Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2019 roku

XXVIII Niedziela Zwykła, 13 X 2019
1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie - chodźmy”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj też zapraszamy na ostatni w tym roku Różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 15:30. Zabierzmy ze sobą lampiony.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
*we wtorek –wspomnienie Św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora K-ła,
*w środę - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej – patronki budownictwa sakralnego,
*w czwartek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego Bpa i męczennika
*w piątek – święto Św. Łukasza – Ewangelisty – patrona służby zdrowia
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
3. W środę po Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego zespołu synodalnego
4. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień misyjny. Ofiarą na tacę i modlitwą wpierać będziemy to najważniejsze zadanie Kościoła. Różaniec zwyczajem poprzednich lat prowadzić będą Róże misyjne. Rozpocznie Róża Bł. Anieli Salawa.
5. W czwartek od godz. 10:00 będzie można tak jak w ubiegłych latach wesprzeć płodami roli lub produktami spożywczymi Diecezjalny Dom Księży emerytów w Tarnowie. Zbiórka rozpocznie się od Starej Woli następnie drogą tarnowską, w kierunku Piątkowca i z powrotem Płyty, droga na Podleszany, drogą na Rzędzianowice. Polecamy tę sprawę waszej życzliwości.
6. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Mieczysław Godek – lat 87 i śp. Józefa Dziekan – lat 92: Polećmy ich nieśmiertelne dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...>> [więcej] <<.


XXVII  Niedziela Zwykła, 6 X 2019
1. Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary składane na budowę świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w sobotę 19 X o godz. 7:00.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
* w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej
* w sobotę – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego kapłana
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w dniu imienin.
3. W przyszłą niedzielę jak słyszeliśmy w liście Episkopatu w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym dniu po Mszy św. o godz. 15:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W związku z tym nie będzie różańca o godz. 15:00. Przynieśmy ze sobą lampiony.
4. Na parapetach okien przy wejściu do kaplicy wystawione są karteczki wspominkowe.
5. Wyjazd na pielgrzymkę do ogrodów biblijnych w Muszynie i ołtarza papieskiego w Starym Sączu nastąpi w sobotę o godz. 8:30. Szczegóły u Ks. Dominika.
6. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<


XXVI Niedziela zwykła, 29 IX 2019
1. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny łączymy się z uczestnikami diecezjalnej pielgrzymki trzeźwościowej do Szczepanowa i modlimy się za alkoholików , którzy stali się niewolnikami tego strasznego nałogu  oraz ich rodziny. Zachęcamy do całkowitej lub czasowej abstynencji  oraz wpisywania się parafialnej Księgi trzeźwości.
2. We wtorek rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej kaplicy codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich parafian na te przepiękne nabożeństwa maryjne, przez które możemy wyprosić tak wiele łask dla nas samych i całego Kościoła. Po każdym nabożeństwie odprawiana będzie Msza święta. Przed rozpoczęciem pierwszego nabożeństwa poświęcimy nowe różańce.
3. We wtorek na Różaniec i Mszę świętą zapraszamy uczniów z  kl. III Szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
4. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy :
- we wtorek Św. Teresę od Dzieciątka Jezus – zakonnicę
- w środę – Świętych Aniołów Stróżów
- w piątek - Św. Franciszka z Asyżu
- w sobotę  Św. Faustynę – Apostołkę Bożego Miłosierdzia
5. W tym tygodniu przypada  I Czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź św. z tej okazji od środy do piątku od godz. 17.00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek. Ks. proboszcz od godz. 12:30 a Ks. Dominik od godz. 14:00.
6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni.
7. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Leś – lat 73. Polećmy jego duszę Dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek ...
8. ks. Dominik Mikulski
* Krąg Biblijny organizuje pielgrzymkę do Ogrodów Biblijnych w Muszynie oraz do Muzeum i Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu z okazji Dnia Papieskiego. Wyjazd 12 października 2019r. (sobota). Koszt: 60 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Dominika do 6 października.
* W tygodniu kandydaci do bierzmowania będą przeżywali swoje comiesięczne spotkania formacyjne. Obejmują one Nabożeństwo Różańcowe o 17:30, Mszę świętą oraz konferencję: klasa 7 w czwartek, klasa 8 w piątek.
* Spotkania grup parafialnych:
– Dziewczęca Służba Maryjna – piątek godz. 16:00
– Schola – piątek godz. 16:30
– Grupa Apostolska Młodzieży – piątek godz. 19:00
– Lektorzy starsi – sobota godz. 9:00
– Lektorzy młodsi – sobota godz. 9:30
– Ministranci – sobota godz. 10:00
– Kandydaci na ministrantów – sobota godz. 10:30


