II Festyn Parafialny - "Opatrzność świętą wychwalajmy"

W dniu 9 września 2012r. przy kaplicy pod wezwaniem Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej odbył się Festyn Parafialny pt. "Opatrzność świętą wychwalajmy". W programie koncert zespołu GPS z Dąbrowy Tarnowskiej, zespołu GENEZARETH, oraz stoiska kulinarne, gry, konkursy i zabawy dla dzieci.

W 2011 roku I Festyn przeżywaliśmy w związku z odpustem parafialnym. W 2012 roku został zorganizowany dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji, jednocześnie podziękowanie Bożej Opatrzności  za szczęśliwie spędzone wakacje. Głównym celem festynu było zdobycie funduszy na  budowę kościoła.

Celem I festynu, który odbył się w 2011 roku było zapoznanie mieszkańców z nowa formą zorganizowania wolnego czasu. Na stoiskach nie była pobierana odpłatność za ciastka, napoje, kiełbaski i pieczywo. W 2012 roku oprócz zabawy pozyskiwano środki finansowe na budowę kościoła.

Zorganizowano gry, zabawy, konkursy, zakup cegiełek, sprzedaż obrazków Bożej Opatrzności. Znaczna część młodzieży zaangażowała się w organizację festynu i sprawny przebieg konkursów. Nowością jaką wprowadzono właśnie na Woli Mieleckiej była „agape”, czyli spotkania przy stole z muzyka w tle. Bowiem przy chrześcijańskiej muzyce można się dobrze bawić i mile spędzać czas.

Tłumy mieszkańców, które przybyły całymi rodzinami na festyn świadczą o lokalnym zapotrzebowaniu na takie imprezy. Domowe placki, chleb z smalcem, pieczone kiełbaski cieszyły się popytem. Nie licząc losów cegiełek, których przygotowano 1200 sztuk  rozdano 127 nagród rzeczowych. Wieczorem wylosowano dwie nagrody główne, którymi był rower górski i niedzielne śniadanie u księdza proboszcza.  Sponsorami nagród były rodziny: Maziarz, Krawiec, Indyk, Muryjas, Kordysz, Soboń.  Dla starszych zorganizowano konkurs wiedzy parafii, w którym uczestniczyło 11  osób. Dla mężczyzn konkurs cięcia drzewa piłą moja-twoja. Siedem drużyn dwuosobowych zmagało się z grubymi balami drzewa. Wygrała drużyna pod przewodnictwem ks. Proboszcza.

Festyn parafialny  był okazją do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie dla dzieci , młodzież i dorosłych spędzenia .

wichz
 


ZOBACZ POSŁUCHAJ ---


Zobacz film, II Festyn parafialny, koncert zespołu GENEZARETH - Wola Mielecka 09.09.2012


Festyn parafialny Wola Mielecka 09.09.2012