Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2019 roku

 II Niedziela Wielkiego Postu,  17  III 2019

1. Przeżywając dzisiaj Niedzielę „Ad gentes” wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach ziemi.
2. We wtorek wypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP i opiekuna Kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 18:00  nie tylko solenizantów ale wszystkich parafian.
3. W przyszły wtorek 26 marca młodzież z klasy VIII i III gimnazjum przyjmie sakrament Bierzmowania. We wtorek, środę i piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na duchowe przygotowanie. W tych dniach możliwość spowiedzi dla nich i ich świadków.
4. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Matki Bożej Zawierzenia.
5. Serdecznie zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki , aby miało szansę się urodzić. W ciągu tygodnia można pobrać stosowne deklaracje i złożyć je podpisane w przyszły poniedziałek w Uroczystość Zwiastowania NMP.
6. Tak jak w poprzednich latach aby wesprzeć prace przy budowie nowej świątyni zwracamy się z prośbą o ofiarę za dwie dniówki z każdego domu. Pomoc ta bardzo przyda się aby wykonać planowane prace na ten rok.
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Weronika Burczy - lat 88. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ... 


Niedziela Wielkiego Postu, 10 III 2019
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6 500 zł i 4050 zł w kopertach i wpłatach bankowych na rzecz budowy świątyni.
2. W środę zapraszamy do modlitwy różańcowej Różę Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnego zespołu synodalnego.
3. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie będą w dniach od  7 IV do 10 IV. Poprowadzi je Ks. mgr Janusz Halik – emeryt przy parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Kiełkowie.
4. Aby wesprzeć diecezjalne i parafialne dzieło „Caritas” zachęcamy do nabywania przed kaplicą baranków i paschalików wielkanocnych w kwocie 5 zł.
5. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczone są jako jałmużna wielkopostna „Ad Gentes” dla wsparcia Misji św.


VIII Niedziela zwykła, 3 III 2019
1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na budowę świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców modlić się będziemy w środę w czasie Mszy św. o godz. 15:30.
2. Dzisiaj po Mszy św. godz. 11:00 rozpocznie się w naszej parafii 40 godzinne Nabożeństwo. Porządek Nabożeństwa przedstawia się następująco: / >>Grafik<< /
3. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7:30 , 15:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich od 18 tego do 60 tego roku życia . Ofiarą na tacę wspieramy dzieła charytatywne parafii i diecezji.
4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą u nas odprawiane w każdy piątek o godz. 16:30 dla dzieci i 17:30 dla wszystkich. Zaś Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:00.  Bezpośrednio po nich będzie Msza święta.
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek marca. W związku z tym Msza święta będzie sprawowana tylko o godz. 18:00.  
6. Informujemy, że Kurs przedmałżeński także dla naszych młodych parafian , którzy ukończyli 18- ty rok życia rozpocznie się w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 16:00 w Bazylice św. Mateusza. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu w soboty o godz. 16:00 i w środy o godz. 19:00.
7. Przez cały ten tydzień w całym Kościele modlić się będziemy o trzeźwość w naszym narodzie i ducha pokuty.


VII Niedziela zwykła, 24 II 2019
1. W tym tygodniu przypada I  Piątek i Sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i piątek od godz. 17:00. W środę zapraszamy młodzież z klasy VII a w piątek z klasy VIII i III Gimnazjum na kolejne dni przygotowania duchowego do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, który młodzież  przyjmie 26 marca 2019 roku w Bazylice Św. Mateusza w Mielcu.
Do chorych  po domach udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 13:00 a Ks. Dominik od 14:30.
2. Różaniec w tym tygodniu poprowadzi w środę Róża Św. Maksymiliana , a w piątek Drogę krzyżową członkowie Żywej Drogi.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 rozpocznie się w naszej parafii 40 godzinne nabożeństwo. Chcemy godnie uczcić tym nabożeństwem Jezusa Eucharystycznego i w duchu chrześcijańskiego wyrzeczenia wejść w okres Wielkiego Postu.W niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 i adorację po niej zapraszamy wszystkie dzieci,
od godz. 12:30-13:30 na adorację zapraszamy młodzież,
od godz. 13:30-14:30  na adorację zapraszamy ojców,
od godz. 14:30-15:30 na adorację zapraszamy matki.
W Poniedziałek i Wtorek adorację rozpoczynać będziemy tak jak w poprzednich latach Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a następnie adorować będą Chrystusa w Najświętszym Sakramencie poszczególne rejony naszej parafii. Adorację będziemy kończyć Nieszporami i Mszą św. o godz. 18:00. Porządek na te dni podany będzie w przyszłą niedzielę.
4. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na budowę naszej świątyni.


