Wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Magleckiego

W dniu 21.11.2019 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Filia w Woli Mieleckiej odbył się wernisaż indywidualnej wystawy artysty malarza Zbigniewa Magleckiego, członka Klubu Środowisk Twórczych TMZM zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec Filia w Woli Mieleckiej, Klub Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera.

Zbigniew Maglecki swoją przygodę z malowaniem rozpoczął 15 lat temu, kiedy przeszedł na emeryturę.

Wernisaż wystawy rozpoczął się od występu Zespołu Wokalnego „Wolanki” z Woli Mieleckiej. Następnie zaproszonych gości i znajomych malarza przywitał Damian Małek, dyrektor SOKiS, który także przybliżył zebranym postać artysty.

– Zbigniew Maglecki jest swoistym fenomenem, ponieważ swój talent odkrył dopiero na emeryturze. Wcześniej nie myślał i nie próbował swoich sił w przelewaniu emocji na płótno, a jak możemy się przekonać to wielka strata dla nas wszystkich. Przez ostanie 15 lat artysta stworzył blisko 200 dzieł, z których część trafiła do przyjaciół, część została sprzedana, a część znajduję się w jego prywatnej kolekcji. Jak sam podkreśla, kontakt z naturą jest dla niego najbardziej przyjemną rzeczą, co przejawia się między innymi w zamiłowaniu do pszczelarstwa – powiedział.

Spotkanie było również okazją do podziękowań artyście za dotychczasową twórczość. Słowa wdzięczności do malarza skierowali Jadwiga Klaus, prezes Klubu Środowisk Twórczych TMZM oraz Bożena Telega, kierownik Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

Zbigniew Maglecki wszystkie dotychczasowe prace wykonał farbami olejnymi, które na płótno nakładane były różnymi technikami. Głównymi nurtami fascynującymi artystę są naturalizm i impresjonizm. Wystawa w Woli Mieleckiej po Przecławiu i Tuszymie jest kolejną indywidualną prezentacją prac artysty.

Jak sam podkreśla kontakt z naturą jest dla niego najbardziej przyjemna rzeczą, co przejawia się między innymi w zamiłowaniu do pszczelarstwa.

Na wystawię, którą można oglądać do 15 grudnia motywem przewodnim 24 obrazów są pejzaże, tematy religijne oraz zwierzęta. Wystawa w Woli Mieleckiej po Przecławiu i Tuszymie jest kolejną indywidualną prezentacją prac artysty. Autor brał również udział w wielu wystawach zbiorowych Klubu Środowisk Twórczych.