Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2018 roku

IV Niedziela Wielkanocna, 22 IV 2018

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Kapłańską która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Naszym księżom  Diakonom  i klerykowi Marcinowi życzymy Bożej Opatrzności w tym ostatnim etapie przygotowania do święceń kapłańskich. Módlmy się w tym tygodniu także o nowe , święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
2. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:
- we poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i  męczennika- patrona Polski,
- w środę Św. Marka ewangelistę,
Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II a w piątek Matki Bożej Zawierzenia.
4. W ostatnią niedzielę czerwca 24 VI tak jak w poprzednich latach chcemy urządzić kolejny Festyn parafialny. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy o zgłaszanie pomysłów oraz jeżeli ma ktoś taką możliwość gromadzenie nagród fantowych.
5. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 
6. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2018 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


III Niedziela Wielkanocna, 15 IV 2018
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień biblijny. Starajmy się w naszym codziennym zabieganiu znaleźć chwilę czasu na refleksję nad Słowem Bożym.
2. Przyszła niedziela to Niedziela Kapłańska. Modlić będziemy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zaś ofiarą na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Tarnowie.
3. Modlitwie różańcowej w tym tygodniu prosimy aby przewodniczyła: w środę Róża Św. Dominika a w piątek Róża Św. Maksymiliana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę duszpasterską.
5. Sakrament Bierzmowania nasi młodzi parafianie z klas III Gimnazjum przyjmą 9 maja 2018 roku w parafii  Św. Mateusza w Mielcu.
6.Trwają cały czas prace przy wykonaniu instalacji elektrycznej świątyni. W tym roku z Bożą i waszą pomocą chcemy jeszcze obłożyć ściany wewnątrz świątyni cegłą klinkierową oraz po tych pracach dokończyć ogrzewanie kościoła. Wielkim marzeniem jest aby przed zimą wykonać posadzkę zerową w świątyni.


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 8 IV 2018
1. Dzisiaj z racji niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywamy diecezjalny Dzień „Caritas”. Rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za pracowników tejże organizacji także z naszej parafii.
2. Jutro w liturgii przypada przeniesiona z racji Wielkiego tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa Dzień Świętości życia. Zachęcamy tak jak w poprzednich latach do duchowej adopcji dziecka poczętego. Stosowne deklaracje można pobrać z bocznego ołtarza i złożyć jutro podpisane w tym samym miejscu.
3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę nowej świątyni w kwocie 6 750 zł i 5550 zł w kopertach, wpłatach bankowych i dniówkach.
4. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły : w środę Róża Św. Faustyny a w piątek Św. o. Pio.
5. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę biblijną.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 1 IV 2018
1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom, Gościom odwiedzającym nasze rodziny i dobroczyńcom naszej parafii, dużo radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca z częstego przyjmowania Go do swego serca w Komunii św. i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia.
2. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: Ks. Wojciechowi, panu organiście, młodzieży z Grupy Apostolskiej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, którzy przygotowali Ciemnicę , Grób Pański   oraz piękną Liturgię ,  Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Scholii parafialnej, strażaczkom i strażakom pełniącym wartę przy Grobie Pańskim, paniom sprzątającym i dbającym o wystrój naszej kaplicy, tym wszystkim, którzy prowadzili adoracje w Ciemnicy i przy Grobie, składamy serdeczne Bóg zapłać ! Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na budowę świątyni.
3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. do południa jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie. Taca dnia jutrzejszego przeznaczona będzie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i KUL.
4. Przez cały tydzień  15 minut przed Mszą świętą będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca kwietnia  Możliwość spowiedzi od środy do piątku od godz. 17:30 . Do chorych z Komunią św. po domach udamy się w piątek . Ks. Proboszcz od godz.13:00   a ks. Wojciech od godz. 14:40. Z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego.
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Magdalena Rec - lat 72. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …


Niedziela Palmowa, 25 III 2018
1. Od dzisiaj rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia nam ostatnie dni życia Pana Jezusa. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne:
Wielki Czwartek
Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym kościele na godz. 8:15 zapraszamy wszystkich na wspólny Brewiarz zwany „Ciemną Jutrznią” zaś o godz.18.00 - uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja Pana Jezusa do godz.22.00.
O godz. 21:00 zapraszamy na wieczorną plenerową Drogę Krzyżową do Starej kaplicy i z powrotem. W Wielki Czwartek bardzo prosimy o modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za zmarłych kapłanów.
Wielki Piątek
Pamiątka śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy św. - Najświętszej Ofiary ponieważ Chrystus umarł w tym dniu na krzyżu i złożył z siebie najdoskonalszą ofiarę.
O godz. 8:15 wspólny Brewiarz zaś o godz. 10:00 - Adoracja dzieci Pana Jezusa w Ciemnicy połączona z Drogą krzyżową dla nich.
O godz. 15.00 – Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża św., Komunia św. oraz uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Za pobożne ucałowanie Krzyża podczas adoracji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św.). W Wielki Piątek po odsłonięciu Krzyża aż do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę klękamy przed krzyżem w kościele na dwa kolana.
Po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu śpiewać będziemy wszystkie części Gorzkich Żali. Zwracamy   się do naszych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej o zaciągnięcie uroczystej warty przy Grobie. Adoracja trwać będzie do godz. 22:30. Na godz. 21:00 zapraszamy młodzież całej naszej parafii.
Prosimy na Wielki Piątek przystroić Krzyże przydrożne, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Chrystusowi za jego śmierć i zbawienie. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
Wielka Sobota
Czas nadziei Zmartwychwstania. O godz. 8.15 wspólny Brewiarz i drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Od 9.00 do 12.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów i adoracja prywatna przy Grobie.
O godz. 19:00 rozpocznie się od poświęcenia ognia Liturgia Wigilii Paschalnej. Na wieczorne obrzędy i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz procesję prosimy przynieść świece. Możemy przynieść nabyte paschaliki. W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych aż do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej. Na zakończenie Mszy św. Procesja Rezurekcyjna. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Procesji Rezurekcyjnej.

2. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła  w środę Róża Św. Cecylii.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30, świeccy szafarze zaniosą Komunię świętą chorym leżącym po domach. Jeżeli chcieli by przyjąć Komunię św. chorzy, których nie odwiedzamy na I Piątki proszę ich zgłosić w zakrystii.
4. Ofiary z przyszłej niedzieli oraz Wigilii paschalnej z racji I niedzieli przeznaczone będą na budowę świątyni. Dzisiaj też można  złożyć przed kaplicą dobrowolne ofiary do puszek na dekorację oraz kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.


V Niedziela Wielkiego Postu, 18 III 2018
1. Witamy w naszej wspólnocie księdza Krzysztofa który głosi dla nas nauki rekolekcyjne. Ten  święty czas rekolekcji zawierzmy miłosiernej Bożej Opatrzności.
2. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą do środy włącznie o godz. 7:30 i 18:00. Młodzież z Gimnazjum zapraszamy na godz. 9:30 zaś dzieci ze szkoły podstawowej w poniedziałek i środę na godz. 11:00 a we wtorek na godz. 13:30. >> [więcej] <<
3. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 14:30 do 18:00 z przerwą półgodzinną od godz. 16:00 do godz. 16:30.
4. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy w poniedziałek. Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP i opiekuna Kościoła.
5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i procesja z nimi  będzie przed Mszą św. o godz. 11:00. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci do udziału w konkursie palm. Ofiary do puszek w tym dniu przeznaczone będą na dekoracje oraz kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