VI Niedziela Zwykła, 17 II 2019
1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane dzisiaj na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać !
2. W liturgii Kościoła wspominać będziemy :
- w piątek święto Katedry Św. Piotra Apostoła
- w sobotę Św. Polikarpa – Bpa i męczennika
Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.
3. Bardzo prosimy aby modlitwie różańcowej przewodniczyła w środę Róża Św. Pio a w piątek Św. Dominika.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tak dla dzieci jak i dla dorosłych.


V Niedziela Zwykła, 10 II 2019
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na rzecz budowy świątyni w kwocie 5550  zł . Dziękujemy także za kilkanaście ofiar indywidualnych w kwocie 4050 zł. Dziękujemy też 10 panom, którzy wczoraj pomogli w pracach porządkowych w kościele. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
2. W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – w tym dniu  obchodzony jest  Światowy dzień Chorego. W czasie Mszy św.  o godz. 7:00 będziemy  modlić się za wszystkich chorych i cierpiących , całą służbę zdrowia  oraz tych, którzy opiekują się na co dzień chorymi w swoich domach.
3. W liturgii Kościoła w czwartek wypada Święto Świętych Cyryla - mnicha i Metodego – biskupa  Patronów Europy.  Módlmy się aby za przyczyną świętych patronów Pan Bóg zachował świat chrześcijański od zalewu laicyzacji i islamizacji.
4. W środę po Mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie synodalny zespół parafialny.
5. Bardzo prosimy aby modlitwie różańcowej przewodniczyła w środę Róża Św. Cecylii a w piątek Św. Faustyny.
6.  ZOBACZ zdjęcia z budowy kościoła w 2019 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


IV Niedziela zwykła, 3 II 2019
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na rzecz budowy świątyni. Dziękujemy także Naszej Diecezji za wsparcie wykonywanej instalacji systemu ogrzewania nowego kościoła kwotą 50 000 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w przyszłą niedziele o godz. 9:30.
2. Trwa miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwie za konających. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odchodzą z tego świata aby Miłosierny Bóg udzielił im przebaczenia wszystkich grzechów.
3. W liturgii tygodnia czcić będziemy:
- we wtorek Św. Agaty – dziewicy i męczennicy
- w środę Świętego Pawła Miki i towarzyszy
Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. Różaniec w tym tygodniu bardzo prosimy aby poprowadziły: w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Róża Bł. Anieli Salawa.
5. W I czwartek Msza św. z nabożeństwem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych będzie tylko o godz. 7:00.
6. W sobotę na godzinę 8:00 bardzo serdecznie prosimy znów przynajmniej 10 - 15 mężczyzn do pomocy przy porządkowaniu wnętrza świątyni po wykonanych pracach murarskich.
7.  Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teodora Padykuła – lat 96. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu.


III Niedziela Zwykła, 27 I 2019
1.  W liturgii tygodnia wspominać będziemy:
● w poniedziałek- wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;
● w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
● w sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego . W tym dniu przeżywamy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego . Msze św. w naszej Kaplicy z poświęceniem gromnic będą o godz. 7:30, 9:30 i 18:00. Na Mszę św. o godz. 9:30 zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
2. W piątek rozpocznie się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.
3. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i piątek od godz. 17:00.
Do chorych  po domach udamy się w piątek Ks. proboszcz od godz. 13:00 a Ks. Dominik od godz. 14:30.
4. Różaniec prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II .
5. W przyszłą niedzielę Msza św. dla dzieci o godz. 11:00, zaś ofiary na tacę przeznaczone będą tradycyjnie na budowę świątyni w naszej parafii.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<


