Koncert Noworoczny w świątecznym klimacie

13 stycznia 2019 roku przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Filii Ośrodka Kultury Woli Mieleckiej, przez blisko dwie godziny swój dorobek prezentowały lokalne grupy artystyczne.


W imieniu artystów oraz organizatorów zebranych przywitała Bożena Telega, kierownik Filii oraz reżyser koncertu. Następnie na scenie pojawili się przedstawiciele Zespołu Wokalnego „Wolanki”, Grupy taneczno-ruchowej „Iskierki”, Zespołu tańca estradowego „Rytm I i II”, Dziecięcej Grupy Wokalnej prowadzonych przez Karolinę Szymańską oraz uczniowie gry na gitarze i keyboardzie z klas Krzysztofa Prucnala.link do galerii: http://wicherski1.blogspot.com/2019/01/koncert-noworoczny-w-swiatecznym.html#more


Gościnie udział w koncercie wziął Chór Parafialny „Laudate deo”, parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej pod przewodnictwem Małgorzaty Leśniak. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami, a zebrana publiczność ochoczo reagowała na zaproszenia artystów do wspólnego kolędowania.
– Dziękuję bardzo artystom za wspaniały koncert w którym mogliśmy uczestniczyć. Cieszy mnie fakt, że dziś występowaliście dla pełnej widowni. To tylko pokazuje, że kultura jest niezwykle istotna w życiu każdego człowieka. Chciałbym podziękować Radnym, że dostrzegają potrzebę jej ciągłego rozwoju. Wszystkim artystom gratuluję wstępów a rodzicom życzę jak najczęstszych powodów do dumy ze swoich pociech – winszował w trakcie koncertu Józef Piątek , Wójt Gminy Mielec.

Wśród zaproszonych gości obecni byli również Bogdan Cygan, przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi Heleną Krówką, Celiną Szymańską, Stanisławem Głazem, Mariuszem Kawalcem oraz  Zbigniewem Wicherskim, a także sołtysi i Dyrektorzy Szkół Gminy Mielec.

Obsługą techniczną wydarzenia zajął się Marcin Sasor i Andrzej Kościelny natomiast scenografia przygotowana została przez Annę Sypek. Koncert gościnnie poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, Gabriela Cisło i Wiktoria Bal.

Wspólne odśpiewanie kolędy „Podnieś rękę Boże Dziecię” przez artystów, opiekunów i publiczność zakończyło wydarzenie.


Zaproszenie
10.01.2019
Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec serdecznie zaprasza na „Koncert Noworoczny”, podczas którego zaprezentują się grupy artystyczne działające przy Filii Ośrodka w Woli Mieleckiej. Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia 2019 roku o godzinie 16:30.

Styczeń jest okresem, podczas którego na całym świecie odbywają się wydarzenia kulturalne będące podsumowaniem roku ubiegłego oraz zapowiedzią tego co czeka nas w roku bieżącym. W ten trend wpisało się również ponad 50 artystów działających przy Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

Na tę okazję przygotowali okolicznościowy program będący zwieńczeniem dotychczasowej pracy twórczej.

W niedzielę usłyszeć będzie można  tradycyjne polskie kolędy i pastorałki a także utwory rozrywkowe. Nie zabraknie również pokazów grup tańca estradowego oraz grupy taneczno-ruchowej.

Na scenie wystąpią:
- Zespół Wokalny „Wolanki”
- Grupa taneczno-ruchowa „Iskierki”
- Zespół tańca estradowego „Rytm I i II”
- Dziecięca Grupa Wokalna
- Grupa Gitarzystów
- Grupa Keybordowa

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.