IV Niedziela Wielkiego Postu, 11 III 2018
1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5 200 zł, oraz 7250 zł w kopertach i wpłatach bankowych na rzecz budowy świątyni.
2. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Polecajmy opiece Bożej Opatrzności posługę Ojca świętego dla wspólnoty Kościoła.
3. W tym tygodniu w środę zapraszamy do modlitwy różańcowej w środę Różę Bł. Anieli Salawa.        
4.
Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Bajorek - wikariusz parafii p.w. Ducha Świętego w Mielcu . Porządek spotkań rekolekcyjnych w tym dniu przedstawia się następująco:
 7:30  MSZA ŚW. I NAUKA DLA RODZICÓW  
 9:30 MSZA ŚW. I NAUKA  DLA RODZICÓW
11:00 MSZA ŚW. I NAUKA DLA DZIECI
15:00 GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM  I MSZA ŚW.
PO MSZY ŚW.  NAUKA DLA MŁODZIEŻY UCZĄCEJ PRACUJĄCEJ I STUDIUJĄCEJ
5. Trwają zapisy na czwartą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy 16 marca z Mielca. Więcej informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl, Facebook’u i tablicy ogłoszeń.
6. Aby wesprzeć diecezjalne i parafialne dzieło „Caritas” zachęcamy do nabywania przed kaplicą baranków i paschalików wielkanocnych w kwocie 5 zł. 
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 
8. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2018 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


III Niedziela Wielkiego Postu, 4 III 2018
1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na budowę świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w niedzielę 18 marca o godz. 7:30.
2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia a także paniom w przeddzień ich święta składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy świętej.
3. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia.
4. W sobotę po Mszy św. rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Św. Józefa.
5. Przeżywając Wielki Post, podejmujmy trud dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych dla ratowania tych, którzy się zagubili. Swoje postanowienia można wpisać do Parafialnej Księgi trzeźwości.
6. Nabywając baranki wielkanocne lub paschaliki możemy kwotą 5 złotych wesprzeć parafialne i diecezjalne akcje charytatywne.
7. ZOBACZ zdjęcia z budowy kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


II Niedziela Wielkiego Postu, 25 II 2018
1. Dzisiaj solidaryzujemy się z naszymi misjonarzami poprzez modlitwę  post i jałmużnę ofiarą do puszek „Ad gentes”.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątki na Drogę krzyżową a w niedzielę na Gorzkie żale. Módlmy się w czasie nich o światło Ducha Świętego dla księdza rekolekcjonisty Krzysztofa Bajorka i całej naszej parafii na czas zbliżających się rekolekcji parafialnych.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę czwartek i piątek od godz. 17:00. Do chorych  po domach udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 13:00 a Ks. Wojciech od godz. 14:40.
4. Bardzo prosimy aby Różaniec w środę poprowadziła Róża Św. Jana Pawła II.
5. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na budowę świątyni. Z racji I Niedzieli na Mszę św. o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.


I Niedziela Wielkiego Postu, 18 II 2018
1. Wędrówka ku świętom Paschalnym, którą podejmuje Kościół w okresie wielkopostnym , jest drogą pokuty , ściśle związaną z głęboką refleksją nad własnym życiem. Aby dobrze przeżyć Wielki Post i odnowić ducha zapraszamy na Nabożeństwa: Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16:30 - dzieci i o 17:30 - dorosłych;  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00. Pogłębionej refleksji nad życiem służyć będą Parafialne Rekolekcje wielkopostne,  które rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu 18 III 2018.
2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie budowy naszej świątyni w I niedzielę miesiąca ofiarą 5100 złotych oraz 3650 złotych w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy także 220 rodzinom na 580 zamieszkujących naszą parafię za ofiarę dwóch dniówek ofiarowanych na budowę świątyni w ubiegłym roku. Polecamy się drodzy waszej życzliwości także w tym roku , prosząc o te dniówki gdyż prace  na budowie wykonują firmy zewnętrzne a także miejmy świadomość, że od tego roku nie otrzymujemy pomocy od parafii partnerskich.
3. W Czwartek przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. W sposób szczególny będziemy się modlić w intencjach papieża Franciszka.
4. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Maksymiliana.
5. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczone są jako jałmużna wielkopostna „Ad Gentes” dla wsparcia Misji św.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << : W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Franciszka Węgrzyn – lat 84. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu : Dobry Jezu …


