Niebo pełne latawców, Wola Mielecka 2016

W poniedziałkowe popołudnie 6 czerwca 2016 roku niebo przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej wypełniło się barwnymi latawcami. Doskonale bawiły się zarówno dzieci szkoły podstawowej, uczestnicy latawcowych zawodów, jak i ich rodzice.Pogoda była wymarzona do puszczania latawców. Świeciło słońce i wiał wiatr, który unosił latawce w górę.

Zawodników i ich opiekunów przywitali organizatorzy Zawodów latawca Zbigniew Wicherski Prezes Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu oraz Małgorzata Jastrząb Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.

- przybyliście licznie, by stanąć do sportowej walki, wydaje się, że pogoda będzie sprzyjała wysokim lotom. Życzymy udanych lotów, jak najlepszych wyników, a sędziom jak najtrafniejszych wyborów.

Dzieci same w domu, z niewielką pomocą swoich rodziców wykonały latawce. Niektóre pierwszy raz w życiu puszczały latawce. Szybko nauczyły się, jak wykorzystywać wiatr do unoszenia latawca w powietrzu. Śmiechu i radości miały co niemiara. Na niebie latały płaskie latawce i sklepowe, w różnych kolorach i kształtach. Poruszane wiatrem jakby płynęły w powietrzu. Niektóre bardzo wysoko poleciały w górę , wydawało się jakby miały za chwilę pofrunąć. Wszystkim chodziło o to, żeby mieć frajdę ze sterowania latawcem w powietrzu.

Na początku zawodów odbyła się prezentacja statyczna wykonanych latawców, oceny dokonała grupa jurorów w składzie: Joanna Rębisz, Zbigniew Wicherski, Lucyna Przebieglec, Joanna Występek, Dariusz Węgrzyn, Grzegorz Dyduła, Krzysztof Węgrzyn.

Komisja sędziowska przy ocenie latawców brała pod uwagę następujące kategorie:
- rozwiązania techniczne zastosowane przy budowie latawca,
- staranność wykonania latawca,
- zdobienie latawca,
- lot latawca i efekty specjalne wykonane w powietrzu

Celem imprezy była popularyzacja sportu modelarskiego i zawodów latawca a także stworzenie możliwości zaprezentowania własnych umiejętności modelarskich i plastycznych dzieci.

To był wyjątkowy czas świetnej zabawy i miłej rodzinnej atmosfery. Organizatorom gratuluję inicjatywy mającej na celu upowszechnienie sportu modelarskiego. Zaś tak licznie przybyłym dzieciom, rodzicom i opiekunom dziękuję za zaangażowanie oraz gratuluję talentu konstrukcyjnego, modelarskiego i artystycznego -€“ na zakończenie zawodów powiedziała Joanna Rębisz członek Zarządu Powiatu Mieleckiego, wręczając nagrody dzieciom.

Nagrodzeni:
Jakub Bąk
Oliwia Blicharz
Anna Kania
Amelia Kuzara
Maja Ziółkowska

Wyróżnienia:
Małgorzata Przebieglec
Aleksandra Mazur
Gabriela Wieczorek
Karolina węgrzyn
Kacper Krzemień
Anna Zarzycka
Weronika Smoleń
Bartłomiej Pieróg
Amelia Kręcigłowa
Jacek Dyduła
Amelia Gałaczyńska
Wiktoria Blicharz
Krystian Opałacz
Natalia Rec
Sonia Stachura
Fabian Kłoda

W zawodach udział wzięło ponad 60 dzieci, którzy licznie przybyli wraz z rodzicami.
Dla najlepszych zawodników przewidziano dyplomy i nagrody, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i słodycze.

Zbigniew Wicherski


fot. Zbigniew Wicherski


ZOBACZ FILM
link do filmu : https://youtu.be/rb7ZSIdvmRk