TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2015

Od 8 maja 2015r. trwa XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Wybieram Bibliotekę”, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Program ten ma na celu podkreślenie roli biblioteki w naszym życiu i w naszym środowisku oraz jej zadania w procesie edukacji , kultury i nauki.

 

Tydzień Bibliotek to czas na promocję czytelnictwa i zainteresowania książką w szerokich kręgach naszego społeczeństwa, jak również na podnoszenie prestiżu biblioteki i zawodu bibliotekarza.

Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej przygotowała dla swoich Czytelników kilka ciekawych atrakcji. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek.

Ortograficzna CORRIDA - ,,ZŁAP BYKA ZA ROGI”TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2015

Imprezą inauguracyjną Tygodnia Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej była ortograficzna corrida  pt. ,,Złap byka za rogi” , która odbyła się 8 maja w dniu Święta Bibliotekarza. Ortograficzne zmagania podjęli uczniowie klas pierwszych gimnazjalnych  z ZS w Woli Mieleckiej. Uczestnicy konkursu mieli okazję,  by wykazać się znajomością poprawnej pisowni języka polskiego.

Mistrzyniami tegorocznej corridy zostały Oliwia Bańka i Oliwia Fornal. Drugie miejsce zajęły Justyna Serafin i Aleksandra Książnicka. Wyróżnienie otrzymała  Justyna Łachut  i Dawid Koceniak.
Serdecznie gratulujemy!