XXV Niedziela Zwykła, 23 IX 2019  
1. Dzisiaj w parafii Św. Mateusza w Mielcu odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11:00.
2. W liturgii kościoła przeżywać będziemy:  
* w poniedziałek wspomnienie Św. Ojca Pio - kapłana
* w środę -wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa-kapłana
* w piątek - wspomnienie Św. Wincentego a Paulo patrona wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele
* w sobotę -wspomnienie św. Wacława – męczennika
Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie.
3. W przyszłą  niedzielę w Szczepanowie odbędą się główne uroczystości diecezjalne związane z dniem modlitw o trzeźwość. Włączmy się wszyscy w tę wielką modlitwę Kościoła. Zachęcamy także do wpisywania swoich postanowień trzeźwościowych w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która wystawiona będzie na bocznym ołtarzu.
4. Prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II  a w piątek Matki Bożej Zawierzenia.
5. Zachęcamy do nabywania kalendarzy  misyjnych i rolniczych na przyszły rok. Kalendarze wystawione są w zakrystii i na bocznym ołtarzu.
6. Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z Dąbrowy Tarnowskiej, którzy wraz ze swoim proboszczem wsparli w ubiegłą niedzielę naszą budowę ofiarą 18 000 zł . Dziękujemy także Ks. Kazimierzowi Górzowi emerytowi z Zaczarnia za kolejną hojną ofiarę na świątynię tym razem 20 000 złotych. Bóg zapłać !

8.  ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2019 roku 


XXIV Niedziela Zwykła, 15 IX 2019
1. W dniu dzisiejszym jak słyszeliśmy w liście Episkopatu Polski rozpoczyna się tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
2. W liturgii kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Korneliusza pap. Św. Cypriana bpa i męczennika
- w środę święto Św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży  
- w piątek wspomnienie 103 męczenników koreańskich
- w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
Wszystkich solenizantów niech wspomagają w niebie święci patronowie .
3. W przyszłą  niedzielę parafia p.w. Św. Mateusza w Mielcu przeżywać będzie odpust ku czci swojego patrona. Suma odpustowa o godzinie 11:00.
4. Prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Dominika a w piątek Św. Maksymiliana.
5. W środę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy po wakacyjnej przerwie na  spotkanie parafialny zespół synodalny.
6. Już teraz można się zaopatrzyć w kalendarze misyjne na przyszły rok i kwotą 5 zł wesprzeć dzieło misji świętych.
Są także w zakrystii kalendarze rolników w cenie 25 zł.


XXIII Niedziela Zwykła, 8 IX 2019   
1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5360 zł oraz 8000 zł. w kopertach. Bóg zapłać! Ofiary te przeznaczone są w całości na spłatę zakupionych kotłów grzewczych do nowego kościoła.
2. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na odpust ku czci Imienia NMP do Starej kaplicy.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w piątek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kła. Jest to także dzień fatimski. Po Mszy świętej zapraszamy na Różaniec fatimski. Proszę zabrać ze sobą lampiony.
- w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża. Po Mszy św. o godz. 7:00 odprawimy drogę krzyżową łącząc się duchowo z uczestnikami ogólnopolskiej modlitwy „Polska pod Krzyżem”.
4. W przyszłą niedzielę w całym Kościle modlimy się w intencji Środków Społecznego Przekazu a ofiarą do puszek wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Budowę naszej świątyni wspierać będą parafianie z Dąbrowy Tarnowskiej. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
5. Modlitwę różańcową prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. o. Pio.
6. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w niedzielę 22 IX o godz. 15:00 w kościele dolnym Św. Ducha na Borku w Mielcu rozpocznie się Kurs Przedmałżeński .
7. W środę na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III Szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
8. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<
W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Burczy – lat 62. Dobry Jezu …


XXII Niedziela zwykła, 1 IX 2019
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. w niedzielę 21 IX o godz. 9:30.
2.  Jutro Mszą świętą o  godz. 9:00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy serdecznie młodzież i dzieci do skorzystania ze Spowiedzi św.  na rozpoczęcie roku szkolnego w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00. Będzie to też spowiedź pierwszo-piątkowa.
3.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca września.  W związku z tym rozpoczną także przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania nasi młodzi parafianie: w czwartek klasa VII a w piątek klasa VIII . Zapraszamy na te spotkania także rodziców kandydatów do Bierzmowania. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w I Piątek.  Ks. Proboszcz od godz. 13:00 a Ksiądz Dominik od godz. 14:00.
4.  W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu, Różę Św. Faustyny a w piątek drogę krzyżową „Żywa droga krzyżowa”.
5.  W sobotę rozpoczyna się trzydniowy odpust ku czci NMP Królowej Rodzin w Sanktuarium Chorzelowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
6. Sołtys wsi zaprasza mieszkańców Woli Mieleckiej na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 8 września 2019 roku (tj. niedziela) o godz. 17.00 w filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Głównym tematem będzie fundusz sołecki.
7. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<
W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki śp. Bronisława Niedbała – lat 87, śp. Teodora Graboś – lat 86 i śp. Zofia Biesiadecka – lat 74.  Polećmy ich nieśmiertelne dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ..


XXI Niedziela zwykła, 25 VIII 2019
1. Przed nami ostatni tydzień wakacji.  Dziękujemy Bogu za miniony czas odpoczynku i prosimy o zdroje łask Miłosierdzia Bożego na zbliżający się nowy rok szkolny, byśmy poprzez edukację i katechezę dzieci i młodzieży oraz chrześcijańskie wychowanie w rodzinach wzrastali w łasce i miłości Boga i człowieka. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy Mszą św. w przyszły poniedziałek o  godz. 9:30.  
2. Dzisiaj łączymy się duchowo z pielgrzymami naszej diecezji  którzy
o godz. 17:00 staną u stóp Jasnogórskiej Pani.
3. W  liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej
- we wtorek – wspomnienie Św. Moniki
- w środę –Św. Augustyna , bpa i dokt. Kła
- w czwartek - wspomnienie Męczeństwa Św. Jana  Chrzciciela  
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. W środę prosimy o przewodniczenie modlitwie na Różańcu Różę Bł. Anieli Salawa, a w piątek Św. Cecylii.
5. W przyszłą niedzielę po wakacyjnej przerwie powracamy do Mszy św.
o godz. 15:30. Ofiary zaś na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni.


XX Niedziela zwykła, 18 VIII 2019
1. Trwa miesiąc sierpień - czas szczególnej modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Dlatego w dalszym ciągu zachęcamy do wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do abstynencji w spożywaniu alkoholu.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy:   
* we wtorek Św. Bernarda – opata i doktora Kła
* w środę Św. Piusa X - papieża
* w czwartek - wspomnienie NMP Królowej
* w sobotę - Święto Św. Bartłomieja, Apostoła
Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy Bożej Opatrzności.
3. W tym tygodniu kierujmy nasze myśli i serca na Jasną Górę, by towarzyszyć pielgrzymom naszej diecezji w Pieszej Pielgrzymce by w przyszłą niedzielę stanąć u stóp naszej Matki. [>>>]
4. Modlitwie różańcowej w środę bardzo prosimy by przewodniczyła Róża Św. Jana Pawła II, a w piątek Matki Bożej Zawierzenia.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy naszej kaplicy można nabyć u ministrantów Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
6. Do wieczności odeszła nasza parafianka Aniela Czachur - lat 87. Poleć jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…
7. Intencje mszalne:  >> [więcej ] <<


XIX Niedziela zwykła, 11 VIII 2019
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5810 zł i 10 euro oraz 4600 zł i 50 dolarów w kopertach i wpłatach bankowych z ubiegłego miesiąca. Dziękujemy drodzy parafianie za Wasze wsparcie gdyż wydatki w ostatnim czasie połączone z zakupem kotłów grzewczych i wykonaniem posadzki, która został wykonana w miniony piątek wyniosły 80 tys. zł. Efekt tej pracy można zobaczyć osobiście. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę przeznaczoną na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
2. We wtorek zapraszamy serdecznie o godz. 18:00 na Mszę św. i Różaniec fatimski. Zachęcamy aby złożyć na karteczkach intencje w jakich chcielibyśmy się modlić w czasie tego Nabożeństwa oraz przynieśmy ze sobą lampiony.
3. W czwartek wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszej kaplicy w porządku niedzielnym: o godz.7.30; 9.30; 11.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00  będziemy dziękować za tegoroczne żniwa oraz poświęcimy zioła i wieniec żniwny.
- w środę wspominać będziemy Św. Maksymiliana Marię Kolbego
- prezbitera i męczennika
- w sobotę Św. Jacka - kapłana
Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
4. W sobotę z placu katedralnego w Tarnowie po raz 38 wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Chciejmy choć duchowo włączać się w to pielgrzymowanie i swoimi modlitwami wspierać pątników zmierzających na Jasną Górę. [>>>]
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; w dzisiejszym Gościu niedzielnym płyta z pieśniami religijnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.
6.  O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy w środę Różę  Św. Dominika a w piątek Różę Św. Maksymiliana.
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<

