Wernisaż wystawy „Akademia kreatywności”

Wystawa “Akademia kreatywności” jest prezentacją prac plastycznych wykonanych w ramach warsztatów artystycznych, odbywających się w Ośrodku Kultury w Chorzelowie oraz Filii w Woli Mieleckiej od września 2014 r. do maja 2015 r. pod kierunkiem mgr Małgorzaty Wiech. Obejrzeć ją można do 30 czerwca 2015 roku.
Tematyka zajęć była dosyć obszerna i obejmowała: decoupage podstawowy, decoupage spękanie i postarzenia, decoupage transfer, decoupagesospesso, decoupage obrazy/ ikony, filcowanie na mokro i sucho, zpagetti, patchwork, scrapbooking i quilling, ozdoby świąteczne bożonarodzeniowe i wielkanocne z elementami florystyki, biżuterięsutage, biżuterię z drucików i koralików, biżuterię makramową.

 


Wernisaż wystawy, który odbył się 9 czerwca 2015r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie, zgromadził panie, które zaprezentowały swoje prace (niejednokrotnie po raz pierwszy) oraz szerokie grono miłośników sztyki użytkowej.
 

 

Otwarcia wystawy dokonała dyrektor SOKiS pani Dorota Kieraś-Jędrychowska oraz pani Małgorzata Wiech. Obie panie mówiły m.in. o dobrodziejstwach płynących z możliwości uprawiania sztuki oraz samorealizacji, a co za tym idzie i radości, jaką się czerpie z tworzenia. Słowa te były poparte przez panie uczestniczące w warsztatach. Tutaj nie tylko można było poznać ciekawe techniki twórcze, wypraktykować je ale także poznać nowych przyjaciół. Takie warsztaty, takie spotkania są ważnym elementem rozwoju twórczego i społecznego. Wernisaż swoją obecnością zaszczycił wójt Gminy Mielec pan Józef Piątek, który pogratulował autorkom zgromadzonych na wystawie prac talentu twórczego, zachęcając jednocześnie do rozwijania go i kontynuowania artystycznej drogi.
 
Uczestniczki warsztatów artystycznych, zgodnie ze „szkolną” tradycją, otrzymały dyplomy ukończenia warsztatów z rąk dyrektor SOKiS.
 
 Na wystawie swoje prace zaprezentowały panie: Małgorzata Wiech, Wiesława Pawlak, Barbara Paterak, Małgorzata Głaz, Anna Cebula, Edyta Babula, Ewa Bajor, Anna Kwiecień-Sieczka, Marta Ryniewicz,, Magdalena Tomasiewicz, Dorota Kręcigłowa, Marzena Maziarz.