Cała Polska czyta dzieciom w bibliotece w Woli Mieleckiej

Od 1 do 9 czerwca 2019 roku już po raz XVIII odbywał się Tydzień Czytania Dzieciom. To największa akcja w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Inauguracja tygodnia odbyła się 31 maja w warszawskim Centrum Olimpijskim – bowiem hasłem tegorocznej akcji jest „Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie”. W tych dniach czekało na czytelników wiele atrakcji. Odbywały się m.in.: spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej również włączyła się do akcji i tradycyjnie wzorem ubiegłych lat wzięła udział w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W dniu 7 czerwca biblioteka gościła klasę pierwszą z ZS w Woli Mieleckiej wraz z wychowawcą Panią Sabiną Dziekan. Bajki Wiesława Drabika dla najmłodszych czytał leśniczy Pan Artur Święch z Nadleśnictwa Tuszyma. Ponadto Pan leśniczy przypomniał podstawowe zasady ochrony przyrody i zachowania w lesie.  Dostaliśmy cenne wskazówki, jak pomagać leśnym zwierzętom i ich potomstwu. Ostrzegał przed niebezpieczeństwami, które mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Spotkanie było również niezwykłą okazją do pogłębienia naszej wiedzy na temat ptaków i ssaków zamieszkujących pola, lasy i łąki, ich zachowania i obyczajów. Padło wiele pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi.

Następnie przyszła pora na konkursy i zagadki. Nagrodą były książeczki „Pisanie literek” ufundowane przez bibliotekę, a także prezenty od Pana leśniczego: malowanki, długopisy i odblaski. Na zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnej fotografii.
Pamiętajmy! Nie tylko w czerwcu!

Czytajmy dzieciom – 20 minut dziennie. Codziennie!