Chorwacka przystań na spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

7 października 2017 roku w bibliotece w Woli Mieleckiej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy akompaniamencie stukającego w szyby deszczu, w ciepłej, domowej atmosferze panie prowadziły ożywiona dyskusję literacką nad książką Anny Karpińskiej - Chorwacka przystań.


Autorka jest niezwykle popularna i lubiana przez czytelniczki w Polsce. Jej książki są cały czas w obiegu czytelniczym i nigdy nie zalegają bibliotecznych półek! Dorobek literacki Anny Karpińskiej to m.in. : Przysługa, Sakrament niedoskonały, Przekonaj mnie, że to ty, Pozwól się uwieść, Odnajdę Cię, Zostań ze mną.

Chorwacka przystań również podobała się paniom z naszego klubu.
 
Książka jest opowieścią o Annie, która wyjeżdża do Chorwacji jako korespondentka jednej z gazet. Jej praca ma polegać na relacjonowaniu  wydarzeń toczącej się wojny bałkańskiej. Na tle wydarzeń wojennych samotna, choć zamężna kobieta wpada w sidła miłości i zakochuje się w Blażu. Jednak konieczność powrotu do kraju oraz pewne wydarzenia w życiu Anny wpłyną na jej decyzje na przyszłość.  Co zwycięży ? Nieoczekiwana miłość czy może jednak zwykła codzienność u boku męża.  Dwadzieścia lat później podobne dylematy przeżywać będzie kolejna młoda kobieta. A Anna ponownie wyruszy do Chorwacji w poszukiwaniu wspomnień. Czym zakończy się ponowny wyjazd do Chorwacji? Tego warto dowiedzieć się dzięki lekturze książki (recenzja Agnieszki – klubowiczki).

Panie z DKK miały również w tym dniu okazję zapoznać się z gorącymi nowościami. Biblioteka w ostatnim czasie wzbogaciła się o kilkadziesiąt nowych tytułów. Gorąco polecam Słup ognia – długo wyczekiwaną kontynuację Filarów ziemi Kena Folletta, jak również Początek Dana Browna. Wśród nowości jest wiele książek polskich autorów. Wymienię kilka nazwisk: Mróz, Michalak, Rudnicka, Mirek, Jax i inni. Biblioteka nie zapomniała również o najmłodszych czytelnikach. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów!

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 29 listopada o godz. 16:30. Tym razem będziemy omawiać powieść amerykańskiej pisarki Tary Conklin pt. Służąca.

Justyna Ryczek- bibliotekarz