8. 
ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2019 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


VIII Niedziela zwykła, 4 VIII 2019
1. Sierpień jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu . Zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości , dalszej wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do abstynencji w spożywaniu alkoholu.
2. Bóg zapłać za  ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę świątyni. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na  Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie .
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek - Święto Przemienienia Pańskiego
- w czwartek- wspomnienie Św. Dominika, kapłana
- w piątek - Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża-   dziewicy i męczennicy , Patronki Europy
- w sobotę - Św. Wawrzyńca diakona
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia !
4. Bardzo prosimy aby Różaniec w środę poprowadziła Róża Św. Faustyny a w piątek Św. o. Pio.
5. Intencje Mszy św. : W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Emil Graboś – lat 84 . Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.. Dobry Jezu..    >> [więcej ] <<


XVII Niedziela zwykła, 28 VII 2019
1. Przeżywamy tydzień szczególnych modlitw w intencji kierowców.  Za chwilę poświęcimy wszystkie pojazdy. Niech Dobry Bóg w Swej Opatrzności i za wstawiennictwem Św. Krzysztofa ma nas wszystkich w opiece. Bądźmy naprawdę rozważnymi , odpowiedzialnymi i trzeźwymi użytkownikami ruchu drogowego. Jeżeli ktoś chce może także ofiarą do puszek wesprzeć zakup motocykli i samochodów dla misjonarzy.                           
2. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski uczyńmy wszystko by cały miesiąc był  miesiącem trzeźwości w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach . Można wpisywać swoje postanowienia w Księdze trzeźwości .
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Marty patronki gospodyń domowych
- w środę Św. Ignacego Loyoli patrona rekolekcji zamkniętych
- w czwartek - wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek , Piątek i Sobota miesiąca sierpnia. Codziennie możliwość spowiedzi przed wieczorną Mszą świętą od godziny 17:00. Do chorych z Komunią świętą uda się w piątek jeden kapłan od godz. 9:00.
5. W piątek możemy zyskać w naszej kaplicy odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”. Skorzystajmy z tej możliwości jaką daje nam Kościół by pomóc naszym zmarłym albo sobie.
6. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy św. w czasie adoracji modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach.  Ofiary na tacę tradycyjnie z I niedzieli miesiąca przeznaczone będą na budowę świątyni w naszej parafii .
7. Bardzo prosimy aby modlitwie w tym tygodniu przewodniczyła w środę Róża Św. Cecylii, a w piątek Drogę krzyżową „Żywa droga” .
8. Intencje Mszy świętych:  >> [więcej ] <<


XVI Niedziela zwykła, 21 VII 2019
1. Dziękujemy za dzisiejsze modlitwy i ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać !
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy:
- w poniedziałek – Św. Marii Magdaleny
- we wtorek – Św. Brygidy - zakonnicy , patronki Europy
- w środę – wspomnienie Św. Kingi – patronki naszej diecezji
- w czwartek – święto Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa
- w piątek - wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców  NMP - pamiętajmy w modlitwie o naszych dziadkach i babciach
3. Zapisy do grupy Św. Szymona na 37 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy przyjmowane są codziennie w naszej kancelarii parafialnej po Mszy świętej.  Koszt 90  zł. Jeżeli z domu idzie druga osoba to płaci 60 zł.
4. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne oraz modlić się będziemy za wszystkich kierowców i podróżujących. Przy tej okazji będzie można wesprzeć akcję zakupu motocykli dla misjonarzy pracujących w Afryce.
5. Bardzo prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia a w piątek Bł. Anieli Salawa.


