Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2023 roku

IV Niedziela Wielkiego Postu, 19 III 2022
1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”. Blisko święta wielkanocne do których chcemy się przygotować jak najlepiej przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a także przez rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Janusz Adamczyk proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Porządek rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń / CZYTAJ >>>/
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6000 zł i 4000 zł w kopertach i wpłatach bankowych Bóg zapłać !   
3. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa.
4. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy w poniedziałek przeniesioną z dzisiaj Uroczystość Św. Józefa a w sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 7:00  nie tylko solenizantów ale wszystkich parafian, którzy chcą dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. / deklaracje są do pobrania na stoliku pod chórem/
5. Aby wesprzeć diecezjalne i parafialne dzieło „Caritas” w dalszym ciągu zapraszamy do nabywania baranków i
paschalików wielkanocnych w kwocie 8 zł.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Adam Żola,lat 46. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


III Niedziela Wielkiego Postu, 12 III 2023
1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na uposażanie naszej nowej świątyni oraz za pomoc polskim misjonarzom w ubiegłą niedzielę.
2. W tym tygodniu w środę zapraszamy do modlitwy różańcowej w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia.
3. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Św. Jozefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
4. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie rozpoczną się  w niedzielę 26 marca. Poprowadzi je Ks. Janusz Adamczyk –proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.
5. Aby wesprzeć diecezjalne i parafialne dzieło „Caritas” zachęcamy do nabywania przed kaplicą baranków i paschalików wielkanocnych w kwocie 8 zł.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Karolina Babiarz – lat 96. Polećmy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu..
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]
I. Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej informuje, że trwa rekrutacja do przedszkola i szkoły podstawowej. Wnioski o przyjęcie dzieci do Publicznego Samorządowego Przedszkola w Woli Mieleckiej można składać w dniach  od 1 do 17 marca 2023 roku w sekretariacie w godzinach pracy szkoły.
Dzieci do klasy I można zapisywać w dniach od 1 do 31 marca 2023. Wszelkie informacje i dokumenty znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA.


II Niedziela Wielkiego Postu, 5 III 2023
1.  Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 15:00, a po nich Msza św. Zapraszamy na to  piękne Nabożeństwo pasyjne a także na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16:30 - dzieci a o godz. 17:30 wszystkich parafian.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz Ukrainy w kwocie 2000 zł. a także za dzisiejsze wsparcie polskich misjonarzy.
3. Różaniec bardzo prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła I.
4. W środę też na Mszę św. o godz. 18:00  i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
5. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa.
6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na uposażanie naszej nowej świątyni i przebudowę kaplicy.
7. Wszystkim paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia oraz Bożej Opatrzności na każdy dzień.


I Niedziela Wielkiego Postu, 26 II 2023
1. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy w sobotę święto Św. Kazimierza – królewicza patrona Polski i Litwy.
2. W tym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00. Do chorych z Komunią św. po domach udamy się w piątek od godz. 12:30  
3. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Maksymiliana.
4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach pasyjnych. W piątki w Drodze krzyżowej a w niedzielę w Gorzkich Żalach.
5. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie ofiarami do puszek i darami rzeczowymi rodzin na Ukrainie. Ofiary do puszek w przyszłą niedzielę będą wsparciem pracy polskich misjonarzy.
7. Zapraszamy kobiety i mężczyzn, którzy mają piękne głosy i szczere chęci śpiewania, do zasilenia naszego parafialnego Chóru ["Laudate-deo" >>>]. Próby odbywają się we wtorki o godz. 18:00 w filii Domu Kultury w Woli Mieleckiej.


VII Niedziela zwykła, 19 II 2023
1. Dzisiaj po każdej Mszy św. trwamy na adoracji NS w 40 godzinnym Nabożeństwie. Porządek Nabożeństwa na kolejne dni przedstawia się następująco : / Grafik >>>/
2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7:00 w kaplicy oraz 15:30 i 18:00 w nowym kościele. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich od 18 tego do 60 tego roku życia. Ofiarą na tacę wspieramy dzieła charytatywne parafii i diecezji.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą u nas odprawiane w każdy piątek w nowej świątyni o godz. 16:30 dla dzieci i 17:30 dla wszystkich. Zaś Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:00.  Bezpośrednio po nich będzie Msza święta w nowym kościele.
4. Bardzo się cieszymy że zawiązała się już piąta Róża rodziców pragnących się modlić za swoje dzieci. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:00 zawierzymy rodziców i dzieci z tej Róży opiece Matki Bożej Królowej Rodzin.
5. Informujemy, że Kurs przedmałżeński także dla naszych młodych parafian, którzy ukończyli 18- ty rok życia rozpocznie się w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 16:00 w Bazylice św. Mateusza. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
6. Przez cały ten tydzień w całym Kościele modlić się będziemy o trzeźwość w naszym narodzie i ducha pokuty. Zachęcamy też do ofiarowanie dobrowolnej abstynencji w Wielkim Poście za, którzy maja problemy alkoholowe.
7. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5800 zł i 5400 zł w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy także bardzo serdecznie za wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii kwotą 3000 zł. Ofiary do puszek z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.


VI Niedziela zwykła, 12 II 2023
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na uposażenie świątyni i przebudowę kaplicy. Dziękujemy także za ofiary do puszek jako pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek Święto Świętych: Cyryla - mnicha i Metodego – biskupa; Patronów Europy. Módlmy się aby za przyczyną świętych patronów Pan Bóg przywrócił pokój na Ukrainie i zachował świat od wojny światowej.
3. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.
4. Różaniec w tym tygodniu bardzo prosimy aby poprowadziły: w środę Róża Św. o. Pio a w piątek Róża Św. Dominika.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo Chcemy jak co roku godnie uczcić tym nabożeństwem Jezusa Eucharystycznego i w duchu chrześcijańskiego wyrzeczenia wejść w okres Wielkiego Postu. Adoracja będzie przed południem  po każdej Mszy świętej a po południu od godz. 15:00 w kaplicy. Po Mszy świętej o godz. 11:00 adoracja dla młodzieży. Adorację w następne dni rozpoczynać będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a następnie adorować będą Chrystusa w Najświętszym Sakramencie poszczególne rejony naszej parafii. Adorację kończyć będą Nieszpory Eucharystyczne.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<
7. Komunikat: Paczka dla Ukrainy 2023 - Caritas Polska [>>>]


V Niedziela zwykła, 5 II 2023
1. Trwa miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwie za konających. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odchodzą z tego świata aby Miłosierny Bóg udzielił im przebaczenia wszystkich grzechów.
2. W liturgii tygodnia czcić będziemy: w poniedziałek Św. Pawła Miki i towarzyszy – męczenników; w piątek Św. Scholastykę – dziewicę i męczennicę; w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
3.  Różaniec w tym tygodniu bardzo prosimy aby poprowadziły:
w środę Róża Matki Św. Cecylii a w piątek Róża Św. Faustyny.
4. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie nowej świątyni i przebudowę kaplicy. W związku z tym informuję, że podjęte zostały plany projektowe aby przekonstruować istniejącą kaplicę w plebanię z salą spotkań dla różnych grup parafialnych, kuchnię, jadalnię, dodatkowe mieszkanie oraz sanitariaty zewnętrzne dla wszystkich.
5. Chór parafialny "Laudate-deo" >>>


IV Niedziela Zwykła,  29 I 2023
1. W środę rozpocznie się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.
2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tego dnia przeznaczona jest na wsparcie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.  Msze św. w tym dniu z poświęceniem gromnic o godz. 7:30 w kaplicy i o godz. 18:00 w nowym kościele. Na tę Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
3. W tym tygodniu wypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w kaplicy w środę, czwartek i w piątek  od godz. 17:00.  W Piątek uda się do wszystkich chorych z Komunią świętą Ks. Proboszcz  od godz. 12:30.    
4. Różaniec prosimy by poprowadziła w środę  Róża Bł. Anieli Salawa. W piątek zaś drogę krzyżową „Żywa Droga”.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.


