Otwarcie Obiektów Sportowych przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej

1 czerwca 2020 roku przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej oddano do użytku nowe obiekty sportowe. To długo wyczekiwana inwestycja zarówno przez uczniów jak i mieszkańców miejscowości.

Inwestycja, której łączny koszty wyniósł 1  414 587,85 zł została dofinansowana w kwocie 699 500,00 zł przez Ministerstwo Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.
W ramach zadania wykonano między innymi:
 - boisko wielofunkcyjne z nawierzchni syntetycznej do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego i piłkę ręczną o wymiarach  30m x 44,5m,
- boisko piłkarskie z nawierzchni syntetycznej o wymiarach 28m x 49m,
- bieżnię lekkoatletyczną o długości 80m,
- skocznię do skoku w dal
- infrastrukturę (piłko chwyty, ławeczki, monitoring).  

W trakcie oficjalnego otwarcia Małgorzata Jastrząb, Dyrektor ZS w Woli Mieleckiej stwierdziła, że marzenie związane z budową infrastruktury sportowej stało się faktem.
 - Zaczęliśmy marzyć i planować już 10 lat temu, kiedy w wyniku rozbudowy stadionu sportowego straciliśmy istniejące boiska. Już wtedy zrodził się pomysł przygotowania szkicu, projektu boiska i bieżni, który gdyby nadarzyła się okazja mógłby być zrealizowany. I tak lata upływały, a uczniowie i nauczyciele mieli do dyspozycji od czasu do czasu stadion sportowy i na bieżąco tereny zielone przy szkole - nie zawsze suche i nie zawsze równe. Dzisiaj nasze marzenie się spełniło dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym składam serdeczne i gorące podziękowania. Dziękuję Panie Wójcie, za to że 3 lata temu rozpoczął Pan spełnianie naszego marzenia i podjął Pan temat budowy boisk. Rozpoczął Pan stosowne działania, które często napotykały na wiele trudności, ale zmierzały do realizacji tej inwestycji. Na Pana ręce składam również podziękowania dla pracowników Urzędu Gminy zaangażowanych w realizację tego pięknego obiektu – powiedziała Dyrektor.

- W ten szczególny dzień, pierwszego czerwca, chcielibyśmy przekazać prezent, który jest efektem pracy i ofiarności wszystkich, którzy są dzisiaj z nami oraz tych nieobecnych, którzy bardzo nam pomogli. Mam tu na myśli między innymi Ministra Rafała Webera, Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Posłów, którzy uczestniczyli i pomogli nam zrealizować tą inwestycję. Dziękuję również Pani Dyrektor,  pracownikom Zespołu Szkół oraz kadrze Urzędu Gminy Mielec, którzy zaangażowali się w tą sprawę. Chcieliśmy, aby wspólnie powstało coś, co przez wiele lat zaspokajać będzie potrzeby lokalnej społeczności – powiedział w trakcie otwarcia Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

- To ważne wydarzenie, które nie powstało by bez współpracy. Bardzo dziękuję za tą dobrą współpracę z samorządem gminnym, powiatowym i wojewódzkim, z rządem i wieloma ministrami. Chcielibyśmy, aby dzisiaj było tu wiele dzieci, ale obecny czas jest trochę inny. Myślę, że ten obiekt, będzie służył wspaniałym dzieciom jak i młodzieży, których miałem okazję gościć i poznać w Sejmie. Wycieczka zorganizowana przez Pana Wójta i Panią Dyrektor była pierwszą, jaka odwiedziła mnie w Warszawie. Mam nadzieję, że za niedługo będziemy mogli obserwować na tych obiektach wielu ludzi, bo jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch – przekazał obecny na otwarciu Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

- W imieniu Pana Marszałka Władysława Ortyla gratuluje inwestorom i gospodarzom tak wspaniałego obiektu. Na takie boiska zawsze patrzę z lekką nutą zazdrości. My nie mieliśmy takich wspaniałych obiektów i swoje mecze piłkarskie rozgrywaliśmy w innych warunkach. Mieliśmy dwie bramki, z których bardzo się cieszyliśmy, ale nawierzchnia była dużo gorsza.  Gratuluje młodzieży tak wspaniałego obiektu i myślę, że już niebawem te boiska będą tętnić życiem i będą tu padać piękne bramki - powiedział Tomasz Leyko, Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.


więcej zdjęć wkrótce

Poświęcenia obiektu dokonał ks. Zbigniew Smołkowicz, Proboszcz Parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej.

W uroczystości uczestniczyli również: Zastępca Wójta Tomasz Ortyl, Radny Gminy Mielec Zbigniew Wicherski, Sekretarz Gminy Mielec Bożena Mazur, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Barbara Szwakop, Przedstawiciel Referatu Inwestycji i Zarządzania Mieniem Gminnym Renata Gembarowska, Dyrektor SOKiS Damian Małek, Przedstawiciele grona pedagogicznego oraz społeczności szkolnej.link do filmu: https://youtu.be/ybejRS_dtVU


 

https://www.facebook.com/wolamielecka/