Jak będzie wyglądało rondo w Piątkowcu

W ramach planowanej budowy drogi wojewódzkiej od nowego mostu na Wisłoce w Rzędzianowicach do Piątkowca właśnie w tej ostatniej miejscowości planowane jest duże rondo turbinowe. Jak będzie wyglądał ruch w tym miejscu? Zobaczcie grafikę poniżej.

Zobaczcie grafikę poniżej.

Ogłoszony niedawno przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do Piątkowca zakłada powstanie ronda, które połączy nowy odcinek z dotychczasową drogą Mielec - Lisia Góra. Rondo planowane jest w okolicach miejsca, gdzie kierowcy jadący od strony miasta wjeżdżają do Lasu Piątkowskiego.

ak przekazuje marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, otwarcie ofert w tym przetargu nastąpi pod koniec sierpnia. Wówczas znane będą zaproponowane przez firmy budowlane koszty przeprowadzenia tej inwestycji. - Ostatnie przetargi dobrze nam wypadały, jest troszkę obniżka na rynku – przyznaje optymistycznie Ortyl. - Będziemy wracali do montażu finansowego, w którym samorządy zobowiązały się, że dofinansują nam wkład własny – dodaje.

Jeśli wszystkie procedury przetargowe i późniejsza realizacja przebiegną zgodnie z planem, droga powinna być oddana do użytku jesienią 2022 roku.

- To będzie kolejna inwestycja, komplementarna z nowym mostem na Wisłoce. Dzięki tej drodze z części przemysłowej Mielca będzie można bezpośrednio dojechać do drogi na Tarnów i autostrady A4 nie wjeżdżając w ogóle do Mielca – podkreśla Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Przebieg planowanej drogi z Rzędzianowic do Piątkowca: