Wakacje 2016 z kulturą w Gminie Wiejskiej Mielec

Wakacyjne propozycje Ośrodka Kultury w Chorzelowie oraz Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej spotkały się  z dużym zainteresowaniem  wśród dzieciaków, co udowodniła frekwencja uczestników. Każde zajęcia odwiedza średnio  20 dzieciaków zarówno w Chorzelowie jak i w Filii w Woli Mieleckiej.Atrakcji  jak co roku nie brakuje. Od pierwszego dnia dzieciaki miały bardzo kreatywne zajęcia.  Były więc warsztaty artystyczne, na których można było własnoręcznie zrobić bransoletki oraz naszyjniki, ulepić cudeńka z modeliny i masy plastycznej .  Podczas zajęć w których wiodącą role odgrywały piłka, kręgle, badminton czy też chusta animacyjna, uczestnicy „Wakacji z kulturą” tworzyli prawdziwą burzę mózgów i prześcigali się w pomysłach wykorzystania poszczególnych rekwizytów  w grach i zabawach  integracyjnych.  

Na warsztatach gastronomicznych można było skonsumować ciasteczka i kanapki własnoręcznie robione przez uczestników wakacyjnych zajęć. Na Wakacyjnym Turnieju Układania Puzzli zawodnicy rozgrywając  ćwierćfinały, półfinały i finał udowodnili że w dobie Internetu i wszelkiego rodzaju elektroniki niezawodne pozostają obserwacja, pamięć wzrokowa oraz własna intuicja. Warto zaznaczyć, ze puzzle to ulubiona zabawa planszowa wśród naszych milusińskich, bowiem nie tylko w dniach Turnieju ale także w inne dni  zawsze chętnie sięgają po układanki  z ciekawymi obrazami.

Na zakończenie Wakacyjnego Turnieju Układania Puzzli wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane prze Gminę Mielec. Nagród było dużo bowiem turniej zorganizowany został w czterech kategoriach wiekowych  a w każdej brało udział od 4 – 6 osób w każdej placówce. Turniej układania puzzli to nie koniec nagród i upominków.

Podczas warsztatów wokalnych uczestnicy prezentując  swoje zdolności wokalne  mogli także wyśpiewać drobne upominki. Zajęcia plastyczne proponowane młodym mieszkańcom naszej Gminy obfitowały w wiele technik  plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych, tak że każdy mógł wykazać się kreatywnością na miarę swoich możliwości.  

Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się  „Małe wakacyjne seanse filmowe”, podczas których można było obejrzeć bajki i filmy dla dzieci. Dzieciaki odwiedzały także chorzelowską siłownią na świeżym powietrzu, a w Woli Mieleckiej plac zabaw przy Zespole Szkół, gdzie korzystały z urządzeń istniejących na tych miejscach, a także grały w badmintona,  „piłkowe kolory”, „zbijaka” czy „dwa ognie”. Wesoło i zabawnie było także podczas zabaw umysłowych „Skojarzenia” , „Wakacyjne rebusy”  czy tworzenie nowych słów z usłyszanych końcówek.  

Zgodnie z przysłowiem „Tańczyć każdy może” uczestnicy spotkań zapoznali się z podstawowymi terminami tanecznymi, a potem wszyscy razem świetnie bawili się we wszystkich znanych rytmach i gatunkach od folkloru poprzez muzykę współczesną, na muzyce latynoamerykańskiej kończąc. Największą popularnością jak zawsze cieszyły się konkursy sprawnościowe i zabawy integracyjne, zapewne dlatego, że każdy mógł się świetnie bawić, dopingową swoją drużynę, a przy okazji mógł wygrać drobny upominek, co zawsze sprawia największą radość.

Wśród propozycji wakacyjnych SOKiS Chorzelów był także wyjazd członków ZPiT „ Chorzelowiacy” na zgrupowanie szkoleniowo – wypoczynkowe do Głobikowej. W dniach 11- 14 lipca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „ Rozdzielnia Wiatrów” młodzi ludzie nie tylko odpoczywali, zwiedzali Pogórze ropczycko-sędziszowskie ale także bardzo wiele czasu poświecili na doskonalenie swoich umiejętności tanecznych z zakresu techniki klasycznej i charakterystycznej oraz z dziedziny polskich tańców narodowych.