Śmiertelny wypadek w Piątkowcu, dwie kobiety w szpitalu

Do tragicznego wypadku doszło 20 lutego 2024 roku przed godziną 11 na drodze wojewódzkiej nr 984 w miejscowości Piątkowiec - przy skrzyżowaniu z drogą w kierunku Grzybowa. Śmierć poniósł 85-letni kierowca volkswagena. Jego żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Hospitalizacji wymagała także kierująca oplem. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Do wypadku doszło na drodze DW 984 relacji Mielec - Tarnów w miejscowości Piątkowiec, tuż przy skrzyżowaniu z drogą w kierunku Grzybowa.

Wstępne informacje wskazują, że 85-letni kierowca volkswagena polo jadąc od strony Mielca chciał skręcić w lewo w stronę miejscowości Grzybów. W tym momencie zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka oplem.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Niestety życia 85-letniego kierowcy volkswagena, mieszkańca Mielca, nie udało się uratować.

Niestety nie udało się uratować życia 82-letniej kobiecie, która uczestniczyła w tragicznym wypadku w Piątkowcu. Kobieta zmarła w mieleckim szpitalu. Wcześniej w wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniósł jej mąż - 85-letni kierowca volkswagena.

Do szpitala w Dębicy trafiła natomiast 20-letnia kierująca oplem, która podróżowała w stronę Mielca - także mieszkanka powiatu mieleckiego.

Droga została odblokowana przed godziną 15.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mielcu. Wstępne ustalenia wskazują, że 85-letni kierowca volkswagena polo jadąc od strony Mielca chciał skręcić w lewo w stronę miejscowości Grzybów. W tym momencie zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka oplem.

źródło: mielec.policja.gov.pl/ Hej Mielec