27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności"

Po latach przerwy Mielec wrócił na trasę Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Ponad setka kolarzy przejechała ulicami miasta w sobotnie przedpołudnie. Obecni na scenie przed Domem Kultury organizatorzy Wyścigu zwracali uwagę, że Al. Niepodległości daje możliwości na zorganizowanie mety zawodów w przyszłości.


Zawodnicy biorący udział w 27. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków przyjechali do powiatu mieleckiego z Tarnobrzega. Na wlocie do miasta skierowali się na ul. Padykuły, następnie Wojska Polskiego i Al. Kwiatkowskiego oraz Al. Niepodległości, gdzie przejechali obok okolicznościowej sceny ustawionej na schodach Domu Kultury SCK. Tutaj przejazd peletonu obserwowali też mielczanie.

 


Ponad setka kolarzy przejechała 2 lipca 2016 roku przez Wole Mielecką w ramach 27. Wyścigu Solidarności
Po przejechaniu przez ścisłe centrum miasta kolarze pokonali wiadukt, a następnie ulicami Staszica, Al. Jana Pawła II skierowali się na most na Wisłoce. Później wjechali w Wolę Mielecka i skręcili na drogą powiatową relacji Wola Mielecka – Przecław w kierunku Przecławia. Mielecki odcinek to piąty i najdłuższy etap Wyścigu – jego długość wynosi 195 kilometrów. Etap prowadzi z Tarnobrzega przez Mielec, aż do Krosna.

- Z Wyścigiem Solidarności byliśmy już w Mielcu kilkakrotnie. Po dłuższej przerwie postanowiłem tak ułożyć trasę, żeby ponownie przejechać przez Mielec – powiedział Tadeusz Skorek, dyrektor Wyścigu Solidarności od 27 lat. Skorek zdradził też, że wspólnie z członkami Komitetu Organizacyjnego rozmawiali z prezydentem Mielca Danielem Kozdębą na temat zwiększenia roli Mielca w Wyścigu w kolejnych latach.

- Nasz wyścig skupia wszystkie polskie ekipy zawodowe. One nie muszą jeździć po Europie, szukać pieniędzy i punktów, one mają tej klasy wyścig u nas. Jedzie pięć ekip, jadą cztery ekipy amatorskie. Peleton wystartował z ponad 130 uczestnikami – podkreślił Waldemar Krenc i dodał, że przejazd przez Mielec to już ostatni etap zawodów.

Czy zatem Mielec faktycznie ma szanse na start lub metę Wyścigu Solidarności za rok? – Głęboko na to liczę, choć oczywiście to nie jest tylko moje zdanie, będziemy to na pewno uzgadniać z Radą Miasta. Pamiętajmy też, że mimo wszystko jest to swoisty biznes i reklama dla miasta. Jestem święcie przekonany o tym, że bardzo duża liczba miast będzie zainteresowana tym, żeby start takiej imprezy odbywał się w ich miastach. Walka na pewno będzie mocna – powiedział Daniel Kozdęba, prezydent Mielca.


@ fot ZBigniew Wicherski


UWAGA Utrudnienia w ruchu - 27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności"

29-06-2016

Policja informuje o utrudnieniach w ruchu związanych z ostatnim etapem 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, którego część będzie przebiegała przez teren Podkarpacia w tym Mielca i Woli Mieleckiej.

W sobotę, 2 lipca 2016 roku około godziny 10.30 należy spodziewać się utrudnień w ruchu w powiecie mieleckim na trasie Padew Narodowa - Mielec - Wola Mielecka - Przecław. Utrudnienia potrwają przez około godzinę.

Trasa 5 etapu 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”i Olimpijczyków prowadzi przez centrum miasta oraz teren czterech gmin naszego  powiatu: Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Mielec i Przecław.

Wyścig kolarski prowadzić będzie drogą relacji Padew Narodowa – Mielec oraz ulicami miasta Mielec: Sienkiewicza, Padykuły, Wojska Polskiego, Al. Kwiatkowskiego, Al. Niepodległości, Staszica, Al. Jana Pawła II, most na Wisłoce oraz drogą powiatową relacji Wola Mielecka – Przecław.

Około godziny 10.30 przewidywane jest wstrzymanie ruchu drogowego w miejscowości Padew Narodowa w kierunku Mielca, kilkanaście minut później ruch zostanie wstrzymany od ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza – Padykuły.

Wyścig kolejno poruszał będzie się przez wymienione ulice miasta, następnie biegł będzie w kierunku Przecławia przez miejscowości Wola Mielecka, Podleszany, Książnice, Kiełków, Błonie. Otwarcie ruchu nastąpi po przejechaniu fragmentów trasy przez wszystkich uczestników i służby zabezpieczające.

Utrudnień mogą spodziewać się mieszkańcy następujących miejscowości: Padew Narodowa, Tuszów Narodowy, Malinie, Chorzelów, Mielec, Wola Mielecka, Przecław, Tuszyma.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę podczas zabezpieczenia mostu łączącego Mielec z Wolą Mielecką, tam funkcjonariusze spodziewają się największych utrudnień. Uczestnicy wyścigu etap rozpoczną w Tarnobrzegu, meta będzie znajdować się w Krośnie.

V etap jest najdłuższy w całym wyścigu, jego długość wynosi 195 kilometrów. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników będą czuwać policjanci i służby porządkowe. Etap ten będzie prowadził z Tarnobrzega przez Mielec do Krosna!