DKK w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego Diana Mielec

W dniu 02.06.2022 Dyskusyjny Klub Książki z Biblioteki Publicznej w Woli Mieleckiej gościł w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego „Diana” w Wólce Książnickiej.

Pomysł zorganizowania spotkania na łonie natury zrodził się dwa lata temu, w trakcie omawiania książki „Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena. Niestety, wybuch pandemii pokrzyżował nasze plany. Jednakże w myśl starego porzekadła, co się odwlecze to nie uciecze!

Dzięki uprzejmości Macieja Rachwała nasza grupa mogła spotkać się w myśliwskiej chacie, w tym jakże urokliwym zakątku lasu. Spotkanie było okazją do obejrzenia kapliczki z piękną płaskorzeźbą św. Huberta, patrona myśliwych, poznania historii jego życia, jak również wysłuchania leśnych opowieści.
Leśny klimat sprzyjał książkowym dyskusjom. Wróciliśmy do książki „Sekretne życie drzew”, nagrodzonej tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.

Autor snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że po przeczytaniu tej książki każda wyprawa do lasu nie będzie już taka sama.

Na spotkaniu nie zabrakło grillowanej kiełbaski i słodkiego poczęstunku. Opuszczaliśmy polanę w blasku zachodzącego słońca, przy cudownym, wieczornym koncercie ptaków, w doskonałych humorach i z mocnym postanowieniem, że jeszcze kiedyś tu wrócimy!

Składamy serdeczne podziękowania dla Koła Łowieckiego „Diana” Mielec oraz Pana Macieja Rachwała za organizację, gościnność i ciepłe przyjęcie w Domku Myśliwskim.  Życzymy sukcesów na niwie łowieckiej i błogosławieństwa św. Huberta. Darz bór!

Justyna Ryczek – moderator DKK w Woli Mieleckiej