Dokumentacja projektowa ronda w Woli Mieleckiej

Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową w Woli Mieleckiej, wyczekiwane od wielu lat rondo.

Udało się rozstrzygnąć przetarg, który będzie pierwszym konkretnym działaniem w kierunku budowy ronda w Woli Mieleckiej.
Pełną dokumentację projektową inwestycji wykona mielecka firma za 97 tys. 938 zł.
Dokumentacja obejmuje także uzyskanie ZRiD, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Określony w przetargu czas na realizację dokumentacji to 120 dni od podpisania umowy z wykonawcą.
Dopiero po opracowaniu całej dokumentacji i uzyskaniu pozwoleń, powiat będzie mógł ogłosić odrębny przetarg na samą budowę ronda.

Wcześniej urzędnicy startowa planowali przeprowadzić inwestycję w formie zaprojektuj - wybuduj.
Do ogłoszonego przetargu nie stanęła jednak ani jedna firma.
Stąd zmiana decyzji na wydzielenie obszaru projektowego.
Gdy dokumentacja będzie gotowa, starostwo ogłosi kolejny przetarg już na samą realizację budowy ronda.

Przypomnijmy, że inwestycja szacowana na ponad 2 miliony złotych będzie możliwa do realizacji dzięki współpracy samorządów.
Swoje pieniądze na ten cel zadeklarowała gmina Mielec, środki przekazał także samorząd województwa podkarpackiego. Powiat dołoży swoją część.

źródło: Hej Mielec

Podobny temat

Unieważnienie przetargu na rondo w Woli Mieleckiej

20.05.2022
Do starostwa nie wpłynęła żadna oferta na zaprojektowanie i wybudowanie ronda w miejscowości Wola Mielecka - na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z powiatówką. Urzędnicy unieważnili już przetarg i ogłosili kolejny.

Jak już informowaliśmy, powiat ma zapewnione finansowanie na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą powiatową w miejscowości Wola Mielecka. W związku z tym w kwietniu ogłoszono przetarg w systemie zaprojektuj-wybuduj.

Dzisiaj wiadomo już, że do pierwszego przetargu nie zgłosiła się ani jedna firma. W efekcie urzędnicy musieli unieważnić przetarg. Inwestycja jest jednak niezwykle potrzebna, wyczekiwana przez lata, dlatego też Powiatowy Zarząd Dróg błyskawicznie ogłosił kolejny przetarg - z nadzieją, że tym razem znajdą się firmy zainteresowane przeprowadzeniem inwestycji.

Firmy mogą składać oferty do 31 maja 2022 roku do godz. 10 w mieleckim starostwie.