Zakwitły papierowe kwiaty, KGW Wola Mmielecka

Mimo że za oknem jeszcze zima – śnieg, mróz i wiatr – to w czwartkowe przedpołudnie 27 stycznia 2011 roku w Domu Ludowym w Woli Mieleckiej, „zakwitły” papierowe kwiaty.

A wszystko to za sprawą pięknej sztuki tworzenia kwiatów z papieru w wykonaniu Pani Marty Wierzbickiej pracownika PODR Boguchwała, autorki kompozycji kwiatowych z różnych rodzajów papieru i bibuły.

Koło Gospodyń Wiejskich Wola Mielecka


Pół roku wcześniej pani Genowefa Krawiec szefowa miejscowego KGW wyraziła zapotrzebowanie na przeprowadzenie takiego rodzaju szkolenia, które zorganizowała Ewa Gawlak z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Mielcu.


W kursie wzięło udział 15 uczestniczek, były to panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej i dziewczyny ze szkoły podstawowej.

Celem szkolenia było przypomnienie paniom jak robi sie kwiaty jak, oraz pokazanie młodemu pokoleniu jak w prosty sposób można wykonać kwiaty z bibuły celem ozdobienia własnego domu, mieszkania lub zrobienia prezentu.

Materiały zostały zakupione ze środków własnych uczestniczek, był to naprawdę mały koszt, jak mówiły uczestniczki kursu.

Sztuka kręcenia kolorowych kwiatów sprawiła wiele satysfakcji nie tylko uczestniczkom, które niemal "od ręki" sprawdzały nabyte właśnie umiejętności manualne, ale również pani prowadzącej i organizatorowi. Mamy nadzieje, że nie było to ostatnie tego typu spotkanie.