II Niedziela zwykła, 20 I 2019
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5350 zł. i 4000 zł w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy także za ofiary z kolędy w kwocie 65 000 zł. Bóg zapłać za waszą otwartość, wszelką życzliwość i wielkie zainteresowanie postępem prac przy budowie nowej świątyni !
2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy:
* w poniedziałek Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy
* w czwartek Św. Franciszka Salezego bpa i doktora Kła
* w piątek: Święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła
* w sobotę: świętych Tytusa i Tymoteusza biskupów,
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu swojego patrona.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Małego i Dużego Gościa Niedzielnego” oraz Promyczka Dobra, w których możemy znaleźć wiele ciekawych artykułów przeznaczonych dla dorosłych i dla dzieci.
4. Bardzo prosimy, aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę Św. Dominika a w piątek Św. Maksymiliana.
5. W sobotę zapraszamy wszystkich seniorów na Mszę św. O godz. 15:00 , która rozpocznie tradycyjny „Dzień Seniora”.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Madej lat 85. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…


Niedziela Chrztu Pańskiego, 13 I 2019
1. Świętując dzisiejszą uroczystość dziękujemy za łaskę Chrztu św. i jednocześnie kończymy okres Bożego Narodzenia. Przy tej okazji przypominamy, że Sakrament Chrztu św. dzieci udzielany jest w naszej parafii w I niedzielę miesiąca o godz. 15:30 i w trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11:00.
2. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni. Przeznaczone one będą na planowane w tym półroczu  wykonanie ocieplenia i posadzki zerowej w nowej świątyni. Dziękujemy także za wsparcie w ubiegłą niedzielę małych kolędników misyjnych ofiarą 5700 zł. na rzecz rówieśników w krajach misyjnych. Bóg zapłać!
3. W środę po Mszy św. odbędzie pierwsze w tym roku posiedzenie parafialnego zespołu synodalnego.
4. W piątek rozpoczyna się we wszystkich Kościołach Chrześcijańskich Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech także w naszej wspólnocie nie zabraknie gorącej modlitwy w tej ważnej intencji.
5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy w środę  Różę Św. Faustyny a w piątek Różę Św. Ojca Pio.
6. Porządek kolędy na ten tydzień : >>[Wizyta duszpasterska 2018/2019]<<
Poniedziałek 14  I 2019 od godz. 14:00
  1. Piątkowiec – od lasu lewa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 369
  2. Piątkowiec – od lasu prawa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 369b
Czwartek 17  I 2019 od godz. 14:30
  1.Wola Mielecka od Piątkowca domy po prawej stronie drogi - dwóch księży. Jeden od nr 369a  a drugi od nr 312 do spotkania
Sobota 19 I 2019 od godz. 8:30
  1. Płyty od drogi na Podleszany lewa strona
  2. Płyty od drogi tarnowskiej prawa strona


Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 I 2019
1. Dzisiaj z racji uroczystości Objawienia Pańskiego po każdej Mszy św. poświecimy złoto, kadzidło i kredę. Poświęconą kredą wypiszmy na naszych drzwiach imiona trzech mędrców i bieżący rok Pański 2019 jako znak błogosławieństwa dla naszych domów.
2. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na rzecz Misji świętych. Polecamy waszej życzliwości także małych kolędników misyjnych którzy po Mszy świętej o godz. 11:00 nawiedzą nasze domy z kolędą misyjną. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na budowę naszej świątyni .
3. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej jednak aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, pozostaje wystrój świąteczny kościołów i śpiew kolęd. Pozostańmy wierni tej tradycji.
4. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Bł. Anieli Salawa a w piątek Róża Św. Cecylii.
5. W środę  na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z Klas III wraz z rodzicami.
6. Porządek kolędy w tym tygodniu :  >>[Wizyta duszpasterska 2018/2019]<<
 Poniedziałek 7 I 2019  od godz. 14:00
   1. Od drogi na Rzędzianowice prawa strona drogi tarnowskiej i drogi na Trzcianę  do spotkania
   2. Ścieżki oraz domy naprzeciw Kaplicy do spotkania
Czwartek 10 I 2019 od godz.14:30
   Wola Mielecka od Piątkowca lewa strona drogi – dwóch księży. Jeden od nr 362  a drugi od nr. 352 do spotkania
Sobota  12 I 2019 od godz. 8:30
  1. Od Podleszan domy po prawej stronie drogi do krzyżówki
  2. Od mostu lewa strona drogi tarnowskiej do nr 311 b
Niedziela 13 I 2016 od godz. 14:00
  1.Od delikatesów „Passa” prawa strona drogi tarnowskiej do nr. 351
  2. Od godz. 16:30 Osiedle „Baranówka”
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Stala lat 90. Dobry Jezu.
8. ZOBACZ zdjęcia z budowy kościoła w 2018 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


 

https://www.facebook.com/wolamielecka/