Międzynarodowy Dzień Seniora i Chorego w Gminie Mielec

9 lutego 2019 roku w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Chorego oraz Święta Seniora. Wydarzenie to tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz rocznic Gminy Mielec oraz w parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie.

Wyjątkowe święto ustanowione przez papieża Św. Jana Pawła II to symbol prawdziwie ludzkiej pamięci, szacunku i miłości do ludzi starszych i schorowanych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do Ośrodka Kultury. Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali, seniorzy podziwiali występy Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz gościa specjalnego Formacji Tanecznej „GRACJA”, działającej przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Po części artystycznej, nagrodzonej gromkimi brawami oraz  koszem słodkości od księdza prałata Andrzeja Ramsa, swoją prelekcję nt. „Niedowładów, spastyczności, przykurczy i ich pokonywaniu” zaprezentował fizjoterapeuta Rafał Wiśniewski.

Przez cały czas trwała również degustacja potraw i wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chorzelowa.
Widzę dziś same uśmiechnięte i sympatyczne twarze. Życzę Wam drodzy seniorzy, aby ten uśmiech towarzyszył Wam na co dzień. Niech trosk i problemów będzie jak najmniej. Cieszę się, że tak licznie przybyliście dziś do Ośrodka i wspólnie możemy obchodzić to wyjątkowe święto. Wasze życie jest dla nas wszystkich przykładem jak godnie i aktywnie funkcjonować  pomimo wieku i kłopotów zdrowotnych. Dziękuję Wam za wszystko co zrobiliście dla Waszych rodzin, bliskich i naszej lokalnej społeczności. Dziękuję również wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dzisiejszej uroczystości: Księdzu Proboszczowi, Paniom z Koła Gospodyń oraz pracownikom i artystom z Ośrodka Kultury – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Do życzeń Wójta dołączyli się również Piotr Gamracy, wiceprzewodniczący Rady Gminy, Ryszard Szostak, Radny Gminy, ksiądz prałat Andrzej Rams, Mirosław Jaworski, kierownik GOPS oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS.
    
Spotkanie było również okazją do wspólnego spędzenia czasu, wzajemnych rozmów oraz pozostawienia na chwilę trosk jakie często wiążą się z kłopotami zdrowotnymi.link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/2019/02/miedzynarodowy-dzien-seniora-i-chorego.html#more