,,Cała Polska czyta dzieciom”, Wola Mielecka czyta też

Od dziesięciu lat trwa w naszym kraju kampania  ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Celem tej kampanii jest podniesienie poziomu świadomości społecznej dotyczącej roli czytania w rozwoju psychicznym dziecka i popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

 


Głęboko wierząc, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość, Biblioteka Publiczna w Woli Mieleckiej zorganizowała w dniu 6 czerwca 2012 spotkanie uczniów klasy 0 i II ze Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej, na którym czytali dzieciom zaproszeni goście. Byli to: Wanda Mika radna sołectwa Książnice, Wiesław Soboń sołtys sołectwa Wola Mielecka oraz Józef Smaczny członek Zarządu Powiatu Mieleckiego, były starosta Powiatu Mieleckiego.

Najmłodsi w dużym skupieniu i z zapartym tchem słuchali pięknych, polskich legend m. in. o królowej Bałtyku Juracie, o początkach polskiego państwa, o Lechu, Czechu i Rusie. Były też i wesołe wierszyki i opowiastki o zwierzętach.

Dla dzieci nie zabrakło również słodkości: pysznych rurek z kremem, ciasteczek i soczków. Największą radość wśród najmłodszych wywołał ogromny kosz cukierków, które zakupił pan Wiesław Soboń.

Justyna Ryczek