XV Niedziela zwykła, 14 VII 2019
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w  kwocie 5340 zł i 3200 zł w kopertach. Bóg zapłać !
Jeżeli chodzi o prace na budowie to teraz czekamy na duża firmę, która w najbliższych tygodniach wykona posadzkę w głównej nawie świątyni. Zamówiłem także dwa gazowe kotły grzewcze, które ogrzewać będą nasz kościół. Koszt obydwu urządzeń ok. 50 tys. złotych. Poza tym trwa też układanie płytek w części technicznej na zapleczu świątyni.
2.W liturgii tygodnia wspominamy :
- w poniedziałek – wspomnienie Św. Bonawentury bpa i dokt. Kła
- we środę - wspomnienie NMP Szkaplerznej
- w czwartek - Św. Szymona z Lipnicy , patrona Diecezji tarnowskiej;
Wszystkich solenizantów niech wspierają w niebie święci patroni.
3. Zachęcamy bardzo serdecznie do nabywania prasy katolickiej tak dla dzieci jak i dla dorosłych.
4. Bardzo prosimy aby w środę Różaniec poprowadziła Róża Św. Maksymiliana a w piątek Róża Św. Jana Pawła II.
5. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.


XIV Niedziela zwykła, 7 VII 2019
1. W czasie dzisiejszej adoracji pragniemy modlić się o świętość życia naszych rodzin, aby w nich mogły wzrastać rodzące się powołania do służby Bożej.
2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na rzecz budowy przyszłej świątyni. Dziękujemy także wszystkim tym parafianom, którzy przyczynili się do zorganizowania w ubiegłą niedzielę festynu parafialnego: Księdzu Dawidowi za prowadzenie festynu. Młodzieżą z Grupy Apostolskiej za zebranie i opisanie cegiełek oraz nagród konkursowych. Wielkie ukłony tak wielu wolontariuszom  spośród młodzieży jak i dorosłych którzy służyli pomocą na różnych stoiskach kulinarnych oraz przy rozdziale nagród - cegiełek. Dziękujemy wreszcie tak wielu darczyńcom, których nie sposób wymienić, którzy ofiarowali pieniądze, produkty żywnościowe,  nagrody cegiełki oraz tym, którzy te cegiełki nabyli.  Kochani dzięki Bożej opiece przeżyliśmy wspólnie po raz dziewiąty piękne chwile w naszej parafialnej wspólnocie oraz wsparliście dzieło budowy świątyni kwotą 19 850 zł .  Bóg zapłać! W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiona Msza św. w sobotę o godz. 7:00.  
3. W liturgii tygodnia wspominać będziemy :
- w poniedziałek -  Św. Jana z Dukli - kapłana
- w czwartek - Św. Benedykta – opata i patrona Europy
- w piątek - Św. Brunona Bonifacego – biskupa i męczennika
- w sobotę - Św. Andrzeja Świerada i Benedykt , pustelników Patronów diecezji tarnowskiej.
Solenizantom jak zwykle składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
4. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę  Św. o. Pio a w piątek Róża Św. Dominika.
5. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Różaniec fatimski.
6. Przewodniczący Komisji rewizyjnej Klubu sportowego LKS Start Wola Mielecka zaprasza 13 lipca 2019 roku (sobota) o godzinie 18:00 zawodników oraz członków i sympatyków na Zebranie Wyborcze w siedzibie klubu. W programie zebrania m.in. wybór nowych władz Klubu.


XIII Niedziela zwykła, 30.06.2019
1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich serdecznie na IX Festyn parafialny, który rozpocznie o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że od dzisiaj na czas wakacji nie ma popołudniowej Mszy św.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ciągu  półtora tygodnia ubogacali swoją obecnością , modlitwą i czynnym udziałem w procesjach eucharystycznych: Uroczystość Bożego Ciała , Odpust parafialny oraz całą oktawę Bożego Ciała.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek Święto NMP Tuchowskiej – odpust w Tuchowie
- w środę Święto Św. Tomasza Apostoła
- w sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – zakonnicy
Solenizantom składamy serdeczne życzenia
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca lipca. W ciągu tygodnia możliwość spowiedzi godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych po domach z Komunią świętą uda się jeden kapłan w piątek od godz. 9:00.
5. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą z racji I niedzieli na budowę świątyni .          
6. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę : Róża Św. Faustyny a w piątek drogę krzyżową „Żywa droga krzyżowa”.
7. Intencje Mszy św. >> [więcej ] <<
8. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2019 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


