Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2018 roku

XV Niedziela zwykła, 15 VII 2018
1. Dziękujemy za dzisiejsze modlitwy i ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie , w którym do kapłaństwa przygotowuje się także nasz parafianin .
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej
- w środę Św. Szymona z Lipnicy – kapłana
- w piątek Bł. Czesława – kapłana
- w niedzielę Św. Marii Magdaleny – odpust w Ziempniowie
Polecamy wszystkich solenizantów Bożej Opatrzności.
3. Zapisy do grupy Św. Szymona na 36 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy przyjmowane są codziennie w naszej kancelarii parafialnej po Mszy świętej.  Koszt 90  zł. Jeżeli z domu idzie druga osoba to płaci 60  zł.
4. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne oraz modlić się będziemy za wszystkich kierowców i podróżujących. Przy tej okazji będzie można wesprzeć akcję zakupu motocykli dla misjonarzy pracujących w Afryce.
5. Bardzo prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Faustyny,  a w piątek  Św. o Pio .
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


XIV Niedziela zwykła, 8 VII 2018
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5000  zł. i 5300  zł. w kopertach i wpłatach bankowych.  Bóg zapłać ! Moi drodzy ! Jak mogliście zauważyć trwają prace przy elewacji klinkierowej we wnętrzu świątyni. W te ściany chcielibyśmy wstawić 14 stacji drogi krzyżowej wykonanych w ceramice. Każda stacja jest w kształcie kwadratu 1m kw. Stacje zaprojektował i będzie wykonywał pan STANISŁAW BRACH profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie od 2010 roku kierujący Pracownią Ceramiki na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP. Koszt wykonania jednej stacji wyceniony został na 8500 zł. Moi drodzy ! W wielu parafiach, które budowały czy budują kościoły jest praktyką możliwość fundowania przez pojedyncze rodziny lub jakąś grupę ludzi elementów wyposażenia świątyni takich jak ołtarze, witraże stacje drogi krzyżowej itp. Wychodzę więc też z taką propozycją do was. Gdyby ktoś chciał ufundować jedną lub kilka stacji proszę o zgłoszenia. Dopiero po zgłoszeniu fundacji wszystkich stacji złożymy zlecenie na wykonanie Drogi krzyżowej. / ZOBACZ galerię zdjęć stacji krzyżowych /
2. W piątek w 13 dzień miesiąca lipca  zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wszystkich czcicieli Matki Bożej o godz. 18:00. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
3. W liturgii tygodnia wspominamy :
- w środę święto Św. Benedykta – opata – patrona Europy
- w czwartek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu - bpa
- w piątek wspomnienie ŚŚ. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników – patronów diecezji tarnowskiej
Wszystkich solenizantów niech wspierają w niebie święci patroni.
4. Zachęcamy bardzo serdecznie do nabywania prasy katolickiej tak dla dzieci jak i dla dorosłych.
5. Bardzo prosimy aby w środę Różaniec poprowadziła Róża Św. Cecylii.
6. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.


XIII Niedziela zwykła, 1 VII 2018
1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na rzecz budowy przyszłej świątyni. Dziękujemy także wszystkim tym parafianom, którzy przyczynili się do zorganizowania w ubiegłą niedzielę festynu parafialnego: Księdzu  Dawidowi za  prowadzenie festynu. Młodzieży z Grupy Apostolskiej za zebranie i opisanie cegiełek oraz nagród konkursowych. Wielkie ukłony tak wielu wolontariuszom  spośród młodzieży jak i dorosłych którzy służyli pomocą na różnych stoiskach kulinarnych oraz przy rozdziale nagród - cegiełek. Dziękujemy wreszcie tak wielu darczyńcom, których nie sposób wymienić, którzy ofiarowali pieniądze, produkty żywnościowe,  nagrody cegiełki oraz tym, którzy te cegiełki nabyli.  Kochani mimo zróżnicowanej pogody przeżyliśmy wspólnie po raz ósmy piękne chwile w naszej parafialnej wspólnocie oraz wsparliście dzieło budowy świątyni kwotą 19 300 zł. Bóg zapłać!  W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiona Msza św. w czwartek o godz. 18:00. 
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek Święto NMP Tuchowskiej – odpust w Tuchowie
- we wtorek Święto Św. Tomasza Apostoła
- w piątek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – zakonnicy
Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca lipca. Możliwość spowiedzi w każdy dzień godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych po domach z Komunią świętą uda się jeden kapłan w piątek od godz. 9:00.O godz. 17:30 droga krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez grupy „Żywej drogi krzyżowej”.          
4. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę : Róża Bł. Anieli Salawa.


