Poseł Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba w Woli Mieleckiej

Na środę 1 grudnia o godzinie 19.00 znani posłowie i radni Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z mieszkańcami w Domu Ludowym w Woli Mieleckiej.Spotkanie Józefa Piątka z mieszkańcami

Mimo śnieżycy i zamieci rozpoczęło się spotkanie Józefa Piątka, na które oprócz mieszkańców przybyli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba , poseł Krzysztof Popiołek, radny sejmiku wojewódzkiego, zastępca prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos, oraz radni Powiatu Mieleckiego Waldemar Barnaś, Stanisław Kagan, Michał Duszkiewicz.

Europoseł Tomasz Poręba opowiedział o swoich wrażeniach i trudach pracy w Parlamencie Europejskim, oraz odpowiadał na pytania dotyczące pozyskiwania funduszy europejskich.
- Po kilku latach pracy w Parlamencie Europejskim w Brukseli, które były czasem nauki i zbierania doświadczeń przyszedł czas, abym jako poseł i jednocześnie mieszkaniec Podkarpacia spożytkował je w pracy na rzecz naszego województwa. Parlament Europejski, choć z punktu widzenia swoich kompetencji nie ma bezpośredniego wpływu na rozwój naszego regionu, to daje jednak szeroką gamę możliwości pozwalających na promocję i wpieranie konkretnych projektów służących Podkarpaciu, zarówno tych na poziomie wojewódzkim jak i regionalnym.

Następnie kandydat na wójta i zaproszeni goście odpowiadali na pytania mieszkańców. Najwięcej pytań dotyczyło pozyskiwania funduszy unijnych, kanalizacji, budowy rond w Woli Mieleckiej i nowej przeprawy mostowej.

wichz

 


Film ze spotkania

 


https://www.facebook.com/wolamielecka/