Aktualności z parafii Wola Mielecka w 2022 roku

Komunikat przew. Konferencji Episkopatu Polski

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,
W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu.

Konsekracja kościoła w Woli Mieleckiej

8 października 2022 roku biskup Andrzej Jeż dokonał konsekracji świątyni. - Taka liturgia w danej świątyni celebrowana jest tylko raz. Towarzyszą jej wymowne symbole, znaki: namaszczenie ołtarza i ścian krzyżmem świętym, pokropieniem wodą żywej świątyni ludu bożego i ścian widzialnej świątyni – powiedział.

Przygotowania do Konsekracji kościoła w Woli Mieleckiej

 „Jak miła Panie jest świątynia Twoja…” Drodzy parafianie czekają nas niezwykłe chwile, które przeżywać będzie nasza parafia. Ale również piękne i podniosłe. Oto bowiem szybkimi krokami zbliża się czas konsekracji Kościoła parafialnego p.w. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej. Konsekracji tej dokona Jego Ekscelencja Ks. Biskup Andrzej Jeż dnia 8 października 2022 roku o godz. 11.00.

Święto Matki Boskiej Zielnej, Wola Mielecka 2022

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny lud polski nazwał świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym okresie przypadał koniec żniw. Wdzięczni gospodarze w zamian za opiekę przynosili Maryi płody rolne: zioła, kwiaty, zboża, warzywa i owoce.

6 dzwonów z męczennikami z Pariacoto

Odgłos tych dzwonów będzie nam przypominał szlachetność i dobro głoszone przez ich usta…
O niewielu przedmiotach mówimy, że mają serce. Takimi wyjątkowymi przedmiotami posiadającymi serce są dzwony. Co więcej – dzwony kościelne mają też imiona, najczęściej Chrystusa, Matki Bożej i świętych.

Niedziela Palmowa - Polska tradycja

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Statystyki 2020 roku Parafii pw.Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej

Statystyki parafialne 2020 roku, 31 XII 2020

Parafai pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej

Drodzy bracia i siostry! Na koniec trochę statystyki parafialnej. Zaglądnijmy do  wydarzeń minionego 2020 roku. 
W naszej wspólnocie zostało ochrzczonych 22  małych dzieci,  10 chłopców i 12 dziewczynek. Do pierwszej Komunii świętej przystąpiło 18 dzieci z klasy III zaś przez Sakrament Bierzmowania stało dojrzałymi chrześcijanami się także 18 młodych dziewcząt i chłopców.
W tej statystyce nie możemy nie pamiętać o młodych małżeństwach których zawiązało się sakramentalnym węzłem 10 par. 
Bolesnym ale wpisanym w naturę ludzka momentem w życiu człowieka jest śmierć. Ważne żeby się na jej moment jak najlepiej przygotować. Z naszej wspólnoty w minionym roku odeszło do wieczności 23 osoby; 8 kobiet i 15 mężczyzn z czego 3 osoby, które w ostatnich latach nie mieszkały w naszej parafii.

https://www.facebook.com/wolamielecka/