XII Niedziela zwykła, 24 VI 2018
1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich serdecznie na VIII Festyn parafialny, który rozpocznie o godz. 15:00. Przypominamy, że popołudniowej Mszy św. o godz. 15:30  nie będzie od dzisiaj aż do września.
2. W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7:30 ; 9:30 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
3. W przyszłą niedzielę Światowy dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Ofiary na tacę przeznaczone będą z racji I niedzieli na budowę świątyni .  
4. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzinom wybierającym się na chociażby krótki odpoczynek życzymy miłego spędzania czasu kanikuły i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków.
5. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę: Róża Matki Bożej Zawierzenia.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Świąder – lat 66. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu . Dobry Jezu… 


XI Niedziela zwykła, 17 VI 2018
1. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Za miniony rok szkolny chcemy dziękować Panu Bogu w piątek podczas Mszy świętej dziękczynnej o godz. 9:30. W ciągu tygodnia zapraszamy młodzież i dzieci do skorzystania z Sakramentu pokuty.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy :
- w czwartek Św. Alojzego Gonzagę  - kapłana
- w przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – odpust parafialny w Książnicach
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Bardzo prosimy aby Różaniec poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II.
4. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian i gości na
VIII Festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy kaplicy />>program <</.  
Mszy świętej o godz. 15:30 z racji rozpoczynającego się czasu wakacji  od przyszłej niedzieli nie będzie.  Prosimy osoby uczęszczające o tej godzinie na Mszę św. aby uwzględniły tę zmianę na okres wakacyjny. Organizatorów festynu zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
5.Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Mariuszowi Mikołajczykowi za posługę w naszej wspólnocie parafialnej pod nieobecność kontuzjowanego Ks. Wojciecha.        Dziękując za twoją pracę i twą ogromną otwartość na drugiego człowieka, życzliwość i uśmiech życzymy Ci zdrowia i sił oraz  Bożej Opatrzności w pracy duszpasterskiej i misyjnej w Kościele w Hiszpanii.Szczęść Boże i zawsze jak będziesz mógł to nas odwiedzaj.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


X Niedziela Zwykła, 10 VI 2018
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ciągu  dwóch  tygodni  ubogacali swoją pomocą , obecnością , modlitwą i czynnym udziałem prymicje naszych rodaków procesje eucharystyczne Uroczystości Bożego Ciała, Odpustu parafialnego oraz całą oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy także za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 6200 zł i 5600 zł w kopertach i wpłatach bankowych.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek  wspomnienie Bł. Romana Sitko – kapłana
- w środę wspomnienie Św. Antoniego, kapłana i dok. Kła. W tym dniu serdecznie zapraszamy na procesję fatimską po wieczornej Mszy świętej.
- w czwartek Bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Mszy św. w dniu imienin.
3. We wtorek po Mszy świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie Parafialnego Zespołu synodalnego, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
4. W przyszłą niedzielę nasza diecezja przeżywać będzie diecezjalne Święto Rodziny, które odbędzie się na starosądeckich błoniach.  /komunikat Biskupa/
5. Jak już kilka razy informowaliśmy Festyn parafialny przy naszej kaplicy odbędzie się w niedzielę 24 czerwca od godziny 15:00. Wszystkich, którzy tak jak w poprzednich latach chcieliby pomóc w organizacji festynu prosimy o cegiełki.
6. Zachęcamy bardzo serdecznie do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka.
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Dąbek – lat 95. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu : Dobry Jezu.


