Wola Mielecka 2019 roku, info, foto, wideo

IX Festyn Parafialny Wola Mielecka 2019

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz gości na IX Festyn parafialny Wola Mielecka 2019, który odbędzie się obok kaplicy Parafii pw Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej 30 czerwca 2019 roku od godz. 15:30. Co czeka na uczestników festynu? Otóż wiele atrakcji, a wśród nich: dobre jedzenie dla każdego, wspólne śpiewanie i tańce, konkursy z nagrodami.

Plany obwodnicy Rzędzianowice - Piątkowiec

Wójt Gminy Mielec informuje zainteresowanych mieszkańców naszej gminy o aktualnych rozwiązaniach projektowych Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie dotyczących inwestycji „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 Lisia Góra –Radomyśl Wielki – Mielec od m. Piątkowiec do m. Rzędzianowice wraz z przebudową, budową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych”.

Wyjątkowy Uczeń Gminy Mielec 2019

Józef Piątek wójt Gminy Mielec przyznał nagrody „Wyjątkowy Uczeń 2018/2019”. Uroczysta gala na którą przybyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół odbyła się 10 czerwca 2019 roku.

Festyn z okazji Dnia Dziecka "Z rodzinką raźniej"

Pod hasłem „Z rodzinką raźniej” upłynął festyn zorganizowany z okazji Dnia  Dziecka, który odbył się 2 czerwca 2019 roku w Woli Mieleckiej. Słoneczna pogoda, ciekawy program artystyczny oraz szereg atrakcji sprawiło, że na terenach Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej pojawiło się wiele rodzin.

Prymicje neoprezbitera Marcina Gazdy

25 maja 2019 roku diakon Marcin Gazda przyjął sakrament święceń kapłańskich w Bazylice katedralnej w Tarnowie. Dzień przed prymicjami młodzież, mieszkańcy Woli Mieleckiej, Piątkowca oraz rodzice witali księdza prymicjanta. Następnie uroczysty korowód przejechał do kaplicy, gdzie ksiądz neoprezbiter odprawił wieczorne nabożeństwo majowe. 

Akcja powodziowa w powiecie mieleckim, maj 2019

Na terenie powiatu mieleckiego trwa duża akcja przeciwpowodziowa. Najgorsza sytuacja występuje w gminie Wadowice Górne. Powstała w prawym wale Potoku Wadowickiego 30-sto metrowa wyrwa spowodowała podtopienie miejscowości Wadowice Dolne.
Centrum zarządzania kryzysowego: Gmina Mielec nr tel. 177745665 - całodobowo.
Powiatowe centrum zarządzania kryzysowego: tel.177800440, 177800435, 177800434.

Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

7 maja 2019 roku w sali widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską, jedną z najpoczytniejszych autorek literatury kobiecej w Polsce.

228. Rocznica Konstytucji 3 Maja w Gminie Mielec

Niezwykłe atrakcje czekały na wszystkich, którzy 228. Rocznice Konstytucji 3 Maja postanowili świętować w Gminie Mielec. Inscenizacja zwady szlacheckiej, pokaz artyleryjski, pokaz szermierki oraz prezentacja zabytkowych pojazdów to najciekawsze z atrakcji zaprezentowanych w piątek w Chorzelowie.

https://www.facebook.com/wolamielecka/