Historyczna Pasterka 2007 roku

„ A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami…”
Słowa zaczerpnięte z Ewangelii Św. Jana Apostoła o narodzeniu Syna Bożego w Betlejem wypełniły się po raz pierwszy także u nas w nowej kaplicy podczas Mszy św. o północy 24 XII 2007 roku ! Pierwszymi świadkami tego wydarzenia w szopie betlejemskiej byli nieliczni pasterze . Świadkami pierwszej Pasterki było moi drodzy tak wielu z was .

Pierwsza Pasterka w Woli Mieleckiej

Wyjątkowa pasterka odbyła się w budowanej jeszcze kaplicy w Woli Mieleckiej. To była pierwsza msza święta w tym miejscu. Kaplica jest zaczątkiem kościoła, który powstanie w tej miejscowości, a razem z nim zostanie powołana parafia.

Pierwsza pasterka w nowej kaplicy na Woli Mieleckiej Anno Domini 2007 była celebrowana przez naszego rodaka ks. Dr Piotra Bajora i ks. Zbigniewa Smołkowicza .

Ksiądz Zbigniew Smołkowicz rozpoczynając pasterkę odczytał specjalny list skierowany do wiernych z Woli Mieleckiej, przysłany przez Ks. Biskupa Wiktora Skorca, który w dniu 10 grudnia 2007 roku po Nabożeństwie Słowa Bożego w Bazylice pw. Św. Mateusza w Mielcu zapragnął zobaczyć budującą się kaplicę i część plebani w Woli Mieleckiej .


W liście napisał

„Z całego serca pragnę Wam pogratulować tego dzieła, które powstało tak szybko dzięki Waszemu zaangażowaniu i ofiarności. Wiem, że kaplica stanowi fragment całego kompleksu duszpastersko-administracyjnego, które niebawem powstanie. Gratulując Wam i księdzu Zbigniewowi Smołkowiczowi, dziękuję już teraz za to, co w przyszłości będziecie czynić dla budowy kościoła w Waszej miejscowości. Równocześnie wyrażam moją wdzięczność za zaproszenie do przewodniczenia Mszy Świętej Pasterskiej w Noc Bożego Narodzenia. Niestety, wcześniej przyjęte obowiązki w Nowym Sączu nie pozwalają mi przybyć do Was i wespół z Wami uczestniczyć w Eucharystii. Pragnę jednak łączyć się z Wami duchowo i chociaż w ten sposób być obecny wśród Was. Wraz z zapewnieniem o duchowej więzi przesyłam Wam moje serdeczne pozdrowienia!”

W kazaniu ks. Zbigniew powiedział: „Jest to wielka radość, dla wspólnoty w budującej się świątyni, że tak wielu wiernych przybyło do kaplicy, rozdanych zostało ponad sześćset komuni, co jest wyrazem naszej wiary. Jestem wdzięczny za wasze modlitwy i ofiary, przeznaczone na urządzenia wnętrza kaplicy”


Uroczyście rozpoczęto świętowanie Bożego Narodzenia.


Pasterka w Woli Mieleckiej

Śmiem twierdzić , że było to największe zgromadzenie liturgiczne w historii Woli Mieleckiej .

Raduje się moje kapłańskie serce , że po wielu trudach zaczyna coraz bardziej nabierać kształtów dzieło , które wraz z Wami przypadło mi prowadzić .

Dziękuję wszystkim za udział w tym „ naszym Bożym Narodzeniu ! ‘’ Dziękuję za wszystkie ofiary przez was złożone przeznaczone na wyposażenie wnętrza kaplicy .

Dziękuję kilku rodzinom za ufundowanie między innymi paneli podłogowych do zakrystii , choinek i oświetlenia na nie, szat i sprzętów liturgicznych , kamienia pod tymczasowy parking i wielu innych sprzętów , które ułatwią nasze wspólne spotkania z Chrystusem w tym miejscu . Zgłosiły się także rodziny , które chcą ufundować Tabernakulum , Stacje Drogi Krzyżowej i naczynia liturgiczne .

Po zakończeniu kolędy zajmę się realizacją tych zamierzeń . Dziękuję tym wszystkim paniom i panom , którzy tak licznie pracowali by kaplica i jej obejście jak najlepiej wyglądały .

Składam wreszcie serdeczne podziękowanie służbie liturgicznej ołtarza za piękną liturgię tej wyjątkowej nocy oraz tak licznej grupie młodzieży , która pięknie ustroiła choinki i przygotowała skromną co prawda , ale jakże piękną szopkę ! To wszystko o czym piszę , co widzieliśmy i przeżyliśmy , spowodowało , że poczuliśmy się naprawdę wspólnotą , jakby nową rodziną .

Moi drodzy , to jest dla nas wielką szansą w świecie , który raczej na co dzień ludzi nie zbliża . Ta wspólnota daje poczucie siły i prawdziwej radości , której każdemu z nas tak bardzo potrzeba . Wykorzystajmy tę szansę i tę łaskę , którą daje nam sam Bóg dla naszego dobra i przyszłych pokoleń .

Szczęść Boże !

Ks.Zbigniew