VI Niedziela zwykła, 11 II 2018
1. Dzisiaj po Mszy św. godz. 11:00 rozpocznie się w naszej parafii 40 godzinne Nabożeństwo. Porządek Nabożeństwa przedstawia się  następująco: / Grafik >>>/.
2. W środę rozpoczyna się Wielki Post . Msze święte z posypaniem głów popiołem w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7:30, 15:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich od 18 tego do 60 tego roku życia. Ofiarą na tacę wspieramy dzieła charytatywne parafii i diecezji. po Mszy św. Wieczornej spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą u nas odprawiane w każdy piątek o godz. 16:30 dla dzieci i 17:30 dla wszystkich. Zaś Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:00. Bezpośrednio po nich będzie Msza święta.
4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
5. Informujemy, że
Kurs przedmałżeński także dla naszych młodych parafian, którzy ukończyli 17-ty rok życia rozpocznie się w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 16:00 w Bazylice św. Mateusza. Spotkania odbywać się będą przez okres Wielkiego Postu w soboty o godz. 16:00 i środy o godz. 19:00.


V Niedziela zwykła,  4 II 2018
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na rzecz budowy świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona była dzisiaj Msza święta.
2. Trwa miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwie za konających. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych , którzy odchodzą z tego świata aby Miłosierny Bóg udzielił im przebaczenia wszystkich grzechów.
3.W liturgii tygodnia czcimy :
- w poniedziałek wspomnienie Św. Agaty dziewicy i męczennicy,
- we wtorek wspomnienie Św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników,
- w sobotę – Św. Scholastykę dziewicę i zakonnicę,
Solenizantom  składamy serdeczne życzenia.
4. Różaniec w tym tygodniu bardzo prosimy aby poprowadziły: w środę Róża Św. o. Pio  a w piątek Róża Św. Dominika.
5. W przyszłą niedzielę  przypada Światowy dzień Chorego. W czasie Mszy św. będziemy  modlić się za wszystkich chorych i cierpiących, całą służbę zdrowia  oraz tych, którzy opiekują się na co dzień chorymi w swoich domach. Przyszła niedziela rozpoczyna też 51 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
Po Mszy św. o godz. 11:00 rozpocznie się w naszej parafii 40 godzinne nabożeństwo. Chciejmy przez to nabożeństwo Eucharystyczne w duchu chrześcijańskiego wyrzeczenia wejść w okres Wielkiego Postu.
W niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 i adorację po niej zapraszamy wszystkie dzieci,
od godz. 12:30 -13:30 na adorację zapraszamy młodzież,
od godz. 13:30-14:30  na adorację zapraszamy ojców,
od godz. 14:30-15:30 na adorację zapraszamy matki.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bronisław Misiak – lat 92 . Pogrzeb jutro o godz. 10:00. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …


IV Niedziela Zwykła,  28 I 2018
1.W czwartek rozpocznie się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.
2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską po domach naszej parafii. Dziękujemy za otwarte domostwa i wasze serca na nas kapłanów a także na potrzeby budującego się kościoła oraz dary serc w kwocie 57 700 złotych. Bóg zapłać !
2. W piątek obchodzić będziemy
Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przeżywamy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszej Kaplicy z poświęceniem gromnic będą o  godz. 7:30  i 18:00.
3. W tym tygodniu przypada I Czwartek,  Piątek i Sobota miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę , w czwartek i piątek od godz. 17:00. Do chorych  po domach uda się w piątek: Ks. Proboszcz od godz. 9:00. Rozpoczęcie od drogi tarnowskiej a kończąc u chorych przy drodze na Trzcianę. Po Mszy świętej o godz. 18:00  zmiana stacji Żywej drogi krzyżowej.
4. Modlitwę różańcową prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Faustyny.
5. W przyszłą niedzielę Msza św. dla dzieci o godz. 11:00, zaś ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni w naszej parafii.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