III Niedziela Zwykła,  22 I 2023
1. Przeżywając dzisiaj niedzielę Słowa Bożego zachęcamy serdecznie do prywatnej lektury Pisma świętego w gronie rodzinnym w długie wieczory zimowe.
2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: we wtorek Św. Franciszka Salezego bpa i dok. Kościoła; w środę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła; w czwartek wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa bpów; w sobotę Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kła.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy składamy serdeczne życzenia.
3. Różaniec prosimy aby poprowadziły, w środę Róża Św. Jana Pawła II , a w piątek Róża Matki Bożej Zawierzenia.
4. Wczoraj zakończyliśmy po dwóch latach przerwy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za otwartość  waszych serc i domów oraz kolejne wsparcie planowanych prac kwotą 65 000 zł.  Bóg zapłać!  Wielu z was pytało w czasie kolędy ile liczy nasza parafia mieszkańców?   Podsumowując ostatnią wizytę duszpasterską stwierdzamy, że w parafii zamieszkałych jest obecnie około 640 domów , w których mieszka blisko 2200 osób. Jeżeli chodzi o frekwencję to w niedzielnych Mszach świętych w naszej parafii bierze regularnie udział  ok. 900 wiernych.


II Niedziela Zwykła, 15 I 2023
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażanie naszego kościoła w kwocie 5800 zł i 5200 zł w kopertach  oraz wpłatach bankowych. Bóg zapłać!
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy: we wtorek Św. Antoniego - opata; w czwartek Św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa; w sobotę Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
Wszystkim solenizantom oraz babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy świętej.
3. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę Św. Dominika a w piątek Św. Maksymiliana.
4. W środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Parafialna Radę Duszpasterską.
5. Od środy rozpoczyna się we wszystkich Kościołach chrześcijańskich Tydzień powszechnej modlitwy o jedność. Niech w naszej wspólnocie nie zabraknie także gorącej modlitwy w tej ważnej intencji.
6. Porządek kolędy w tym tygodniu:    [Wizyta duszpasterska >>>]
Poniedziałek 16 I 2023 od godz. 14:00  od Trzciany lewa strona drogi do nr 568
Czwartek 19 I 2023 od godz. 14:00  od Trzciany lewa strona drogi od nr 562  do nr 490
Sobota  21 I 2023 od. godz. 8:30 od Trzciany lewa strona drogi od nr 473 do Ścieżek  do nr 409
7.  Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł  do wieczności śp. Franciszek Głodzik – lat 89. Polecajmy jego duszę Dobremu Bogu. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


Niedziela Chrztu Pańskiego, 8 I 2023
1. Świętując dzisiejszą uroczystość dziękujemy za łaskę Chrztu świętego i jednocześnie kończymy okres Bożego Narodzenia. Przy tej okazji przypominamy, że Sakrament Chrztu św. dzieci udzielany jest w naszej parafii w trzecią niedziele miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11:00.
2. Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli na rzecz uposażenia nowej świątyni. Dziękujemy także za ofiary z opłatków na ogrzewanie świątyni i kaplicy w kwocie 13 200 zł. Bóg zapłać!
3. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy w środę Różę Św. Faustyny a w piątek Różę Św. Ojca Pio.
4. Porządek kolędy w tym tygodniu:    [Wizyta duszpasterska >>>]


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok 2023, 1.01.2023
1. Bożej Opatrzności zawierzamy rozpoczynający się Nowy 2023 rok i prosimy Najświętszą Maryję Pannę aby otaczała nas matczyną opieką we wszystkich naszych zamierzeniach.
2. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:
W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego.  Msze św. w naszej parafii wg porządku niedzielnego z poświęceniem złota , kadzidła i kredy. Po Mszach świętych ofiarą do puszek będzie można wesprzeć „Małych kolędników misyjnych” i dzieło Misji świętych.
3. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego.
Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej jednak aż do  Święta Ofiarowania Pańskiego , pozostaje wystrój świąteczny kościołów i śpiew kolęd . Pozostańmy wierni tej tradycji. Ofiary na tacę przeznaczone będą na uposażanie naszej świątyni.
4. Do chorych z Komunią świętą udadzą się szafarze świeccy się w piątek w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o 7:30.
5. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii.
6. Statystyka za rok 2022
 Sakrament Chrztu św. przyjęło 15 dzieci: 6 dziewczynek , 9 chłopców
 Sakrament małżeństwa udzieliło sobie 10 par
 Odeszło do wieczności 16 osób: 10 kobiet, 6 mężczyzn
Rozdaliśmy 40 000 Komunii św.  W ciągu roku w zależności od miesiąca odwiedzaliśmy od 26 do 30 chorych po domach w I piątki miesiąca. Do I Komunii św. przystąpiło 22 dzieci z klasy III , Sakrament Bierzmowania otrzymało 38 młodych ludzi.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Ziółkowski lat 68. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


https://www.facebook.com/wolamielecka/