Przetarg na dokumentację drogi Rzędzianowice – Piątkowiec

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na dokumentację projektową drogi Rzędzianowice – Piątkowiec, która będzie kontynuacją drogi do drugiego mostu na Wisłoce od strony Tarnowa.
Informacje o przygotowaniu przetargu na dokumentację projektową drogi Rzędzianowice – Piątkowiec potwierdził w środę marszałek Władysław Ortyl.

Podkreślił on przy tym, że na razie jest mowa tylko o dokumentacji. Gdy ta będzie gotowa, PZDW będzie mógł przygotować kolejny przetarg – najprawdopodobniej w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Ten drugi przetarg to jednak kwestia co najmniej kilku miesięcy.

- To będzie kolejny odcinek przedsięwzięcia komunikacyjnego od węzła autostradowego w Tarnowie do wpięcia się do wschodniej obwodnicy Mielca – dodał Władysław Ortyl przy okazji podpisania umowy na budowę obwodnicy Radomyśla Wielkiego.

Ortyl zwracał uwagę na ogromny projekt komunikacyjny, który ciągnie się właśnie od wjazdu na autostradę w Tarnowie, poprzez drogę przez Radomyśl Wielki, następnie nowym odcinkiem Piątkowiec – Rzędzianowice, przez nowy most na Wisłoce aż do ulicy Lotniskowej, gdzie dalej funkcjonuje już połączenie z obecną obwodnicą Mielca.