Pierwszy śnieg tej jesieni, zmiana czasu na zimowy

Od Wybrzeża, przez centrum, aż po Śląsk i Małopolskę - potężne ochłodzenie. Pada deszcz i śnieg. Pierwszy śnieg spadł w Woli Mieleckiej.


Do Woli Mieleckiej w nocy z soboty na niedzielę 28 października 2012 roku wraz ze zmiana czasu letniego na zimowy przyszła zima. Po północy zaczął sypać pierwszy śnieg. Opady mokrego śniegu pokryły domy, drogi, pola i gałęzie drzew, z których nie spadły jeszcze liście.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, które występują w południowej części województw podkarpackiego, lubuskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Górnym Śląsku, w Małopolsce, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, w Łódzkiem, na Lubelszczyźnie i na Podlasiu. IMGW ostrzega też przed deszczem, który pada na Podkarpaciu, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem, na Wyżynie Śląskiem, na Podhalu i w Beskidzie Sądeckim.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Kraków IMGW – PIB ostrzega, że na terenie Podkarpacia nastąpi spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. W nocy z niedzieli na poniedziałek miejscami temperatura minimalna osiągnie -3°C.

ZOBACZ zdjęcia z budowy kościoła w 2012 roku


Zmiana z czasu letniego na zimowy nastąpiła w nocy z soboty 27 października na niedzielę 28 października 2012 r., czyli była dziś w nocy. Zegarki przestawiliśmy z godz. 3:00 na 2:00 w nocy. Dzięki temu zyskujemy jedną dodatkową godzinę, więc mogliśmy dłużej poleniuchować w łóżku w niedzielny poranek.


 

https://www.facebook.com/wolamielecka/