Udane ferie w Woli Mieleckiej

Ferie zimowe nie muszą być nudne, jeżeli tylko chce się zainteresować dzieci i młodzież! Tegoroczna, druga edycja turnieju „Bądź bezpieczny na drodze” odbyła się 15 lutego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Przecławiu. Przedstawiciele Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej również wzięli udział w turnieju.

Wszyscy uczestnicy czynnie brali udział w trzech częściach całego turnieju:

- test teoretyczny z zakresu wiedzy o uchu drogowym,
- jazda rowerowa po torze przeszkód,
- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej


Zdobyte umiejętności oraz wiedza na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko podczas ferii zimowych ale również w życiu codziennym. Uczniowie Naszej szkoły dzielnie walczyli uzyskując trzecie miejsce w turnieju. Otrzymali puchar oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez władze gminy Przecław.

GRATULUJEMY!!!!


W tym roku Filia Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej zaprosiła tamtejszych mieszkańców i młodzież w każdym wieku do uczestnictwa w wielu atrakcyjnych zajęciach.

 

Pierwszy dzień ferii zimowych to turniej szachowy, w którym wzięło udział ponad 20 osób. Były dyplomy i atrakcyjne nagrody. We wtorek  na zakończenie karnawału został zorganizowany bak karnawałowy z atrakcyjnymi zabawami i konkursami, oczywiście z nagrodami. Kolejne dni przynosiły kolejne konkursy, kolejne zajęcia, kolejne zabawy.
 
Dużą popularnością cieszył się turniej układania puzzli, z tak liczna gromada chętnych że trzeba było przeprowadzać  ćwierćfinały, półfinały i finały. Dzieciaki oglądały filmu i bajki, zobaczyły też spektakl „Czarnoksiężnik z krainy Oz” przedstawiony przez aktorów teatru ART.-RE z Krakowa. Tańczono, śpiewano, malowano i rysowano.

Na zajęciach artystycznych robiono biżuterię  i i jajka-pisanki sposobem decoupage. To nie koniec atrakcji. Zajęcia plastyczne zaowocowały flakonami z masy papierowej, a warsztaty wikliniarskie nauczyły uczestników robieniach przepięknych  tac, koszyków i kapeluszy.

 

 
Filia przez ferie gościła dziesiątki dzieci, młodzieży i dorosłych.