Wyjątkowy Uczeń 2021/2022 Gminy Mielec

Uroczysta gala, na którą przybyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół odbyła się 22 czerwca 2022 roku w chorzelowskim Ośrodku Kultury.
Józef Piątek Wójt Gminy Mielec przyznał nagrody „Wyjątkowy Uczeń 2021/2022”.

- Jest to niezwykłe miejsce, wyjątkowi ludzie i wyjątkowy czas. Spotykamy się tutaj z najlepszymi przedstawicielami szkół. Jestem bardzo wdzięczny nauczycielom, dyrektorom, rodzicom, a przede wszystkim uczniom. Zbliża się koniec roku szkolnego, dlatego chciałbym życzyć wszystkim dobrych, udanych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Czy to tej macierzystej, czy w przypadku ósmoklasistów całkiem nowej - zwrócił się do wyróżnionych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.  
- Szanowni Państwo dziś możemy zobaczyć dwie rzeczy. Radość młodzieży i dumę rodziców. Jest to bardzo piękne i przyjemne uczucie, za które należy pogratulować tak jednym, jak i drugim. Życzę uczniom, aby dane im było stanąć na tej scenie również za rok - dodał Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy.

O oprawę artystyczną gali zadbali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie, przygotowani przez nauczycieli Annę Wnuk, Renatę Wójcik oraz Waldemara Ozgę. W inscenizacji, która miała kilka odsłon, zarówno poważnych zmuszających do refleksji, jak i satyrycznych, aktorzy przedstawili smutne jak i komiczne momenty z życia każdego ucznia.
Po części artystycznej przyszła pora na wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów oraz rodziców.

Ponadto specjalne listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele, którzy poprzez swój trud, wysiłek, pasję oraz czas poświęcony na zajęciach dydaktyczno-wychowawczych  przyczynili się do osiągniecia sukcesu poszczególnych uczniów, a są to: Iwona Stępień, Jakub Ortyl, Waldemar Ozga, Anna Szostecka, Tomasz Włodarczyk, Sabina Stachura, Bogumiła Dziekan-Gąbka, Agnieszka Gruszecka, Lucyna Przebieglec, Renata Godek.

W tym roku komisja, w skład której weszli Bożena Mazur, Sekretarz Gminy Mielec, Barbara Szwakop, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS, na podstawie złożonych wniosków przyznała nagrody dla najlepszych uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce oraz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych.

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymują uczniowie szkół podstawowych osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie:
- Przemysław Bauer - Zespół Szkół w Chorzelowie  
- Wiktoria Szot - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie
- Klaudia Soja - Zespół Szkół w Podleszanach
- Barbara Krempa - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
- Martyna Rymarowicz - Zespół Szkół w Trześni  
- Zuzanna Cisło - Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
- Weronika Klimczak - Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
- Anna Gurbała - Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach  

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymują uczniowie szkół podstawowych, którzy osiągnęli sukcesy w  konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich:
- Matylda Kremer - Zespół Szkół w Woli Mieleckiej, laureatka Kuratoryjnego  Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego
- Dominik Maziarz - Zespół Szkół w Chorzelowie za osiągnięcia sportowe
- Piotr Bik - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach za wybitne osiągnięcia w nauce  
- Łukasz Kurgan - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Podleszanach za osiągnięte sukcesy w ponad wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów „GG Robot”
- Błażej Koceniak - Zespół Szkół w Podleszanach za osiągnięte sukcesy w ponad wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów „GG Robot” Konkursie
- Filip Łachut - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie za wybitne osiągnięcia w nauce  
- Michał Skiba - Zespół Szkół w Trześni za zajęcie 3-go miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy Technicznej „Elektrotech”
- Tomasz Jaworski - Zespół Szkół w Woli Mieleckiej za wybitne osiągnięcia w naucelink do galerii: https://www.dropbox.com/sh/d9f0gvz2ftcgvye/AAAs9YUgD0fTU5XCg6l9_6NHa?dl=0&preview=GWU_2022_002.jpg