Aktualności z parafii Wola Mielecka w 2022 roku

6 dzwonów z męczennikami z Pariacoto

Odgłos tych dzwonów będzie nam przypominał szlachetność i dobro głoszone przez ich usta…
O niewielu przedmiotach mówimy, że mają serce. Takimi wyjątkowymi przedmiotami posiadającymi serce są dzwony. Co więcej – dzwony kościelne mają też imiona, najczęściej Chrystusa, Matki Bożej i świętych.

Niedziela Palmowa - Polska tradycja

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Statystyki 2020 roku Parafii pw.Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej

Statystyki parafialne 2020 roku, 31 XII 2020

Parafai pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej

Drodzy bracia i siostry! Na koniec trochę statystyki parafialnej. Zaglądnijmy do  wydarzeń minionego 2020 roku. 
W naszej wspólnocie zostało ochrzczonych 22  małych dzieci,  10 chłopców i 12 dziewczynek. Do pierwszej Komunii świętej przystąpiło 18 dzieci z klasy III zaś przez Sakrament Bierzmowania stało dojrzałymi chrześcijanami się także 18 młodych dziewcząt i chłopców.
W tej statystyce nie możemy nie pamiętać o młodych małżeństwach których zawiązało się sakramentalnym węzłem 10 par. 
Bolesnym ale wpisanym w naturę ludzka momentem w życiu człowieka jest śmierć. Ważne żeby się na jej moment jak najlepiej przygotować. Z naszej wspólnoty w minionym roku odeszło do wieczności 23 osoby; 8 kobiet i 15 mężczyzn z czego 3 osoby, które w ostatnich latach nie mieszkały w naszej parafii.

Komunikat dotyczący uroczystości Bożego Ciała w czasie pandemii

Zwracam się do wszystkich uczestników uroczystości religijnych z gorącym apelem o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny proszę o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia – czytamy w komunikacie przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego w kontekście Uroczystości Bożego Ciała.

Od 1 czerwca 2020 roku dyspensa zostaje ograniczona

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach.

W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Jednocześnie gorąco proszę duszpasterzy, aby dołożyli wszelkich starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych.

Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie, pogrzeby w diecezji tarnowskiej

Od 17 maja większe limity osób w kościołach
Na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki wyjaśnił, jak będzie wyglądał kolejny, III już etap odmrożenia gospodarki, w ramach którego rząd zaplanował otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich, ale także gastronomii, szkół, czy zwiększenie liczby wiernych, która jednoczasowo może uczestniczyć we mszy świętej. Decydująca jest tu powierzchnia danego kościoła.

Od 20 kwietnia w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2

W nawiązaniu do nowych przepisów ogłoszonych przez Rząd, które wchodzą w życie od 20 kwietnia, 2020 roku  (poniedziałek), zgodnie z którymi, w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2, w naszej kaplicy pozwala to na udział 15 wiernych podczas każdej Mszy Św. – zaznaczając że pierwszeństwo mają osoby które zamówiły intencje, jeśli wcześniej zgłosiły chęć uczestniczenia w tej Mszy Św.  Przypominamy również że obowiązuje nas noszenie masek ochronnych w kaplicy i zachowanie bezpiecznej odległości – 2 metrów.  Apelujemy, aby stosować się do wszelkich zaleceń służby medycznych i porządkowych.
ks. Zbigniew Smołkowicz

https://www.facebook.com/wolamielecka/