Wystawa filatelistyczna Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny

„ Pielgrzymki Apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny” to pierwsza wystawa zorganizowana w Filii w Woli Mieleckiej

 29 marca 2012 roku w Sali widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej otwarta została Niekonkursowa Wystawa Filatelistyczna  ze zbiorów Jerzego Klementowskiego pt. „ Pielgrzymki Apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny”.

Ekspozycja obejmuje 120 eksponatów oraz 4 plakaty z podróży Jana Pawła II do kraju oraz z czasu beatyfikacji. Kartki pocztowe i znaczki wydano w Polsce i poza granicami, przedstawiają papieża JP II jak nas witał, przemawiał do nas. Wizyty papieża do Ojczyzny przedstawione są w sposób chronologiczny. Autor wystawy  jest mieszkańcem Woli Mieleckiej, dlatego tez pierwsza wystawa w Filii zorganizowana została  właśnie z  jego zbiorów.

Otwarcie  wystawy odbyło się niemal w przeddzień 7 rocznicy śmierci Naszego wielkiego rodaka który pełnił swoją posługę apostolską wytrwale, z radością i miłością przez prawie 27 lat. Ojciec Święty był wielką osobowością, chyba największą, niezwykłą w historii. Kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się taki bliski, przyjacielski. Żartował i płakał, modlił się i uśmiechał. Jan Paweł II to Papież pokoju, wielki pielgrzym, teolog, przyjaciel dzieci, młodzieży i każdego człowieka. Jednocześnie umiał przebaczać i prosić o wybaczenie, radował się i pokornie znosił cierpienie, modlił się i uczył rozmodlenia, śpiewał i pochylał się nad chorymi, podróżował i pisał książki.Pan Jerzy opowiedział o swojej fascynacji filatelistyką i wspominał o konkursach i nagrodach.


Wernisaż poprzedził występ młodzieży – Pokolenia JP II , który w słowami mówionymi  i śpiewanymi przypomniał zebranym  osobę Ojca Świętego.  Wystawa czynna jest do 12 kwietnia 2012 roku.
A już 24 kwietnia 2012 roku również w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej otwarta zostanie kolejna wystawa ze zbiorów Pana Jerzego Klementowskiego poświęcona roli Polski w Unii Europejskiej.

 


- Film z otwarcia wystawy


Najbliższe imprezy w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej

24 kwietnia 2012 - otwarcie wystawy J.Klementowskiego - Unia Europejska”
6 maja 2012 - Festyn Majowy
16 maja 2012- Gminny Konkurs Poezji Karola Wojtyła – Papież Jana Pawła II
26 maja 2012 – Dzień Matki  dla mam członków zespołów działających przy Filii oraz Pań z KGW Wola Mielecka i wszystkich mam
17 czerwca 2012 - Festyn Rodzinny
8 lipca 2012 – Turniej wsi Gminy Mielec


Podobne tematy:
- śp. Klementowski Jerzy (1935-2023)
- Jerzy Klementowski, kronikarz OSP Wola Mielecka
- Wystawa filatelistyczna pt Polskie drogi do Niepodległości
- Wystawa Filatelistyczna  „Pielgrzymki Apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny”