Dzień seniora 2010

Dzień Seniora w Woli Mieleckiej zapoczątkowany został dwadzieścia dwa lata temu i stał się imprezą cykliczną, w przedsięwzięcie angażuje się aktywnie Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, sołtys i uczniowie.

Jest taki jeden dzień w roku

Ponad sto osób uczestniczyło w Dniu Seniora, uroczystość zorganizowano z myślą o starszych osobach mieszkających we wsi. Rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kaplicy p.w. Bożej Opatrzności . Tuż po niej seniorzy spotkali się w Domu Ludowym, gdzie młodzież z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej przygotowała jasełka „Bóg się rodzi”.


FilmyNa spotkania chętnie przychodzi coraz więcej seniorów, niektórzy z nich czekają cały rok na ten dzień. I dlatego dla tych ludzi warto robić takie imprezy. To nie tylko powód do spotkania, ale także docenienie i urozmaicenie ich życia. Niestety od kilku lat brakuje wsparcia finansowego ze strony urzędu gminy dla tej formy integracji mieszkańców.

Sołtys Woli Mieleckiej Wiesław Soboń powitał seniorów, oraz przybyłych gości i zaprosił do obejrzenia przedstawienia jasełkowego pt ”Bóg się rodzi” w wykonaniu ponad czterdziestu młodych aktorów, uczniów szkoły podstawowej z Woli Mieleckiej. Dzieci pod opieką katechetki siostry Klemensy i ks. Pawła Herudzińskiego ukazały w pełni atmosferę niepowtarzalnej tajemnicy Bożego Narodzenia. Uroczystość wzbogaciła piękna dekoracja i stroje wykonane przez siostrę Klemensę oraz dzieci. Od wszystkich zebranych młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa, a od organizatorów słodki poczęstunek.

Na spotkanie przybyło ponad 80 seniorów Woli Mieleckiej i części Piątkowa. Ze wzruszeniem obserwowali swoich wnuków i prawnuków na scenie, śpiewali z nimi kolędy i wyrażali radość z możliwości spotkania się w tak licznym gronie i w tak niezwykłej atmosferze.

Kończy się okres Bożego Narodzenia, spotkania przy rodzinnym stole najbardziej zapadają w pamięci, są nam bardzo bliskie, cieszymy się także naszego dzisiejszego spotkania. Po wspólnej modlitwie ks. Zbigniew Smołkowicz poświęcił opłatek i pobłogosławił obecnych. Następnie wszyscy łamali się opłatkiem i życzyli sobie przede wszystkim zdrowia, uśmiechu, pieniędzy i długich lat życia, a potem przy obiedzie, oraz delektowaniu się przysmakami przygotowanymi przez KGW w Woli Mieleckiej toczyły się rozmowy, w których wspominano ubiegłoroczny Dzień Seniora.

W tym roku najstarszymi seniorami przybyłymi na Dzień Seniora do Domu Ludowego byli Maria Gruszka (93 lat), oraz Jan Przebieglec (89 lat). Dostojni seniorzy otrzymali bukiety kwiatów, oraz życzenia zdrowia z rąk wójta gminy, przewodniczącego Rady Gminy Mielec, sołtysa, oraz członkiń KGW.

Rozpoczęto wielkie kolędowanie, śpiewano kolędy i pastorałki, wspomniano również o tych, którzy nie mogli przyjść, oraz o tych którzy jeszcze rok temu wspólnie dzielili się opłatkiem, a odeszli w ubiegłym roku. Na zakończenie ks. Paweł Herudzinski poprowadził Apel Jasnogórski.

Na spotkanie przybyli: wójt Gminy Mielec Władysław Ochalik, przewodniczący Rady Gminy Mielec Jan Kołodziej, wiceprezydent Mielca Fryderyk Kapinos, ks. Zbigniew Smołkowicz, ks. Paweł Herudziński, ks. prałat Stanisław Jurek, kierownik GOPS w Mielcu Zofia Błach, dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej Małgorzata Jastrząb, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie opłatkowe odbyło się dzięki zaangażowaniu członkiń Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej Woli Mieleckiej.

wichz