Uroczystość Bożej Opatrzności,  23 VI 2019
1. Dzisiaj z racji odpustu ku czci Bożej Opatrzności możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami : przyjęcie Komunii św. , wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu , modlitwa w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub naszych zmarłych.
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości; zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz powierzamy was wszystkich Bożej Opatrzności.  Sumę odpustową będzie sprawował  ks. Stanisław Olszak.
3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci I komunijnych, młodzieży która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania, parafianom z rejonu drogi tarnowskiej oraz grupie apostolskiej młodzieży. Bóg zapłać ! Zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów będzie w czwartek o godz. 18:00. [ zobacz galerię z procesji >>>]
4. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy :
- w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa , od której to uroczystości biorą początek I Piątki miesiąca. Msza św. z procesją o godz. 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
- w  sobotę  uroczystość ŚŚ Apostołów Piotra i Pawła
Msze św. w naszej kaplicy w porządku niedzielnym wakacyjnym o godz. 7:30, 9:30 i 11:00.
5. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian i gości na Festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy kaplicy. [>>PROGRAM <<]
Mszy świętej o godz. 15:30 z racji rozpoczynającego się czasu wakacji nie będzie.  
6. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Bł. Anieli Salawa.


Uroczystość Trójcy Świętej, 16 VI 2019
1. Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej o którym przypomina nam przykazanie kościelne.
2. W środę uroczysta Msza święta na zakończenie roku szkolnego o godz. 9:00.
3. W czwartek  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszej kaplicy o godz. 7:30 , 9:30 i  15:30. Po Mszy św. o godz. 9:30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy.  Zapraszamy do udziału w procesji: dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia , dzieci pierwszo-komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę, panów strażaków do niesienia baldachimu i sztandaru. W tym dniu będzie jeszcze druga procesja po Mszy św. o godz.15:30. [ zobacz galerię z procesji >>>]
4. Na czas oktawy Bożego Ciała Msze św. wraz z procesją w dni powszednie będą o godz. 18:00.
5. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będziemy odpust ku czci Bożej Opatrzności. Uroczystej Sumie odpustowej o godz.11:00  przewodniczył będzie i wygłosi kazanie Ks. Stanisław Olszak dotychczasowy senior wspólnoty księży wikariuszów parafii Św. Mateusza w Mielcu a od sierpnia tego roku Dyrektor ekonomiczny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół placu przed kaplicą na którą zapraszamy wszystkich tak jak na Boże Ciało.
6. Różaniec prosimy aby poprowadziła w środę  Róża Św. Cecylii.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 9 VI 2019
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha jest świętem Kościoła, przypomina jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów . Przedłużeniem tego święta jest Święto N M P Matki Kościoła w dniu jutrzejszym. Msze święte w kaplicy o godz. 7:30 , 9:30 i 18:00.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy :
- we wtorek wspomnienie Św. Barnaby - Apostoła
- w środę Bł. Romana Sitki kapłana i 108 męczenników
- w czwartek Święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek Bł. Michała Kozala  -biskupa i męczennika
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialny Zespół synodalny .
4. W czwartek wieczorem o godz. 18:00 Msza św. a po niej Różaniec fatimski z racji objawień Matki Bożej w Fatimie. Przynieśmy ze sobą lampiony .
5. W piątek  po Mszy świętej zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie Festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 30 czerwca.  
6. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Przypominamy , że nasz odpust ku czci Bożej Opatrzności obchodzić będziemy w niedzielę 23 VI.
7. Dziękujemy za wszystkie ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5 000 zł i 8 000 zł. w kopertach. Bóg zapłać ! W ostatnim czasie wykonaliśmy schody w prezbiterium kościoła oraz obudowane zostało wejście na strych.  Na chwilę obecną trwają prace wykończeniowe przy balustradzie chóru . W nadchodzących dniach chcemy  zamontować kratki  wentylacyjne pod sufitem. Po ich zamontowaniu czeka nas wielka praca przy wykonania wylewki pod posadzkę w nawie głównej świątyni.

9.  ZOBACZ zdjęcia z budowy kościoła w 2019 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 2 VI 2019
1. Przez cały tydzień w czasie Nowenny do Ducha św., pragniemy przygotować się do niedzieli Zesłania Ducha świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i jednocześnie czas Komunii wielkanocnej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Ducha Świętego w Mielcu.
2.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składane dzisiaj ofiary na budowę naszego kościoła. Wszystkich  ofiarodawców polecimy opiece Bożej Opatrzności w przyszły poniedziałek o godz. 9:30.
3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek  miesiąca czerwca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od wtorku do piątku w godz. 17:00 do 18:00. W I czwartek o godz. 18:00 dodatkowa Msza św.i adoracja połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie oraz zakonne. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek: ks.Proboszcz od godz. 13:00 a Ks. Dominik od godz.14:30.
4. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II  a w piątek Drogę krzyżową „Żywa Droga”.
5. Odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 23 czerwca 2019.
6. Wcześniej pragniemy godnie uczcić Chrystusa Eucharystycznego w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce tak jak w poprzednich latach przed kaplicą . Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość wykonali:
- rodzice dzieci pierwszo-komunijnych
- młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami
- młodzież z Grupy Apostolskiej
- mieszkańcy rejonu drogi tarnowskiej od krzyżówki na  Podleszany i Trzcianę w kierunku Piątkowca.
Zapraszamy przedstawicieli wyżej wymienionych grup na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej.


