LKS Start Wola Mielecka zdobywcą Pucharu wójta Gminy Mielec 2013 roku

14 lipca 2013 r. na boisku sportowym w Woli Mieleckiej odbył się Finał turnieju piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Mielec. Zdobywcą Pucharu została drużyna  LKS Star Wola Mielecka. II miejsce zajął LKS Podleszany, równorzędne III miejsce zajęły zespoły LKS Rzędzian Rzędzianowice i LKS Czarni Trześń.

Organizatorem turnieju był zarząd Start Wola Mielecka, a patronem objął Wójt Gminy Mielec. W turnieju mogli brać udział zawodnicy mieszkający na terenie Gminy Mielec.

Turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze, prowadzony przez sędziów OZPN z Dębicy. Mecze finałowe rozgrywane były systemem pucharowym 2x30 min.

Mecze półfinałowe:
Start Wola Mielecka - Rzędzian Rzędzianowice 7:0
     bramki: J.Peret (2), Stec, G.Bierzyński (2), Mikrut ,samobójcza
LKS Podleszany - Czarni Trześń  3:1
    bramki: T.Siembab, Ł.Siembab, Mierzwa - Mucha

Po zaciętej walce do finału zakwalifikowały się zespoły LKS Podleszan i Startu Wola Mielecka.

Ponieważ mecz finałowy zakończył się remisem, o zdobyciu głównego trofeum decydowały rzuty karne. Po celnych trafieniach  i pewnej interwencji bramkarza Krzysztofa Łysonia Start Wola Mielecka zdobył Puchar Wójta Gminy Mielec 2013.

Mecz finałowy:

Start Wola Mielecka – LKS Podleszany 0-0 (rzuty karne 5:4)

Start Wola Mielecka: Łysoń Krystof – Muryjas Krzysztof, Lelakowski Bogdan, Dubiel Rafał, Opiela Jarosław, Jaworski Dariusz, Bierzyński Krystian, Jaworski Robert, Zawierucha Andrzej, Pietras Artur, Stec Krzysztof, Mikrut Daniel, Zawierucha Łukasz, Serafin Norbert, Węglarz Dawid, Peret Jakub, Bierzyński Grzegorz.

LKS Podleszany: Wałek Damian, Dul Seweryn, Hul Kamil, Siembab Tomasz, Siembab Łukasz, Cyganowski Jacek, Zawierucha Jacek, Zawierucha Grzegorz, Babula Łukasz, Mierzwa Karol, Łaz Bogumił, Kuczkowski Ireneusz, Jemioło Marcin.

Puchar, dyplomy i nagrody wręczał Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Fryderyk Kapinos i prezes Start Wola Mielecka Zbigniew Opiela.