Twórcy najpiękniejszych kartek bożonarodzeniowych

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec 18 grudnia 2018 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Dzień później odbył się wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień dla laureatów.

Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno rodzinnych świąt, pogłębianie wiedzy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, propagowanie wartości chrześcijańskich, a także rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży.

Technika wykonania pracy konkursowej była dowolna, a ograniczeniu podlegał jedynie rozmiar kartki, który nie mógł przekroczyć formatu A5. Na konkurs wpłynęło ponad 190 prac z których komisja artystyczna w składzie Agnieszka Szala-Jagiełło, instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Marta Załucka, instruktor Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu  przyznała 22 nagrody i 27 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.

Pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne ozdoby laureatom obecnym w trakcie wernisażu wręczyli Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS. - Kartki, które możemy dziś oglądać są piękne i wyjątkowe, a szczególnego charakteru nadaje im fakt, że zostały wykonane własnoręcznie i włożono w nie dużo pracy i serca.

Dziękuję artystom, rodzicom i nauczycielom, że w natłoku grudniowych obowiązków znaleźli czas, aby wspólnie na nowo odkrywać i kultywować tradycje świąt Bożego Narodzenia. W imieniu Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz własnym chciałbym życzyć wszystkim radosnych, spokojnych świąt spędzonych w gronie rodziny i bliskich – powiedział w trakcie wernisażu Tomasz Ortyl. Wystawę można oglądać do 11 stycznia 2019r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie w godzinach pracy placówki.

LAUREACI KONKURSU
Uczniowie przedszkoli – klas „0”
Nagrody:
    Maria Cichowska – Przedszkole w Trześni
    Magdalena Zgórniakiewicz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie
    Emilia Rzeźnik – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
    Tymoteusz Totoń – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
    Paulina Leśniowska – PSP Wola Mielecka
    Renata Sawuła – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
    Marcelina Schab – Szkoła Podstawowa w Rydzowie
    Kamil Barszcz – Szkoła Podstawowa w Książnicach

Wyróżnienia:
    Amelia Maziarz – Zespól Szkól w Trześni
    Lena Watracz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
    Alan Ozimek – Szkoła Podstawowa w Książnicach
    Magdalena Hajec – Szkoła Podstawowa w Książnicach
    Franciszek Konieczny – Szkoła Podstawowa w Książnicach
    Alicja Stola – Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
    Ewa Cisło – PSP Wola Mielecka
    Maja Krówka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
    Natalia Jeż – PSP Wola Mielecka

Uczniowie klas „I”-„III”
Nagrody:
    Nadia Łojek – Szkoła Podstawowa w Książnicach
    Zuzanna Cisło – Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej
    Martyna Cisło – Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej
    Julia Peret – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
    Oliwia Wójcik – Zespół Szkół w Podleszanach
    Jan Kościelny – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

Wyróżnienia:
    Wiktoria Klich – Zespół Szkół w Trześni
    Mateusz Cichowski – Zespół Szkół w Trześni
    Zuzanna Kliś – Szkoła Podstawowa w Książnicach
    Liliana Kalicka – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
    Szymon Łącz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie
    Maria Trzuskowska – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie
    Helena Niziołek – Zespół Szkół w Trześni
    Marlena Muryjas – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej
    Dawid Woszczyna – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie
    Natalia Rolka – Zespół Szkół w Podleszanach

Uczniowie klas „IV”-„VI”
Nagrody:
    Filip Głaz – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie
    Wiktoria Więcław – Zespół Szkół w Podleszanach
    Klaudia Ciochoń – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
    Martyna Kasprzak – Zespół Szkół w Trześni
    Bartek Mroczka – Zespół Szkół w Podleszanach
    Krzysztof Padykuła – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach

Wyróżnienia:
    Aleksandra Górska – Zespół Szkół w Podleszanach
    Emilia Rzeźnik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
    Zofia Rak – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie
    Kamil Dymek – Szkoła Podstawowa w Książnicach
    Wojciech Furman – Szkoła Podstawowa w Rydzowie

Uczniowie klas „VII”-„VIII” i gimnazjum
Nagrody:
    Amelia Furman – Szkoła Podstawowa w Rydzowie
    Amelia Bajor – Zespół Szkół w Podleszanach

Wyróżnienia:
    Andżelika Duszkiewicz – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie
    Dominik Wolny – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
    Katarzyna Kardyś – Gimnazjum w Chorzelowie

https://www.facebook.com/wolamielecka/