VI Niedziela Wielkanocna,  26 V 2019
1.  Dzisiaj nasza parafia przeżywa  prymicje Ks. Marcina Gazdy, który odprawi uroczystą sumę o godz. 11:00 . Otoczmy Jego osobę  serdeczną modlitwą aby był kapłanem według Serca Pana Jezusa. 
2.  W liturgii tygodnia przeżywać będziemy :
- w środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej – zakonnicy
- w piątek Święto Nawiedzenia NMP
Wszystkim mamom z okazji ich święta a także solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
3. W tym tygodniu przypadają od poniedziałku do środy dawne dni krzyżowe , w czasie  których modlić się będziemy o urodzaje .  Uczynimy to podczas procesji do krzyża przed kaplicą o godzinie 17:30 . W tych dniach majówka będzie przed Mszą świętą.
4. W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
5. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Na Mszę św. o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tace przeznaczone będą na budowę  świątyni.


V Niedziela Wielkanocna, 19 V 2019
1. Trwa miesiąc maj poświecony szczególnej czci NMP. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Nabożeństwa majowe w każdy dzień po wieczornej Mszy świętej.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w środę wspomnienie Św. Rity-patronki rzeczy trudnych
- w piątek wspomnienie NMP Wspomożenie Wiernych
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia .
3. Wstępnie informujemy, że Festyn parafialny odbędzie się w dniu 30 VI  Polecamy przygotowywanie cegiełek nagród ewentualnym fundatorom.
4. W najbliższą sobotę 25 maja o godz. 9:00 nasz diakon Marcin Gazda  w Bazylice katedralnej w Tarnowie przyjmie sakrament święceń kapłańskich. W tym jakże radosnym dla niego i naszej wspólnoty dniu otoczmy go serdeczną modlitwą.
Następnie nowo wyświęcony kapłan  Marcin odprawi swoją pierwszą Msze św. w przyszłą niedzielę o godz. 11:00. Księdza prymicjanta powitamy dzień przed prymicjami w sobotę o godz. 17:30 przy Firmie „Autocentrum”. Następnie w uroczystym korowodzie przejedziemy do kaplicy , gdzie ksiądz neoprezbiter  odprawi wieczorne nabożeństwo majowe.Bramę powitalną przy firmie bardzo proszę by przygotowali  tak jak w ubiegłym roku mieszkańcy Piątkowca. Zwracam się z serdeczną prośbą aby domy na Piątkowcu i przy drodze tarnowskiej przyozdobić w miarę możliwości obrazami Serca Pana Jezusa lub Matki Bożej wystawionymi w oknach. Natomiast odcinek drogi od Autocentrum do kaplicy udekorujemy także przygotowanymi ozdobami  przy drodze. Do dekoracji tego odcinka i obejścia kaplicy zapraszamy mieszkańców drogi tarnowskiej oraz  domów naprzeciw i przy kaplicy w piątek po Mszy św. wieczornej.
5. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia.
6. Intencje Mszy św. >> [więcej ] << : W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marek Sosiński – lat 52. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13:30. Dobry Jezu…


IV Niedziela Wielkanocna,  12 V 2019
1. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy trzeciej  Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci w „Białym Tygodniu” na Mszę św. o godz. 18:00 . Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci z kl. III za  zaangażowanie i wszelką  pomoc w przygotowaniu tej Uroczystości oraz zakupione dwa nowe przenośne konfesjonały.
2. W poniedziałek przypada 102 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu pragniemy rozpocząć Nabożeństwa Fatimskie. Przez kolejne pięć miesięcy każdego 13 tego dnia miesiąca modlić się będziemy w intencjach , które podała Matka Boża . Zapraszamy na to nabożeństwo po Mszy świętej o  godz. 18:00 . Po odśpiewaniu majówki udamy się w procesji różańcowej na zewnątrz kaplicy. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
 we wtorek  – Święto Św. Macieja Apostoła;
 w czwartek - Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona polski
 Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5 050 zł. i 7300 zł. w kopertach i zapłaconych dniówkach na budowę świątyni.
5. W Środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół synodalny wraz ze wszystkimi członkami Rady parafialnej .
6. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Maksymiliana.


