Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2022 roku

XIII Niedziela zwykła,  26 VI 2022
1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich serdecznie na XI Festyn parafialny, który rozpocznie o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. [więcej >>>]
Przypominamy też, że od dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 15:30 aż do końca wakacji.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ciągu  półtora tygodnia ubogacali swoją obecnością, modlitwą i czynnym udziałem w procesjach eucharystycznych: Uroczystość Bożego Ciała, Odpust parafialny oraz całą oktawę Bożego Ciała.
3. W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7:30 i 18:00. Różaniec prosimy by poprowadziła Róża Św. Jana Pawła II.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca.  Możliwość spowiedzi w tygodniu godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych po domach z Komunią świętą uda się jeden kapłan w piątek od godz. 9:00. O godz. 17:30 Droga krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez grupy „Żywej drogi krzyżowej”.
5. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzinom wybierającym się na chociażby krótki odpoczynek życzymy miłego spędzania czasu i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  


Uroczystość Bożej Opatrzności, 19 VI 2022
1. Dzisiaj z racji odpustu ku czci Bożej Opatrzności możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii św.  wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub naszych zmarłych.
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz powierzamy was wszystkich Bożej Opatrzności. Sumę odpustową będzie sprawował Ks. Prałat Stanisław Jurek – emerytowany proboszcz parafii Św. Mateusza.  [>>>]
3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci I komunijnych, młodzieży która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania, parafianom z rejonu lewej strony na Trzcianę oraz Grupie Apostolskiej młodzieży. Bóg zapłać ! Zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów będzie w czwartek o 18:00.
4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od której to uroczystości biorą początek I Piątki miesiąca. Msza św. z procesją i zawierzeniem naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Zapraszamy na to zawierzenie wszystkie rodziny. W tym dniu Mszą św. o godz. 8:00 zakończymy także rok szkolny i katechetyczny.  Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkow.
5. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażanie nowej świątyni i obejścia w kwocie 5700 zł oraz 12 000 zł. w zapłaconych dniówkach.
6. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na XI Festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy kaplicy Koronką do Miłosierdzia Bożego.  W programie występy taneczne i wokalne dzieci z Samorządowego Domu Kultury, występ Zespołu prezentującego muzykę religijną „Sezon na czereśnie” z Czchowa.  Liczne atrakcje dla  dzieci, kulinaria a do tego każdy los wygrywa. Wszystkich, którzy czynnie angażują się w przygotowanie festynu prosimy w środę po Mszy św. na spotkanie.
7. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Maksymiliana.
8. Z racji rozpoczęcia wakacji od przyszłej niedzieli aż do ostatniej niedzieli sierpnia nie będzie Mszy świętej o godz. 15:30. Prosimy osoby uczęszczające o tej godzinie na Mszę św. aby uwzględniły tę  zmianę wakacyjną.  
9. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<   W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Witold Jemioło, lat 47. Dobry Jezu …  * [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2022]


Uroczystość Trójcy Świętej, 12 VI 2022
1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na upiększanie nowej świątyni i jej obejścia. Dziękujemy też kilkunastu rodzinom za zapłacone dniówki w kwocie 3400 zł.
2. W poniedziałek zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. i procesję fatimską do kaplicy. Prosimy przynieść ze sobą lampiony.
3. Różaniec w tym tygodniu prosimy aby poprowadziła w środę Róża Św. Dominika.
4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszym nowym kościele o godz. 7:30 9:30 i 15:30 w kaplicy. Po Mszy św. o godz. 9:30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy.  Zapraszamy do udziału w procesji: dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach, ministrantów i lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę, strażaków do niesienia baldachimu i sztandaru .
5. Na czas oktawy Bożego Ciała Msze św. wraz z procesją w dni powszednie będą o godz. 18:00.
6. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie odpust  ku czci Bożej Opatrzności. Uroczystej Sumie odpustowej  o godz.11:00  przewodniczył będzie Ks. Prałat Stanisław Jurek – emerytowany proboszcz parafii Św. Mateusza. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół  nowej świątyni na  którą zapraszamy wszystkich tak jak na Boże Ciało.
7. W niedzielę 26 czerwca 2022 roku odbędzie się po 2 latach przerwy na terenie wokół kaplicy XI Festyn parafialny „Opatrzność Bożą wychwalajmy” Zapraszamy do pomocy w organizacji i udziału w festynie wszystkich chętnych parafian.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5 VI 2022
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha jest świętem Kościoła, przypomina jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Przedłużeniem tego święta jest Święto N M P Matki Kościoła w dniu jutrzejszym. Msze święte o godz. 7:30 i 18:00 w nowym kościele
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – męczennika; w środę wspomnienie Św. Jadwigi – królowej; w czwartek Święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę Św. Barnaby - Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Ofiary na tacę przeznaczone będą na upiększanie nowej  świątyni i obejście obok niej.
4. Przypominamy, że nasz odpust ku czci Bożej Opatrzności obchodzić będziemy w niedzielę 19 czerwca. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. prałat Stanisław Jurek przeżywający w tym roku  60 rocznicę święceń kapłańskich.
5. Modlitwie różańcowej w środę prosimy by przewodniczyła Róża Św. Faustyny a w piątek Św. o. Pio.
6. W środę też po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny a w piątek po Mszy świętej tych wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie Festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 26 czerwca.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29 V 2022
1. Przez cały tydzień w czasie Nowenny do Ducha świętego, pragniemy przygotować się do niedzieli Zesłania Ducha świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i jednocześnie czas Komunii wielkanocnej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Ducha Św.  w  Mielcu. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
2. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek święto Nawiedzenia NMP; w środę wspomnienie Św. Justyna – męczennika; w piątek Św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników
3. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża
Św. Cecylii. Od środy też po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca czerwca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od środy do piątku   od godz. 17:00. W pierwszy czwartek o godz. 18:00 w kaplicy dodatkowa Msza św. i adoracja połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.  Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek : Ks. Proboszcz od godz. 12:30  aKs. Dominik od godz. 14:30.  O godz. 17:30  Droga krzyżowa w nowym kościele.
5. Odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 19 czerwca 2022 roku. Wcześniej pragniemy godnie uczcić Chrystusa Eucharystycznego w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce tak jak w ubiegłym roku od kościoła do kaplicy. Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość wykonali: rodzice dzieci pierwszo-komunijnych; młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami; młodzież z Grupy Apostolskiej; parafianie zamieszkujący po lewej stronie drogi na Trzcianę.
Zapraszamy przedstawicieli wyżej wymienionych grup na spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<     W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Roman Krawiec lat 86. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu …


VI Niedziela Wielkanocna, 22 V 2022
1. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych; w  czwartek wspomnienie  Św. Filipa Neri – kapłana.
Wszystkim mamom z okazji ich święta a także solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
2. W tym tygodniu przypadają od poniedziałku do środy dawne dni krzyżowe, w czasie  których modlić się będziemy o urodzaje. Uczynimy to podczas procesji do krzyża przed kaplicą o godzinie 17:30 . W tych dniach majówka będzie przed Mszą świętą.
3. W piątek Różaniec prosimy by poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa.
4. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
5. W niedzielę 26 czerwca 2022 roku chcemy zorganizować kolejny festyn parafialny. Polecamy się życzliwości potencjalnych darczyńców cegiełek i nagród.
6. Dziękujemy kilkunastu kolejnym rodzinom za dniówki w kwocie 3200 zł. Bóg zapłać !


V Niedziela Wielkanocy, 15 V 2022
1.Bóg zapłać  za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 3 500 zł na uposażanie nowej świątyni. Dziękujemy także 130 rodzinom za złożone dniówki na płyty tarasowe w kwocie 32 000 zł. i 100 $.  Cieszymy się też nową Chrzcielnicą, którą ufundowała pani Grażyna Krawiec z synami Kazimierzem i  Ks. Dawidem.
2.W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek - Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski; Imieniny obchodzi nasz biskup ordynariusz Andrzej Jeż.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
3. Różaniec w tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II a w piątek Róża Matki Bożej Zawierzenia.
4. W sobotę nasz rodak alumn Dawid Grabowski przyjmie  święcenia diakonatu w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy w Krakowie. Obejmijmy naszego kleryka serdeczną modlitwą.
5. Po 3 latach przerwy na wyraźną prośbę wielu parafian chcemy w ostatnią niedzielę czerwca zorganizować kolejny festyn parafialny. Polecamy się życzliwości potencjalnych darczyńców cegiełek i nagród.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<     W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Magdalena Stanisławska-Leś  lat 30. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu…


IV Niedziela Wielkanocna, 8 V 2022
1. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość  I Komunii św. dzieci z klasy trzeciej  Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci w „Białym Tygodniu” na Mszę święte o godz. 18:00. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci z kl. III za zaangażowanie i wszelką  pomoc w przygotowaniu tej Uroczystości oraz zakupione obrusy ołtarzowe. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na potrzeby upiększania nowej świątyni.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i naszej diecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin. Przez cały tydzień modlić się też chcemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
3. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Maksymiliana. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialny Radę duszpasterską i zespół synodalny na kolejne spotkanie.
4. W piątek przypada 105 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu pragniemy rozpocząć Nabożeństwa Fatimskie. Przez kolejne pięć miesięcy każdego 13 tego dnia miesiąca modlić się będziemy w intencjach, które podała Matka Boża. Zapraszamy na to nabożeństwo po Mszy świętej o godz. 18:00. Po odśpiewaniu majówki udamy się w procesji różańcowej na zewnątrz kościoła. Na nabożeństwo proszę przynieść ze sobą lampiony.
5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 11:00 dzieci z klasy IV przeżywać będą pierwszą rocznice I Komunii świętej.


III  Niedziela Wielkanocna, 1 V 2022
1. Rozpoczynamy  miesiąc Maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy w każdy dzień na Nabożeństwa majowe, które odprawiamy po wieczornej Mszy świętej. Od poniedziałku do piątku w nowym kościele a w sobotę i niedzielę w kaplicy.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszym nowym kościele o godz. 7:30 , 9:30 i 11:00 a o 15:30 w kaplicy; w środę Św. Floriana – patrona strażaków; w piątek Św. Filipa i Jakuba – Apostołów.  Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii  św. w dniu imienin.
3. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Św. Dominika.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca maja . Możliwość spowiedzi w środę , czwartek  oraz w piątek godzinę przed Mszą świętą . Do chorych z Komunią świętą  uda się Ks. Proboszcz w piątek od godz. 12:30 a ks. Dominik od godz. 14:30 . Drogę Krzyżową poprowadzi w tym dniu wspólnota „Żywej Drogi”.
5. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą w czasie Mszy św. o godz. 11:00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę od godz. 8:30 w kaplicy. Dzieci komunijne i ich rodziny otoczmy serdeczną modlitwą.
6. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na zakup płyt na tarasy przed drzwiami wejściowymi do nowej świątyni. Ponieważ koszt zakupu 500 m kwadratowych tych płyt wynosi 60 tys. złotych nie licząc robocizny, ośmielamy się prosić was drodzy parafianie także w miarę możliwości o wpłaty jak w poprzednich latach dwóch dniówek. Będzie to wielką pomocą aby podołać tym pracom.

https://www.facebook.com/wolamielecka/