Majowe imprezy w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej

Od 8–15 maja 2012 roku trwał w całej Polsce IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Biblioteka ciągle w grze”, nawiązującym do Euro 2012. Głównym celem tego programu jest promocja czytelnictwa, książki  i bibliotek.


Biblioteka  Publiczna w Woli Mieleckiej ciągle w grze!

Biblioteka Publiczna w Woli Mieleckiej, włączając  się do ogólnopolskiej akcji, przygotowała dla swoich czytelników cykl imprez. I tak rozpoczynając od najmłodszych,  w dniu 9.05. 2012 odbyło się spotkanie pt. ,, W piernikowej chatce”,  uczniów klasy O ze Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej. W bajkowej scenerii maluchy wysłuchały baśni, w których czarnym charakterem jest  Baba Jaga. W chatce Baby Jagi oczywiście nie mogło zabraknąć dla dzieci piernikowych serc i innych łakoci.

W dniu 11 maja 2012 odbył się konkurs ortograficzny pt. ,,Zostań mistrzem ortografii”. Ortograficzne zmagania podjęli uczniowie klas drugich gimnazjalnych ze Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dodam tylko, że nie było łatwo!

Biblioteka nie zapomniała również o dorosłych czytelnikach. Dla tych, co lubią gotować pod hasłem ,,Kuchnia bez tajemnic” odbyła się promocja najnowszej książki s. Anastazji ,,Przysmaki siostry Anastazji”. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wszystkimi książkami tej autorki. Była teoria, była i praktyka. Wspólnie wykonano bowiem sałatkę z promowanej książki.

Justyna Ryczek