Nowy Wójt Gminy Mielec zaczyna od analizy finansowej gminy

8 grudnia 2014 roku na stanowisku wójta Gminy Mielec zaprzysiężono Józefa Piątka. Nowy włodarz chce zacząć władanie od analizy finansów Gminy Wiejskiej Mielec, remontów infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa powodziowego.
 
W budynku gminy odbyła się druga sesja Rady Gminy Mielec. W obecności nowej Rady Gminy, sołtysów i pracowników gminy Józef Piątek złożył przysięgę, po której w swoim expose przedstawił najbliższe plany wobec działalności w gminie:

- Sytuacja gminy wymaga szczegółowej analizy, od której zacznę jako nowy gospodarz. Wynik jej przedstawię Państwu w ramach realizacji mojego pierwszego postulatu, rzetelnej i pełnej informacji o gminie – mówił wójt Piątek.

Wójt postawił sobie na pierwszym miejscu również nie tylko remont dróg, ale także sprawę notorycznie zalewanej Trześni:

– W pierwszej kolejności zajmę się sprawami infrastruktury drogowej, co zwiększy atrakcyjność i dostępność gminy. Wiele odcinków dróg na naszym terenie wymaga natychmiastowego remontu – informował wójt.
 
Od razu chcę się zająć sprawami bezpieczeństwa i systemu przeciwpowodziowego. Są sprawy, które wymagają niezwłocznej interwencji. Mimo że Trześń od paru lat jest regularnie zalewna w wyniku zmiany stanu wodno-prawnego, gmina pisemnie ani razu nie zareagowała. Takie sytuacje nie mogą się powtórzyć.
 
Samorząd i urząd musi działać w ramach domeny: Twój problem moja sprawa. Działanie profilaktyczne i szybkie pozwoli nam koncentrować środki na rozwoju gminy, a nie na jej odbudowie – zapewniał włodarz.

W swoim pierwszym przemówieniu podkreślał jeszcze, że chce stawiać na konsultacje społeczne i współpracę.

Bo jak sam mówił :

– Dzięki temu sprawimy, że decyzje nasze będą nie tylko trafne, ale i uzyskają od razu społeczną akceptację.

Józef Piątek ma 54 lata. Posiada wykształcenie inżynieryjno-ekonomiczne. Wygrał z poprzednim wójtem Kazimierzem Gackiem w II turze wyborów osiągając ponad 200 głosów przewagi. W nowej radzie uzyskał już oficjalne poparcie dziesięciu z piętnastu wszystkich radnych.

źródło: www.czyliwiesz.pl