Jak Wojtek został strażakiem

W środę 13 maja 2015r.  Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej gościła oficera pożarnictwa mł. brygadiera Krzysztofa Duszkiewicza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. W spotkaniu uczestniczyła grupa 5-latków z Przedszkola z Woli Mieleckiej wraz z wychowawczynią panią Marzeną Rysiak.

Zaproszony gość przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu oraz jak zachować się w razie zagrożeń i jak unikać niebezpieczeństw. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia. Na zakończenie spotkania przeczytał dzieciom fragment książki Czesława Janczarskiego pt. ,,Jak Wojtek został strażakiem”, a także wręczył pamiątkowe książeczki i słodycze.

Dla większości przedszkolaków spotkanie było również okazją do bliższego poznania biblioteki publicznej i zapoznaniem się z podstawowymi zasadami jej działalności.

Uśmiechnięte dzieci podziękowały oficerowi pożarnictwa za niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie. Do podziękowań dołącza się również nasza biblioteka.