Uroczystość Bożej Opatrzności, 3VI 2018
1. Dzisiaj z racji odpustu ku czci Bożej Opatrzności możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii św., wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub naszych zmarłych.
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości; zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz powierzamy was wszystkich Bożej Opatrzności. Sumę odpustową będzie sprawował nasz  dzisiejszy prymicjant  Ks. Dawid Krawiec.
3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci rocznicowym , młodzieży która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania, parafianom z rejonu Płyt oraz grupie apostolskiej młodzieży.  Bóg zapłać !  Zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów będzie w czwartek o godz. 18:00.
4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od której to uroczystości biorą początek I Piątki miesiąca . Msza św. z procesją o godz. 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w czasie nabożeństwa fatimskiego o godz. 18:00.
6. W  niedzielę 24 czerwca zapraszamy wszystkich parafian i gości na Festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy kaplicy. Na spotkanie organizacyjne w sprawie festynu zapraszamy wszystkich pragnących się włączyć w przygotowanie festynu w piątek po Mszy św.
7. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Faustyny.


Uroczystość Trójcy Świętej, 27 V 2018
1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa pierwsze historyczne prymicje Ks. Łukasza Gazdy , który odprawi uroczystą sumę o godz. 11:00. Ks. Łukasza i Ks. Dawida, który prymicje będzie miał za tydzień. Otoczmy naszych prezbiterów serdeczną modlitwą aby byli kapłanami według Serca Pana Jezusa.  
2. W czwartek  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszej kaplicy o godz. 7:30 , 9:30 i  15:30. Po Mszy św. o godz. 9:30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy.  Zapraszamy do udziału w procesji : dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia , dzieci rocznicowe w strojach , ministrantów i lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę, panów strażaków do niesienia baldachimu i sztandaru. W tym dniu będzie jeszcze druga procesja po Mszy św. o godz. 15:30.


