Remont mostu przez rzekę Wisłokę w Woli Mieleckiej

Trwający od maja 2018 roku remont mostu na Wisłoce w Woli Mieleckiej wchodzi w ostatnią fazę prac prowadzonych na górze obiektu. To wiąże się z utrudnieniami! Od 16 lipca 2018 roku wykonywany jest remont dylatacji bitumicznych na moście na Wisłoce.

Z tego powodu, najczęściej wieczorami, wprowadzane są na moście ograniczenia w ruchu, polegające na zamknięciu jednego pasa jezdni i wyłączenia go z ruchu. Ograniczenie prędkości do 40 km/h.
Ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.


W celu zminimalizowania uciążliwości prace są prowadzone w późnych godzinach wieczornych i w nocy. Roboty mogą potrwać około dwóch tygodni.

Prace potrwać mają do 23 sierpnia 2018 roku, utrudnienia będą obowiązywały między godziną 19:00 a 5:00 nad ranem. Remont mostu na Wisłoce ruszył końcem maja 2018 roku. W pierwszej kolejności została wykonana naprawa elementów konstrukcyjnych (m.in. filarów i oczepów).

- Doraźne naprawy spowodowane są pogarszającym się stanem technicznym obiektu. Decyzja o przeprowadzeniu remontu przed powstaniem nowej przeprawy na Wisłoce (termin zakończenia inwestycji to koniec 2019 roku) została podjęta na podstawie szczegółowej ekspertyzy, która jednoznacznie wskazała, że przesunięcie ich w czasie mogłoby skutkować koniecznością ograniczenia nośności. Koszt naprawy byłby wówczas znacznie większy. Wybrany został optymalny termin. Okres wakacyjny i urlopowy to znacznie mniejszy ruch i brak utrudnień m.in. dla uczniów w dojeździe do szkół.

Roboty za blisko 300 tys. zł wykona firma STALMOST Sp. z o. o. Planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia 2018 roku.


Remont mostu na Wisłoce, to prace za prawie 300 tys. złotych
09-05-2018

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie rozstrzygnął przetarg na remont mostu przez rzekę Wisłokę w Woli Mieleckiej. Prace wkrótce powinny się zacząć i potrwać mają do sierpnia.

W marcu 2018 roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na remont mostu przez rzekę Wisłokę w Woli Mieleckiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 984 Lisia Góra – Mielec. W postępowaniu zgłosiła się tylko jedna firma i to ona zajmie się pracami. Swoje usługi Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost ze Stalowej Woli wyceniło na kwotę 299 677 zł.

Jaki jest zakres prac? Modernizację przejdą filary i belki główne mostu, uzupełnione zostaną ubytki, wykonana zostanie też powłoka ochronna zabezpieczająca powierzchnię betonu przed korozją. Oczyszczenie, konserwację i zabezpieczenie antykorozyjne przejdą też stalowe łożyska mostowe.

Prace obejmą również remont bitumicznych przekryć dylatacyjnych. Podczas tego etapu modernizacji mostu kierowcy prawdopodobnie będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W zamówieniu Podkarpacki Zarząd Dróg określił, że wykonawca prac będzie musiał przedstawić projekt zmiany organizacji ruchu – na moście pojawić się może sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy.

Prace na moście powinny się zakończyć do 24 sierpnia 2018 roku.