W piątek i sobotę utrudnienia, drogowcy wylewają nakładkę bitumiczną

Kulminacja prac remontowych na odcinku drogi wojewódzkiej Mielec – Lisia Góra 984 bezpośrednio za mostem na Wisłoce nastąpić ma w najbliższy piątek i sobotę (15 i 16 listopada 2013 roku). Na całym odcinku drogi wykonywana będzie nakładka bitumiczna.  Drogowcy apelują: kto nie musi, niech na most nie jedzie!

fot. Flay Polska
Skandaliczne zablokowanie części ulic starego miasta oraz wyjazdu z Mielca w stronę Tarnowa do jakiego doszło w miniony wtorek ze względu na niezapowiedziane rozpoczęcie prac remontowych zaskutkowało wizytą przedstawiciela firmy wykonującej prace na  dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Maciej Łukaszek, dyrektor firmy Strabag Sp. z o.o. Oddział Rzeszów kilkukrotnie przepraszał mieszkańców za utrudnienia, jakie wynikły szczególnie pierwszego dnia prowadzenia prac remontowych.

- Bardzo przepraszamy na te utrudnienia, które wynikły szczególnie pierwszego dnia. Chcieliśmy maksymalnie skrócić okres realizacji inwestycji, dlatego wystąpiły takie utrudnienia. Obecnie staramy się nie prowadzić prac w momentach szczytowego ruchu, żeby nie utrudniać wyjazdu samochodom z Mielca i dojazdu do Mielca – powiedział Maciej Łukaszek z firmy Strabag. Jak dodał, obecnie widać, że znaczna część kierowców samochodów osobowych decyduje się na skorzystanie z innych, alternatywnych tras pokonywania Wisłoki. – Faktycznie zaobserwowaliśmy mniejszy ruch pojazdów osobowych. Aktualnie najwięcej widać tam pojazdów ciężarowych – mówił Łukaszek.

Dlaczego więc zabrakło komunikatu uprzedzającego rozpoczęcie prac we wtorek po Święcie Niepodległości? – Rozstrzygnięcie przetargu na te roboty odbyło się 9 października. Umowę z PZDW podpisaliśmy 22 października, niezwłocznie po tym złożyliśmy projekt do akceptacji. Szybkie rozpoczęcie prac wynika z tego, że wiążąca nas umowa kończy się 20 listopada. Przy zachowaniu pełnej procedury zostałby nam jeden dzień na realizację – odpowiada przedstawiciel firmy – wykonawcy robót. Czy była to jednak przeszkoda, by wysłać komunikat o planowanych utrudnieniach? Takiej odpowiedzi już nie było.

Choć sytuacja na moście i drodze wylotowej z Mielca w stronę Tarnowa wygląda na względnie opanowaną, wiele wskazuje na to, że w najbliższy piątek i sobotę kierowców znów czekać będą wzmożone utrudnienia. Cały zakres prac obejmuje zmianę konstrukcji jezdni, wymianę spękań oraz wykonanie tzw. nakładki, czyli warstwa ścieralna na odcinku 1200 metrów. Właśnie te najcięższe prace wykonywane mają być jeszcze przed niedzielą.

- Kumulacja prac nastąpić ma w piątek i sobotę (15 i 16 listopada 2013 roku), kiedy na całym odcinku drogi wykonywana będzie nakładka bitumiczna. Te prace przyniosą najwięcej utrudnień – przyznaje Maciej Łukaszek z firmy Strabag. - W przyszłym tygodniu realizowane mają już być prace wykończeniowe – dodaje. Wszystko wskazuje na to, że w środę 20 listopada wszystkie prace dobiegną końca i ruch będzie się już odbywał normalnie.

źródło: HejMielec