Przedszkole coraz bliżej

Informacje z Woli Mieleckiej

Przedszkole coraz bliżej

15-12-2008
Mieszkańcy Woli Mieleckiej już od dłuższego czasu zabiegają o wybudowanie w ich miejscowości przedszkola. - Projekt techniczny jest już przygotowany. Do istniejącej szkoły zostaną dobudowane pomieszczenia. Będzie to budynek dwukondygnacyjny o wymiarach 20m x 10 m z oddzielnym wejściem. Kiedy rozpoczną się prace? -Jeszcze za wcześnie na takie decyzje. Wszystko będzie zależało od podziału środków finansowych w budżecie na 2009 rok - wyjaśnia Tadeusz Lipka, zastępca wójta gminy Mielec. Na parterze przewidziana jest sala zajęć, szatnia, a na piętrze sala gimnastyczna.


Zniszczony chodnik
4-11-2008
Wzdłuż drogi powiatowej w Woli Mieleckiej, biegnącej od skrzyżowania w kierunku kaplicy i szkoły podstawowej istnieje chodnik. - Płyty chodnikowe mają już lata, telekomunikacja, która wykonywała tam swoje prace, nie doprowadziła go do odpowiedniego stanu - mówił Wiesław Soboń. - Przyszła do mnie starsza kobieta, która mówi: - Chodząc tym chodnikiem modlę się, abym szczęśliwie wróciła do domu. Bez złamanej ręki, czy też nogi - wyjaśnił. Sołtys zwrócił się z prośbą o jak najszybsze doprowadzenie do zrealizowania tej inwestycji.


Policyjny e-mail alarmowy

Policja w Mielcu, oprócz alarmowego telefonu, ma także alarmowy adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wiesław Kluk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, uważa, że lista spraw, o których można w ten sposób informować stróżów prawa, jest bardzo długa. Wymienia choćby chuligaństwo czy przestępstwa związane z narkotykami.

Policyjny e-mail ma być okazją dla osób, które chcą pozostać zupełnie anonimowe. – Zdarza się, że sprawa dotyczy na przykład syna sąsiada, lub kogoś ze znajomych i ktoś mówi, że jemu nie wypada iść z tym na policję. Teraz może wysłać e-maila. Każde takie zgłoszenie jest traktowane przez nas poważnie, będziemy się także starali odpisać na te e-maile, jeśli będzie potrzeba poprosić o więcej informacji – opowiada Kluk. Do mieleckiej komendy trafiają już takie informacje.

– Oczywiście nie będzie sobie zawracać głowy głupimi żartami, bo takie też się zdarzają – dodaje nasz rozmówca. Policyjny e-mail, który warto pamiętać to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mundurowi zwracają jednak uwagę, że w sytuacjach nagłych, trzeba korzystać z telefonu i wybierać numer 997.


II przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż
drewna topolowego na pniu z terenu stadionu sportowego w Woli Mieleckiej w ilości 9,18 m3.

Działając na podstawie art. 30 ust.2 pkt. 3 Ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. nr 142 póz. 1591 z 2001 r. z późniejszymi zmianami) Ogłasza II przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż drewna topolowego na pniu z terenu stadionu sportowego w Woli Mieleckiej w ilości 9,18 m3.

Cena wywoławcza sprzedaży 9,18m3 drewna topolowego łącznie z kosztami pozyskania wynosi - 725 zł / brutto/.

Przetarg odbędzie się w dniu 30.10.2008 r. o godz. 10-tej w Urzędzie Gminy Mielec Ul. Jadernych 7, 39-300 Mielec pok. nr 6 Zastrzega się prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyny . Bliższych informacji w sprawie sprzedaży drzewa można uzyskać w Urzędzie Gminy Mielec, pok. Nr. 6 tel. 0177730590 Mielec, 22-10-2008 r.


W sobotę szkoła odrabia 10 listopada.

25.10.2008 roku w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej jest dniem pracującym, odpracowany jest poniedziałek 10 listopada.