III Niedziela zwykła, 21 I 2018
1. W liturgii tygodnia wspominać będziemy :
- w środę Św. Franciszka Salezego bpa i doktora Kła
- w czwartek : Święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła
- w piątek: świętych Tytusa i Tymoteusza biskupów,
- w sobotę : bł. Jerzego Matulewicza biskupa,
Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu swojego patrona.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Małego i Dużego Gościa Niedzielnego” oraz Promyczka Dobra  w których możemy znaleźć wiele ciekawych artykułów przeznaczonych dla dorosłych i dla dzieci.
3. Bardzo prosimy , aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę  Bł. Anieli Salawa a w piątek Św. Cecylii .
4. W sobotę zapraszamy wszystkich seniorów na Mszę św. o godz. 15:00, która rozpocznie tradycyjny „Dzień Seniora.
5. Porządek kolędy w tym tygodniu :
Poniedziałek 22 I od godz. 14:00
   1. Piątkowiec – od lasu lewa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 369
   2. Piątkowiec – od lasu prawa strona drogi w kierunku Woli Mieleckiej do nr 368
Czwartek 25  I 2018 od godz. 15:00
  Wola Mielecka od Piątkowca lewa strona drogi od nr 362 jeden ksiądz a drugi od nr. 352 do spotkania w kierunku Piątkowca
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zdzisław Cisło lat 87. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu . Dobry Jezu…


II Niedziela Zwykła, 14 I 2018
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę kościoła w kwocie 5200 zł, 3400 zł w kopertach oraz 7700 zł poprzez wpłaty bankowe.Serdecznie dziękujemy także małym kolędnikom misyjnym oraz tym, którzy ich przyjęli i wsparli ofiarami na rzecz misji w kwocie 6500 złotych ! Bóg zapłać!
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy :
- w środę Św. Antoniego – opata
- w piątek Św. Józefa Sebastiana Pelczara . bpa,
- w przyszłą niedzielę Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę
Wszystkim solenizantom oraz naszym babciom składamy serdeczne życzenia imieninowe i urodzinowe i zapraszamy do udziału we Mszy św. w dniu patrona.
3. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże : w środę Św. Jana Pawła II a w piątek Matki Bożej Zawierzenia.
4. Od Czwartku rozpoczyna się we wszystkich Kościołach chrześcijańskich Tydzień powszechnej modlitwy o jedność. Niech w naszej wspólnocie nie zabraknie także gorącej modlitwy w tej ważnej intencji .
5. Porządek kolędy :
Poniedziałek 15 I 2018 od godz. 14:00
   1. Od drogi na Rzędzianowice prawa strona drogi tarnowskiej i drogi na Trzcianę  do spotkania
   2. Ścieżki oraz domy naprzeciw Kaplicy do spotkania
Czwartek  18 I od godz. 14:30
   Od nr 516 lewa strona drogi od Trzciany i od ścieżek do spotkania dwóch kapłanów
   Sobota 20  I od godz. 8:30 Od nr 489 prawa strona drogi od Trzciany do krzyżówki  jeden kapła 
7. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 I 2018
1. Świętując dzisiejszą uroczystość dziękujemy za łaskę Chrztu świętego i jednocześnie kończymy okres Bożego Narodzenia. Przy tej okazji chcemy poinformować, że Sakrament Chrztu św. dzieci udzielany będzie zgodnie z waszymi propozycjami w I niedzielę miesiąca o godz. 15:30 oraz w trzecią niedziele miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11:00.
2. Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli na rzecz budowy świątyni w naszej parafii. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona była wczoraj Msza święta.
3. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy w środę : Różę Św. Dominika a w piątek Różę Św. Maksymiliana .
4. Porządek kolędy w tym tygodniu :
 Poniedziałek 8 I 2018 od godz. 14:00
   1. Płyty od drogi na Podleszany lewa strona
   2. Płyty od drogi tarnowskiej prawa strona
Czwartek 11 I 2016 od godz. 15:00
   Od Podleszan domy po prawej stronie drogi – jeden ksiądz od wału a drugi od krzyżówki do spotkania
Sobota 13 I 2016 od godz. 8:30
   1. Od Trzciany lewa strona drogi do nr 525
   Od Trzciany prawa strona drogi do nr 498                    
5. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


