Festyn "Fit Rodzinka" w Podleszanach

Zdrowie, aktywny tryb życia oraz zagrożenia wynikające z cukrzycy były motywami przewodnimi festynu „FIT Rodzinka”, zorganizowanego 23 czerwca 2019 roku w Podleszanach przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Zespół Szkół w Podleszanach oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków koło w Podleszanach.
link: https://wicherski1.blogspot.com
fot.Janusz Zaremba, Zbigniew Wicherski, SOKiS


Piknik promujący zdrowy styl życia okazał się strzałem w dziesiątkę. Na tereny szkolne przybyli mieszkańcy nie tylko Podleszan, ale i okolicznych miejscowości. Znak do rozpoczęcia wspólnej zabawy dali Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Halina Cygan, dyrektor ZP w Podleszanach, Danuta Zaremba, prezes PSD koło terenowe w Podleszanach oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS.
Bardzo się cieszę, że tak chętnie przyjęliście zaproszenie do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia. Czeka na nas wiele atrakcji i przekonany jestem, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo dziś obchodzimy „dzień Taty”, dlatego szanowni Ojcowie przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia, dużo, zdrowia, radości i dumy z waszych pociech. Pewnie w domach pojawiły się już jakieś małe niespodzianki z okazji Waszego święta, ale przekonany jestem, że tę najwspanialsze zobaczycie zaraz w programach artystycznych przygotowanych przez dzieci – powiedział na rozpoczęcie, Józef Piątek.

Do wspólnego świętowania dołączyli również Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy z Radnymi Anetą Malec, Jerzym Krawczykiem i Zbigniewem Wicherskim oraz dyrektorki Szkół Gminy Mielec. Poza występami przygotowanymi przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach, Zespołu Szkół w Podleszanach, Szkoły Podstawowej w Rydzowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach oraz Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej efekty swojej pracy zaprezentowali również artyści z Fili Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Na scenie wystąpiła Grupa Wokalna „Wolanki”, Zespół Tańca Estradowego „Rytm I” i „Rytm II”, Grupa Taneczno-Ruchowa „ISKIERKI” oraz Dziecięca Grupa Wokalna.

Przez cały czas w holu szkoły trwały badania poziomu cukru, badania ciśnienia tętniczego konsultacje dietetyczne i psychologiczne oraz porady Projektu Zdrowie.
Jesteśmy mile zaskoczeni z liczby osób korzystających z badań. Sam poziom cukru we krwi sprawdziło sobie blisko 150 osób, co udowadnia, że rośnie świadomość odnośnie zagrożeń wywołanych cukrzycą  – powiedziała Alicja Krużel z PSD.

Rodzinny festyn był także okazją do wręczenia nagród uczestnikom programu „Uciec przed Cukrzycą” realizowanego w Szkołach Gminy Mielec. Uczestnicy mogli również podziwiać zwycięskie prace plastyczne konkursu „Ruch na świeżym powietrzu”.