PASJE mieszkańców Woli Mieleckiej pokazane na II wystawie

W sali wystawowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej 6 grudnia 2016 roku odbył się wernisaż wystawy pt. „Pasje mieszkańców  Woli Mieleckiej”. To druga edycja wystawy na której prezentują swoje prace mieszkańcy sołectwa.Wystawa to prezentacja dzieł powstałych poza codziennymi obowiązkami i pracą zawodową. II edycja tej wystawy prezentuje szerokie spectrum twórczości. Swoje prace prezentują: Agnieszka Krzyżowska – ceramika artystyczna, Małgorzata Kania – fotografia, Alicja Stefanowicz , Genowefa Wieczorek, Helena Bękarciak – haft krzyżykowy, Elżbieta Jeż, Bogumiła Surman, Magdalena Bratek, Monika Tomczyk, Wiesława Warchoł – koronka szydełkowa, Jerzy Klementowski – filatelistyka, fotografia, kolekcjonerstwo, Anna Sypek – rękodzieło artystyczne, Piotr Cisło – rzeźba.

Artyści prezentujący swoje prace to ludzie wrażliwi na piękno otoczenia, bogaci wewnętrznie i pełni pasji, której często brakuje we współczesnym świecie. Warto obejrzeć i zrozumieć co mają do powiedzenia i pokazania.


Witając artystów oraz zaproszonych gości, kierownik Filii Ośrodka Kultury Bożena Telega pogratulowała twórcom i podziękowała za udostępnienie prac. Słowa gratulacji przekazał także wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz przewodniczący Rady Gminy Mielec Jan Kołodziej.

Otwarcie wystawy uświetnił zespół wokalny „Wolanki” działający w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej po kierownictwem Michała Witka. Wystawa została zaaranżowana przez instruktora plastyki Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie Annę Surowiec. W związku z przypadającym w dniu otwarcia wystawy Dnia Świętego Mikołaja nie zabrakło także wizyty zacnej osoby Mikołaja,  który częstował wszystkich słodyczami.

Przy okazji  wystawy warto zadać sobie pytanie, czym naprawdę jest pasja. Pasja to przede wszystkim energia i radość odczuwane wtedy, gdy robimy coś, co daje nam  i innym radość. To zaangażowanie i motywacja, wyzwolone faktem, ze robimy coś, co jest dla nas przyjemne i co chcemy dla tej właśnie przyjemności robić - bez żadnego przymusu  z zewnątrz, bez presji zarabiania czy osiągania.

Życie z pasją jest dla nas tak istotne przede wszystkim dlatego, że w bardzo wysokim stopniu zaspokaja nasze najważniejsze potrzeby oraz daje nam życiodajną energię. Pasja jest siłą na tyle potężną, by motywować nas na całe życie – to ona sprawia, że w naszym życiu zaczynają przeważać emocje pozytywne tak potrzebne dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Radość, duma, zadowolenie, uskrzydlenie i motywacja odczuwane podczas działania z pasją są uczuciami, których tak bardzo potrzebujemy, by móc stawiać czoła rzeczywistości i różnym sytuacjom trudnym, zachowując jednocześnie pogodę ducha i zadowolenie z życia. Poświęcanie czasu pasji daje nam odskocznię od problemów oraz siłę do ich przezwyciężania. daje energię oraz entuzjazm na co dzień.

Pasja wzbogaca nasze życie, sprawia, że jest ono ciekawsze, pełne aktywności oraz rozwoju, którego potrzebujemy. Dzięki pasji stajemy się tez ciekawszym człowiekiem dla innych ludzi, wzbogacamy także ich życie, jesteśmy inspiracją. To z kolei daje nam większe zadowolenie z samych siebie, wyższe poczucie własnej wartości. Oprócz tego, gdy rozwijamy pasje, uruchamiają się nasze talenty, dowiadujemy się więcej o własnym potencjale, gromadzimy na swoim koncie więcej sukcesów i osiągnięć, z których możemy być dumni.

Wystawa w Woli Mieleckiej czynna będzie do 30 grudnia 2016.
link do filmu: https://youtu.be/aNj65rU8Sp0
wideo: Zbigniew Wicherskifot. SOKiS, Zbigniew Wicherski
--------------------==========-----------------============--------------===============--------------------------
Zaproszenie

30-11-2016
Zapraszamy na wernisaż II wystawy pt.PASJE MIESZKAŃCÓW WOLI MIELECKIEJ, który odbędzie się w dniu 6 grudnia 2016r. o godz. 17.00 w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Wystawa prezentować będzie: ceramikę artystyczną, fotografię, filatelistykę, kolekcjonerstwo, haft, szydełkarstwo, rękodzieło artystyczne, rzeźbę.

Autorami prac, które Państwo będą mogli obejrzeć są mieszkańcy Woli Mieleckiej.

Serdecznie zapraszamy, wystawa potrwa do 30 grudnia 2016 r.