I Niedziela po Bożym Narodzeniu, 31 XII 2017
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Najświętszą Rodzinę obejmijmy modlitwą szczególnie te rodziny, które przeżywają kryzysy i zagrożone są rozbiciem, aby realizowały swoje powołanie i zadania w duchu Ewangelii na drodze do Królestwa Bożego. Jednocześnie dziękujemy Bożej Opatrzności za mijający rok 2017. Uczynimy to w sposób szczególny w czasie adoracji dziękczynno-przebłagalnej po Mszy świętej.
2. Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszej kaplicy według porządku niedzielnego.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. o Pio.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca stycznia.  Możliwość spowiedzi w piątek godzinę przed wieczorną Mszą świętą. O godz. 17:30 Droga krzyżowa prowadzona przez Grupy modlitewne Żywej DK, a po Mszy św. zmiana stacji. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek: Ks. Proboszcz od godz. 13:00 a Ks. Wojciech od godz. 14:00.
5.  W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 11:00 roześlemy z kolędą małych kolędników misyjnych. Otwórzmy dla nich drzwi naszych domów. Po każdej Mszy św. poświęcimy złoto, kadzidło i kredę. Ofiary w tym dniu na tacę i małych kolędników przeznaczone będą na rzecz Misji świętych. [Kolęda misyjna 2018 więcej ]
6.  W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia . W tradycji chrześcijańskiej jednak aż do  Święta Ofiarowania Pańskiego  pozostaje wystrój świąteczny kościołów i śpiew kolęd. Na Mszę świętą o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę naszej nowej świątyni.
7. Porządek kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco: >>więcej <<
8. Intencje Mszy świętych: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Mazur – lat 88 oraz Krystyna Leś – lat 70. Pogrzeb śp. Krystyny we wtorek o godz. 11:00. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu …
9. Zakończenie roku, to czas bilansów. Niewiele jest takich parafii w Polsce, które mogą powiedzieć, że jej wierni praktykują w stu procentach. Tak jest u nas, jeżeli chodzi o praktyki niedzielne. Niedzielna Eucharystia gromadzi około 1100 wiernych na 2200 mieszkańców naszych miejscowości. W mijającym roku udzielonych zostało w naszej parafii 30 chrztów, 20 chłopców i 10 dziewczynek. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 18 parafian, 15 kobiet i 3 mężczyzn. Sakramentalne TAK powiedziało w naszej parafii 5 par. Sakrament bierzmowania przyjęło 29 młodych katolików zaś Komunię świętą przyjęło po raz pierwszy 21 dzieci. Rozdaliśmy także w czasie wszystkich Mszy świętych  52 000 Komunii świętych. Jeżeli chodzi o sprawy materialne to koncentrują się one wokół wznoszonej nowej świątyni. Doprowadzone zostały do niej media; prąd, woda, kanalizacja ściekowa i deszczowa. Wykonana została duża część instalacji grzewczej. Otynkowaliśmy całe zaplecze nowego kościoła wraz z prezbiterium i sufitami. Odmalowana także została nasza kaplica wraz z zapleczem. Koszty wykonanych robót i materiałów to 350 000 złotych. W ciągu minionego roku dzięki Bożej opiece oraz życzliwości waszej i licznych ofiarodawców z poza parafii udało nam się uskładać 410 000 złotych. Rok kończymy na plusie kwotą 60 000 złotych. Za te pieniądze oraz ofiary z kolędy pragniemy zakupić cegłę na elewację ścian wnętrza naszej świątyni.
10. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


 

https://www.facebook.com/wolamielecka/