Gminny konkurs poezji i pieśni patriotycznej

Patriotycznie w Woli Mieleckiej, Dom Strażaka w Woli Mieleckiej  13 listopada 2009 r. godz.10.00.
Patriotyzm to postawa, w której wzrastają pokolenia Polaków. Miłość do Ojczyzny zapisana została w wierszach, listach, nowelach i pieśniach.Aby utrwalać pamięć o tych utworach, a także obudzić ducha patriotyzmu wśród młodzieży, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie zorganizował Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Sławię cię ziemio poezją i pieśnią – pod takim hasłem w Domu Strażaka w Woli Mieleckiej odbył się wspomniany konkurs. Jury , w którego skład weszli Jan Stępień – lokalny malarz, aktor oraz Bogdan Warias – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej, oceniało występy 42 młodych ludzi. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VI oraz gimnazjów należących do Gminy Mielec.

Uczestnicy konkursu prezentowali pieśni legionowe, wiersze, teksty literatury patriotycznej, m.in. Żołnierz polski czy Gawęda o Miłości.

Po wysłuchaniu wszystkich osób biorących udział w patriotycznym konkursie jury nagrodziło kilkanaście osób w poszczególnych grupach wiekowych.

W młodszej kategorii wiekowej - szkoły podstawowe, za recytację nagrody otrzymali:
Bernadetta Kobos, Daniel Pikor, Michał Pogoda, Kinga Naprawa, Wiktoria Kołodziej.
Nagrody za pieśni trafiły do rąk Aleksandry Bednarz, Angeliki Paterak, Konrada Sosińskiego oraz Katarzyny Żoli.

W drugiej kategorii, za recytację – uczniowie gimnazjów – nagrody otrzymali:
Martyna Ciejka, Sylwia Król, Małgorzata Rec natomiast za pieśni Klaudia Świątek i Aleksandra Zawadzka