III Niedziela Wielkanocna,  5 V 2019
1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na budowę świątyni w naszej parafii! W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. poza parafią.  
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek  Święto Św. Filipa i Jakuba - Apostołów
- w środę Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i naszej diecezji.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin. Przez cały tydzień przeżywać też będziemy tydzień biblijny.
3. W środę też przypada 74 rocznica zakończenia II wojny światowej. Zapraszamy w tym dniu do szczególnej modlitwy o pokój na świecie i za ofiary tej strasznej wojny.
4. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Dominika.
5. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. O godz. 10:00 klasa III a i o 12:00 klasa III b. Próba uroczystości komunijnych dla dzieci i rodziców będzie w środę o godz. 17:00 dla klasy III a i po Mszy świętej dla kl. III b.  Spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodzeństwa będzie w sobotę od godz. 8:00 dla kl. III b oraz od 9:00 dla klasy III a.
6. Przypominamy że w związku z Uroczystością komunijną w przyszłą niedzielę Msze św. w naszej kaplicy będą o godz. 7:30 , 10:00 , 12:00 i 15:30.


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 28 IV 2019
1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. Łączymy się duchowo z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach upraszając Miłosierdzia Pana dla nas i całego świata.
2. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpoczną się Nabożeństwa majowe. Przypominamy, że nabożeństwa sprawowane będą w naszej kaplicy po wieczornej Mszy św., tak w dzień powszedni  jak i w niedzielę.Serdecznie wszystkich zapraszamy na te piękne nabożeństwa ku czci Matki Bożej.
3. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Możliwość spowiedzi w środę , czwartek  od  godz.17:00.  Do chorych z Komunią św. udadzą się świeccy szafarze w Piątek po Mszy św. o godz. 7:30.
4. W piątek w naszej ojczyźnie przeżywać będziemy Uroczystość  N M P Królowej Polski. W  tym dniu Msze święte odprawiane będą w naszej parafii według porządku niedzielnego.
5. Różaniec w tym tygodniu prosimy aby poprowadziła w środę Róża Św. o. Pio.
6. Przyszła niedziela to niedziela Biblijna. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszej nowej świątyni.
7. Próba dzieci, które za 2 tygodnie przyjmą I Komunię świętą będzie w środę 1 maja o godz. 9:00 dla kl. III b i 10:00 dla kl. III a.
W związku z tym że w tym roku przystąpią do I Komunii świętej dwie klasy III spodziewamy się zwiększonej ilości gości. Dlatego Uroczystość w dniu 12 maja 2019 rolu będzie podwójna o zmienionych godzinach Mszy św. w naszej kaplicy – Dla kl. III a o godz. 10:00  i  kl. III b o godz. 12:00. Już dzisiaj informujemy o tej zmianie was drodzy parafianie i prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji.
8. Intencje Mszy św. >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszedł do wieczności śp. Piotr Dziekan – lat 86. Pogrzeb w wtorek o godz. 13:30. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. – Dobry Jezu.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 21 IV 2019
1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom, Gościom odwiedzającym nasze rodziny i dobroczyńcom naszej parafii, dużo radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca z częstego przyjmowania Go do swego serca w Komunii św. i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia.
2. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: Ks. Dominikowi, młodzieży z Grupy Apostolskiej, Ceremoniarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, którzy przygotowali Ciemnicę, Grób Pański oraz Przepiękną Liturgię,  Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Scholii parafialnej, strażaczkom, strażakom pełniącym wartę przy Grobie Pańskim, panu organiście, paniom sprzątającym i dbającym o wystrój naszej kaplicy, Karolinie i Marcinowi Graboś za  ustrojenie ołtarzy, tym wszystkim, którzy prowadzili adoracje w Ciemnicy i przy Grobie, składamy serdeczne Bóg zapłać!
3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. do południa jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie. Taca dnia jutrzejszego przeznaczona będzie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i KUL  w Lublinie.
4. W środę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
5. W piątek po Mszy świętej odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.
6. Przez cały tydzień 15 minut przed Mszą świętą będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego .
7. Intencje Mszy św. >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ireneusz Pleban – lat 51. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:30 . Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. – Dobry Jezu.

https://www.facebook.com/wolamielecka/