3. Na czas oktawy Bożego  Ciała Msze św. wraz z procesją w dni powszednie będą o godz. 18:00.
4. W tym tygodniu przypada także  pierwszy piątek i sobotę miesiąca czerwca. Spowiedź św. od godziny 17:00  w środę i piątek. Do chorych udamy się z Komunią św. w piątek od godz. 9:00.  W piątek też pół godziny przed Mszą świętą droga krzyżowa prowadzona przez grupy „Żywej drogi”.
5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 11:00  przewodniczył będzie nasz drugi prymicjant Ks. Dawid Krawiec. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół placu przed kaplicą na którą zapraszamy wszystkich tak jak na Boże Ciało . Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni.
6. Różaniec we środę prosimy aby poprowadziła : Róża Św. o Pio.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 V 2018
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha jest świętem Kościoła, przypomina jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Przedłużeniem tego święta jest Święto N M P Matki Kościoła w dniu jutrzejszym. Msze święte o godz. 7:30 i 18:00.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w czwartek Święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę  - Św. Filipa Nerii - kapłana
Wszystkim solenizantom oraz mamom w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia.
3. W najbliższą sobotę 26 maja 2018 roku o godz. 9:00 nasi księża diakoni w Bazylikach katedralnych w Tarnowie Diakon Łukasz Gazda i w Elblągu diakon Dawid Krawiec przyjmą sakrament święceń kapłańskich. W tym jakże radosnym dla nich i naszej wspólnoty dniu otoczmy ich serdeczną modlitwą.
Następnie nowo wyświęceni kapłani rodacy odprawią swoje pierwsze Msze św. w rodzinnej parafii zwane prymicjami. Ks. Łukasz w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 a ksiądz Dawid w odpust ku czci Bożej Opatrzności 2 czerwca 2018r. także o godz. 11:00. Księży prymicjantów powitamy dzień przed prymicjami w sobotę o godz. 17:30 przy Firmie „Autocentrum”. Następnie w uroczystym korowodzie przejedziemy do kaplicy, gdzie księża neoprezbiterzy odprawią wieczorne nabożeństwa. Bramę powitalną przy firmie bardzo proszę by przygotowali mieszkańcy Piątkowca. Zwracam się z serdeczną prośbą aby domy na Piątkowcu i przy drodze tarnowskiej przyozdobić w miarę możliwości obrazami Serca Pana Jezusa lub Matki Bożej wystawionymi w oknach. Natomiast odcinek drogi od Delikatesów do kaplicy udekorujemy także przygotowanymi ozdobami  przy drodze. Do dekoracji tego odcinka i obejścia kaplicy zapraszamy mieszkańców ścieżek i domów naprzeciw i przy kaplicy w piątek po Mszy św. wieczornej w tym i przyszłym tygodniu.
4. Modlitwie różańcowej w środę prosimy by przewodniczyła Róża Św. Faustyny.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 13 V 2018
1. Przez cały tydzień w czasie Nowenny do Ducha Św., pragniemy przygotować się do niedzieli Zesłania Ducha świętego. Uroczystość ta za tydzień kończy okres wielkanocny i jednocześnie czas Komunii wielkanocnej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Ducha Św. w  Mielcu. 
2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę naszego kościoła w ubiegłą niedzielę w kwocie 5300 zł i 7200 zł. za dniówki i wpłaty bankowe.  Wszystkich  ofiarodawców polecać chcemy opiece Bożej Opatrzności  jutro w czasie Mszy św. o godz. 7:00.
3. W poniedziałek wspomnienie Św. Macieja  apostoła a w środę uroczystość Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski Imieniny obchodzi Ks. Biskup Andrzej Jeż. W tym dniu na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny.                                                                                  
4. W sobotę o godz. 10:00 w parafii p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Tarnowie nasz parafianin alumn Marcin Gazda przyjmie świecenia diakonatu. Otoczmy naszego rodaka serdeczną modlitwą w drodze do kapłaństwa.
5. Odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 3 czerwca 2018r.
6. Wcześniej pragniemy godnie uczcić Chrystusa Eucharystycznego w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce tak jak w poprzednich latach przed kaplicą. Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość wykonali :
- rodzice dzieci, które przeżywały dzisiaj rocznicę I Komunii św.  
- młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami
- młodzież z Grupy Apostolskiej
- parafianie z rejonu Płyt.
Zapraszamy przedstawicieli wyżej wymienionych grup na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej.
7. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii.


VI Niedziela Wielkanocna,  6 V 2018
1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na budowę świątyni w naszej parafii! Dziękujemy także za kilkanaście ofiar indywidualnych które złożyliście w minionym miesiącu na ten cel.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy we wtorek Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i naszej diecezji.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin .
3. W tym tygodniu przypadają od poniedziałku do środy dawne dni krzyżowe, w czasie  których modlić się będziemy o urodzaje.  Uczynimy to podczas procesji do krzyża przed kaplicą o godz.17:30. W tych dniach majówka będzie przed Mszą świętą.
4. W środę o godz. 18:00 w Bazylice Św. Mateusza w Mielcu młodzi nasi parafianie z klas III Gimnazjum przyjmą Sakrament Bierzmowania. Z tej to racji Msza święta w naszej kaplicy będzie wyjątkowo o godz. 17:00 a procesja do krzyża o godz. 16:30.
5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 11:00 dzieci z klasy III przeżywać będą rocznicę I  Komunii świętej.  Możliwość spowiedzi dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodzeństwa będzie w piątek od godz. 17:00. Próba uroczystości po Mszy świętej. O 19:00 w niedzielę pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie. Serdecznie już dziś zapraszamy.
6. W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
7. W sobotę o godz. 9:00 odbędzie się zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów . Serdecznie wszystkich zapraszamy.


V Niedziela Wielkanocna, 29 IV 2018
1. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska zwracają się z serdeczną prośbą o udział w akcji modlitewnej z okazji przypadającej dzisiaj XII Ogólnopolskiej Niedzieli Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach oraz „Apeluje do wszystkich kierowców: o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę ! Do wszystkich uczestników ruchu, także rowerzystów i pieszych - o szczególną ostrożność i rozwagę, o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym…” Zawierzamy polskich kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach opiece naszego patrona Św. Krzysztofa.
2. W poniedziałek rozpoczną się Nabożeństwa majowe. Przypominamy, że nabożeństwa sprawowane będą w naszej kaplicy po wieczornej Mszy św., tak w dzień powszedni jak i w niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy na te piękne nabożeństwa ku czci Matki Bożej.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
w czwartek Uroczystość N M P Królowej Polski. W  tym dniu Msze święte odprawiane będą w naszej parafii według porządku niedzielnego.
4. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Możliwość spowiedzi w środę  oraz w piątek godzinę przed Mszą świętą. Do chorych z Komunią świętą  uda się Ks. Proboszcz w piątek od godz. 12:30.
5. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa.
6. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni.
7. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2018 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


IV Niedziela Wielkanocna, 22 IV 2018
1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Kapłańską która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Naszym księżom  Diakonom  i klerykowi Marcinowi życzymy Bożej Opatrzności w tym ostatnim etapie przygotowania do święceń kapłańskich. Módlmy się w tym tygodniu także o nowe , święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
2. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:
- we poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i  męczennika- patrona Polski,
- w środę Św. Marka ewangelistę,
Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II a w piątek Matki Bożej Zawierzenia.
4. W ostatnią niedzielę czerwca 24 VI tak jak w poprzednich latach chcemy urządzić kolejny Festyn parafialny. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy o zgłaszanie pomysłów oraz jeżeli ma ktoś taką możliwość gromadzenie nagród fantowych.


III Niedziela Wielkanocna, 15 IV 2018
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień biblijny. Starajmy się w naszym codziennym zabieganiu znaleźć chwilę czasu na refleksję nad Słowem Bożym.
2. Przyszła niedziela to Niedziela Kapłańska. Modlić będziemy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zaś ofiarą na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Tarnowie.
3. Modlitwie różańcowej w tym tygodniu prosimy aby przewodniczyła: w środę Róża Św. Dominika a w piątek Róża Św. Maksymiliana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę duszpasterską.
5. Sakrament Bierzmowania nasi młodzi parafianie z klas III Gimnazjum przyjmą 9 maja 2018 roku w parafii  Św. Mateusza w Mielcu.
6.Trwają cały czas prace przy wykonaniu instalacji elektrycznej świątyni. W tym roku z Bożą i waszą pomocą chcemy jeszcze obłożyć ściany wewnątrz świątyni cegłą klinkierową oraz po tych pracach dokończyć ogrzewanie kościoła. Wielkim marzeniem jest aby przed zimą wykonać posadzkę zerową w świątyni.


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 8 IV 2018
1. Dzisiaj z racji niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywamy diecezjalny Dzień „Caritas”. Rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za pracowników tejże organizacji także z naszej parafii.
2. Jutro w liturgii przypada przeniesiona z racji Wielkiego tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa Dzień Świętości życia. Zachęcamy tak jak w poprzednich latach do duchowej adopcji dziecka poczętego. Stosowne deklaracje można pobrać z bocznego ołtarza i złożyć jutro podpisane w tym samym miejscu.
3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę nowej świątyni w kwocie 6 750 zł i 5550 zł w kopertach, wpłatach bankowych i dniówkach.
4. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły : w środę Róża Św. Faustyny a w piątek Św. o. Pio.
5. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę biblijną.

https://www.facebook.com/wolamielecka/